Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztráliában milyen műkörmös...

Ausztráliában milyen műkörmös képzést fogadnak el? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már évek óta szeretnék Ausztráliába költözni. Jelenleg pénzügyi területen dolgozom, a diplomámat itthon szereztem. Beszélek angolul, de sajnos nem tökéletesen, így először műkörmös szeretnék lenni, hogy hibátlanul beszéljek, utána "komolyabb" céghez mennék.


Itthon megszereztem egy nemzetközi műkörmös szakképesítést (VTCT (ITEC) Level 3 in Nail Technology) és az lenne a kérdésem, hogy mi kell ahhoz, hogy honosítani tudjam Ausztráliában, illetve, hogy egyáltalán elfogadják-e?


Olvasgattam már róla a neten, de sajnos ellentétes információkat találtam, így hálás lennék, ha valaki tudna segíteni.



2022. márc. 4. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem konkrétan tudom a kérdésedre a választ, de azt tudom, hogy egy ilyen speciális kérdésre aligha fogsz itt első kézből választ kapni, én a helyedben inkább valamilyen nagyobb angol nyelvű fórumon kérdezősködnék inkább, ott nagyobb eséllyel tudnak neked válaszolni.

Mennyit dolgoztál egyébként a körmös szakmában? Hiányszakma kint? Van pár millió megtakarításod? Az angol nyelvvel jelenleg hogy állsz?

Ezek mind-mind számítanak az ausztrál bevándorlásnál, lehet hogy jobban járnál ha az angolodat kezdenéd el fejleszteni itthon és egyből a "komolyabb" cégeket pályáznád meg.

2022. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nemzetközi műkörmös szakképesítés. 😮

Csuda dolgok vannak manapság. 😂


Ausztráliába egyébként nagyon nehéz kijutni legális munkavállalóként, nem hiszem hogy műkörmösként sikerülni fog. Mikor kb 2 éve nézegettem , az tűnt a legegyszerűbbnek, ha 30 alatti vagy és kimész mezőgazdasági idénymunkára. Ha már ott vagy és dolgozol, talán több lehetőséged adódik.

2022. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 30 év alatt vagyok és szerencsére van megtakarításom, így azzal nem lenne gond, azonban minél hamarabb szeretnék kint munkát találni. Azt tudom, hogy náluk pont rendszer működik.
2022. márc. 4. 16:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, vannak már ilyen képzések itthon, hogy segítsék a külföldi munkavállalást. :)
2022. márc. 4. 16:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Ausztrália ilyen szempontból teljesen más. Lehet jobban járnál, jobban mondva az lenne a legegyszerűbb ha célzottan kint csinálnál meg egy képzést valamely hiányszakmából. Tanulás mellett dolgozhatsz is szóval win-win.
2022. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, ha kiesel a szakmádból évekre, egy külföldi országban esélytelen visszakerülni.


Inkább kezdj el egy olyan multinál dolgozni, ahol kikerülhetsz Nagy-Britanniába … onnan egyszerűbb lesz

2022. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
De előttem vannak ezek a műkörmös csajok akik gazdag faszit akartak csak nem jött össze és most valami alibi munka kell amíg várják a sültgalambot egy pénzes lúzer képében. XD
2022. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Sajnos az értelmező képességeiddel gondok vannak, nem is tudom ez hogy jött ide. Én nem szeretnék gazdag faszit találni magamnak, tekintettel arra, hogy az itteni fizetésem bőven az átlag fölött van, szimplán szeretnék valami újat csinálni addig, amíg bele nem rázódom az ottani életbe. Sajnálom, hogy neked nem jött össze, valószínűleg ezért éled itt ki magad. :(

2022. márc. 11. 16:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen papirt nem fogadnak el itt (36 eve elek itt) amit nem itt szereztel. ujra el kell vegezned itteni iskolaban. meg az orvosi diplomat se fogadjak el honosittatni kell es akkor se biztos hogy alkalmaznak. a mukormos itt nem egy meno dolog tele van azsiai olcso mukormos szalonokkal minden varos.
2023. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Az én gépészmérnöki diplomámat elfogadják. Hogy lehet ez?
2023. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!