Milyen nehéz bekerülni internship-re McKinsey-hez, vagy Boston Consulting-hoz?
Ezek a cégek azok, ahol tényleg a legjobbak legjobbjai dolgoznak.
Amiket leírtál, erős kiindulási alapok, viszont annyira nem kirívóak. Én még azzal toldanám meg, hogy bevállalnék minimum egy Erasmust az elérhető legjobb partnerintézményben, de a legcélszerűbb inkább valami 1-2 éves külföldi program lenne, és erre jöhetne valami izgalmasabb extra, pl tudományos publikálás és/vagy startup tapasztalat. Ezek a cégek az elitizmusukról híresek, a saját szegényes benyomásom szerint elég Corvinus circle-jerk a téma, nem tudom hagynak-e labdába rúgni egy ELTE-vel vagy egy BGE-vel, de ez az utolsó mondat tényleg inkább csak hangos gondolkodás, nem néztem végig egyesével a budapesti dolgozóik önéletrajzát a linkedinen.
Tervezek erasmusra menni Németországba, és a publikáció is érdekel, csak nem tudom hogy kéne nekimennem. Van még időm, mert csak a második félévemet nyomom, és a hetedikben jöhet szóba egy ilyen dolog.
A publikációt hogy kéne megoldanom? Beszéljek tanáraimmal?
Esetleg egy bécsi mester után több esélyem lenne?
Publikálni? Ez nem az akadémia :D
TDK, jó GPA meg ilyenek tényleg előny, de azért nem atomfizikus zsenik vannak ott, túl van már kicsit hypeolva a hely, ez jut eszembe, amikor ilyen kommenteket olvasok:
Első években mást nem is csinálsz, csak PPT-ket szerkesztesz.
Ajánlom a csatornáját, sok belsős dolgot elárul:
Köszi a válaszokat! Nektek ismerősötök dolgozik ott, vagy ti dolgoztok/dolgoztatok management consultingban?
Azért is érdekelne, mert kiváncsi volnék Magyarországon mennyire van jelen a "heti 4 nap külföldön, 2 az irodában, 1 otthon" típusú történet.
A másik pedig, örülök ha releváns forrásból kapok infót, nem csak az interneten olvasott cikkekből, mert azokat majdhogynem mind megnéztem a kérdezés előtt, csakhogy Magyarországról specifikusan nem találtam jóformán semmit, 1-2 választ kivéve itt, és quora-n.
Csatlakozok az első kommentelőhöz, mindenképp menj Erasmusra. Ha van rá módod, akkor a legjobb pedig tényleg egy külföldi mester, a McK és BCG itthoni irodáiba is nagyon sokan kerülnek be angol egyetemekről (Oxford, Cambridge, UCL, LSE).
Így Covid után kezd visszajönni a 4 nap külföldön dolog itthon is. A projektek kicsit több mint fele külföldi, úgyhogy olyan 50-70 százalékban kell utazni. Eddig sok volt a remote projekt is, de most már egyre több van megint in person. Ha a régióban vagy, akkor 4 nap külföld, 1 nap az irodában, és azért általában hétvégén nem kell dolgozni (de hét közben megvan azért a 60 órás munkahét). Ha távolabbi helyre utazol (pl USA, Middle East) akkor nem jössz haza minden hétvégén, de utazgathatsz pl. a régióban.
Hígul a mezőny 😜
Gratulálok egyébként, nagy dolog.
wlb milyen eddig?
További update:
Már lassan egy éve vagyok a cégnél, tudom ajánlani. Nagyon komoly kapcsolatokat, és új barátokat is szereztem. Lassan keresek új munkahelyet, mert a tanácsadás viszont nem az én világom. Elképzelhető az is, hogy elmegyek mesterre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!