Levelezős jogászok inkább állami szférába kerülnek? A vállalati állásokba, versenyszférába inkább a nappalisok?
Nem biztatást várok és nem is panaszkodás a célom, csak a realitások.
Jogász hallgatóként mit várhatok reálisan. Nem 18 évesen kezdtem az egyetemet, mire elvégzem 30 felett leszek.
Versenyszférába kerülni, üzleti jogi állásokba (esetleg jó budapesti elit ügyvédi irodába) kerülni mennyi esélye van így valakinek?
Akik benne vannak, képben vannak, ismerik a helyzetet, azok válaszát szeretném kérni!
Köszönöm!
Azt hozzátenném, hogy nem csak a fizetés miatt vonzana jobban a versenyszféra, hanem érdekesebb számomra. A pénzügyi, vállalati, gazdasági, üzleti (jogi) világ jobban vonz.
Fél éves, egy éves szakmai gyakorlatra levelezősként, idősebben nyilván nem volt reális menni.
Szi ! Szerintem ez baromság. Most ha te levelezőre jársz , attól még tanulhatsz jól és lehetsz nagyon eredményes a szakmádban . Lehet sokkal nagyobb tudásod mint egy nappalisnak. Én nem értem ezeket a kérdéseket , mindig rajtad mulik az , hogy mit érsz el az életed soràn.
Sok ember azért megy levelezőre , mert dolgozniuk kell. Ezzel a munkáltató is tisztában van, így én nem gondolnám hogy ekkora hátrány lenne...
Te is jogász vagy? Vagy joghallgató?
Általában mindenki azt mondja (csak induláskor még ezt nem tudtam), hogy egy levelezősnek a jogérzéke, jogi gondolkodásmódja jóval gyengébb.
Gondolj bele! Nem voltak szemináriumaink. Sokkal kevesebb óra még előadásból is.
Itt tényleg csak oda volt öntve a törvényszöveg plusz tankönyv és tanuld meg. Kis túlzással mondom persze.
Igen, jegyeket nézve tanulhat jól az ember, de igazán jó állásokba ez sokszor kevés. Mint tudjuk... Már én is...
Meg, hogy a levelezősnek is jó jegyei vannak, ezt árnyalja az is, hogy sokszor egy-egy vizsga könnyebb. Nem minden tárgyból.
A jogasz levelezo sokkal konnyebben teljesitheto mint a nappali. Pazmanyt tudom csak peldanak hozni, a levelezon tanito tanarok egy resze (nem osszes, mielott valaki ebbe beleall) jelentosen gyengebb volt, es az elvarasok is gyengebbek voltak.
Akik a jogot levelezon teljesitettek altalaban olyan hallgatok voltak, akiknek mar volt meglevo allasuk, idosebbek, de pl. magasabb pozi vagy fizuemeles miatt a munkahely elkuldte oket tanulni. Ismetlem magam, hogy nem az osszes, csak egy nagyobb reszuk.
Bekerulni versenyszferaba: meg lehet probalni, de akkor elmesz gyakornoknak/asszisztensnek egyetem utolso eveben? Nem fogsz jol kijonni anyagilag. Diploma megszerzese utan nullarol pedig nagyon necces hogy egy 24-25 evest is felvegyenek, mert altalaban a cegek a volt gyakornokaikat veszik at teljes allasba.
Ha jogi asszisztenskent el tudsz helyezkedni, mert van kiirt pozi es be tudod magadat dolgozni akkor en latok ra lehetoseget, de teny hogy nem lesz egyszeru.
Persze, sosem keso tanulni, csak a joggal az a nehez, hogy az egyetemi kepzes baromi elmeleti. Sajnos evek intenziv gyakorlata mig valosan szakember valik egy jogaszbol.
Én jogot tanultam , már nem vagyok jogász mert váltottam.(nappalin)Válaszolva a kérdésdre.
Megmondom összintén engem nem foglalkoztaott hogy levelező vagy nappali. A lényeg az volt amelyikre sikerül bejutnom azt fogom csinálni. Általában a levelezőn 2 hetente vagy mint a Pázmányon heti 1 alkalommal kell bejarni. Ez valóban járhat azzal , hogy kevésbé interaktív , meg lehet nappalin néha több info hangzik el , de max szerintem ennyi. Mindenkinek más a könnyebbség és a nehézség. Én jelenleg közgazdász vagyok , de az sem zavarna ha utolsó évben levelezőn csinálnám , mert jol tanulok, jó eredményeim vannak , illetve érdekel a téma és csak ez számít.
Nem önmagában a két képzési mód különbsége a döntő, hanem hogy kik azok, akik választják. A nappalisok nagy része fiatal, munka nélkül érkezik az egyetemre, és mivel még megvan a szülői támasz, megtehetik, hogy kevésbé jól fizető, de szakmailag értékesebb állásokba menjenek. A levelezősök pedig, ahogy magadról is mondtad, nem 18 évesen kezdik az egyetemet. Általában már önálló, dolgozó emberek, csakhogy milyen munkákról is van szó? Nagyrészt hivatalnokok, ilyen "százados úrnak kell a jog hogy majd egyszer ezredes lehessen", meg a "jegyző asszony szeretne doktorit a közgáz mellé hogy mindenki tudja mennyi az annyi" típusú emberek, akiknél a jogi diploma csak eszköz. Ráadásul valószínűleg van már ott 1-2 gyerek is, ami nem baj, de behatárolja a jövőbeli lehetőségeket.
Még annyit hozzátennék, mint nappalin végzett, de sok évet állami hivatalban lehúzó jogász, hogy nem könnyű exhivatalnokként a magánszférába átkerülni (és valószínűleg nem jogi magánszférás állásból jogiba átkerülni se), de messze nem lehetetlen. És önmagában a levelező se baj, ha van ambíciód. És ügyesen kell állást keresni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!