Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az SZJA mentesség az mitől...

Az SZJA mentesség az mitől BÉREMELÉS valaki elárulja nekem? Mert a cég úgy adja elő hogy de rendes hogy bért emelt-nem emelt semmit, csak több lett a nettó az állam jóvoltából-, nem a cégen múlott...

Figyelt kérdés
2022. márc. 4. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Így megy ez az alapítványi iskolában az alkesz főnöknél.
2022. márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a vírus miatt home office lett egy több ezer fős multinál, amit a közvetlen vezetőnk úgy állított be aztán, mint valami kegyes dolgot, ami miatt most többet tudunk dolgozni majd, hisz 2 óra utazást mindenki megspórol, nyugodtan lehet többet dolgozni hogy megháláljuk...

Na persze.

2022. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem gondoltam volba, hogy az alapítvanyi iskolas 25 alatti... ilyen fiatalon elmebetegnek lenni nem egyszerű.
2022. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy alapítványi, illetve inkább azt mondom, hogy ez a példa életszerű. A párom munkahelyén is volt béremelés, de nem egységes, hanem teljesítményhez kötötték. És azzal indokolták 4 fő munkavállalónak, hogy ők most nem kapnak, merthogy 20-22 évesek, a bérük eléri a szakképzettek minimálbérét, és mivel jár nekik az adókedvezmény, így eleve magasabb lett idén a nettó bérük. Szóval sajnos tényleg van ilyen.
2022. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Elég egyértelmű volt, hogy a magyar vezetők megtalálják a kiskapukat. Multinál dolgozok, a béremelési tárgyalásnál szóba sem került szempontként az szja-s dolog.
2022. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Több pénzt kapsz a számládra? Igen, szóval béremelést kaptál.

Ha nem teszik a dolog utald át nekem🙃

2022. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Több pénzt kapsz a számládra? Igen, szóval béremelést kaptál."


Nem kaptam béremelést. A bér = a bruttó bér, és az egy forinttal se lett több.

2022. márc. 5. 12:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja és hadd kérdezzem meg: májustól elmúlok 25 éves.


Akkor ezen logika alapján a cég majd BÉRCSÖKKENTÉST ad nekem?


Na erre feltétlen választ várok!

2022. márc. 5. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ha ennyire semmibe nézed azt a pénzt, akkor utald át nekem vagy az ukrán menekülteknek.


Amúgy igen, májustól bércsökkenésed lesz=kevesebb pénzt fogsz kapni a számládra.


Na de 25 éves korodra már nyilván lesz annyi tapasztalatod, h tudsz dobbantani valami új helyre, ahol alapból megkapod azt a pénzt. Nem?

Erre feltétlen választ várok!

2022. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Na de 25 éves korodra már nyilván lesz annyi tapasztalatod, h tudsz dobbantani valami új helyre2



Ahol meg még annyit se kapok majd, ja. Főleg ha 1 millió ukrán menekült lesz itt, akik egy tál levesért is elmennek majd melózni.

Ja.

2022. márc. 5. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!