Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent az hogy "korrekt"...

Mit jelent az hogy "korrekt" béremelés? mi számít annak és mi nem? és ha én nem "korrekt" emelést kapok akkor mi van- a semmin kívül?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
szerintem a korrekt béremelés kétszámjegyű százaléknál kezdődik.
2022. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És akkor a kérdés ahol még egy számjegyű sincs az emelés (mert nulla) az nem korrekt?


És akkor mi van azon túlmenően hogy megállapítjuk h nem korrekt?

2022. márc. 10. 14:53
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem vagy elégedett a munkahelyeddel, akkor továbbállsz egy olyan helyre, ahol többet kínálnak.
2022. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 ha nem vagy elégedett a bérezéssel vagy akármi mással, akkor két kézenfekvő megoldás kínálkozik:

1: szósz a főninek, hogy vátoztasson;

2: ha nem változtatsz elhúzol egy másik helyre, ahol az adott körülmény (pl. bérezés) jobb.

2022. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Előbb keress egy helyet ha felvesznek, és akkor szembesíted a főnit, hogy vagy ennyit emel a fizetéseden, vagy dobbantasz.


Hogy mi számít korrekt emelésnek?


Figyelembe véve, hogy akkora infláció van, hogy a közgazdászok 2 emelést sem tartottak idén elképzelhetetlennek, és akkor még nem volt háborús helyzet sem, szerintem a 20%-os emelés az amire azt lehet mondani, hogy rendben van.

2022. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha a munkaszerződésben nincs beleírva a béremelés akkor nem kötelező emelni. Ha ezt nem fogadod el akkor kereshetsz másik munkahelyet.


A korrekt béremelés nagyon tág fogalom. Ha minimálbért keresek akkor az 50% is kevés. Ha bruttó két milliót keresnék és semmit se emelnének akkor is boldog lennék.

2022. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola. Hétvégére megint kezdi a f***ságait a húgyagyú.
2022. márc. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a korrekt béremelés munkahely szinten vizsgálandó, nem globálisan, akár gyakorin. A te munkahelyeden volt béremelés? Átlag hány %? Te mennyit kaptál ehhez képest? Magyarázat érkezett mellé, hogy miért nulla, a nulla? Így lehet megállapítani, hogy az korrekt volt, vagy sem. Ha az átlag béremelés 10% és én 0-t kapok, akkor egyértelműen elkönyvelem, hogy ez célzás értékű és elkezdek más munkahelyet keresni. Viszont, ha senki nem kapott béremelést a munkahelyemen, akkor nem verem a nyálam arra, hogy nekem járt volna 15%, mert a gyakori népe szerint ez a korrekt. :D


Azért mindenesetre az komoly, hogy tavaly ilyenkor is pont ez volt a bajod és ezekszerint még mindig ugyanott dolgozol. :D Megérdemled a sorsod. :)

2022. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7% az infláció állítólag, ami ezen felül van, az a béremelés. Szerintem 15% felett korrekt...
2022. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem 15% felett korrekt..."


És újra megkérdem ahol semmi sincs, az a hely akkor nem korrekt? és ennek mi a következménye a semmin kívül?

2022. márc. 11. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!