Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ilyen " nettó fizetési...

Az ilyen " nettó fizetési igény megadásával" toborzó cégek átverések?

Figyelt kérdés

Honnan tudják kinek mennyi lenne így a bruttója, pl egy 3 gyerekes családanyának több a nettója azonos bruttó fizetéssel, mint egy gyerektelen, kedvezményekre nem jogosultnak.


Vagy "okosan" menne a bejelentés?



2022. márc. 1. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem kifejezetten adott célcsoport van, pl diákok, akik ugye TB és 25 év alatt SZJA mentesek vagy 25 év alattiak, akikről tudják hogy SZJA mentesek, esetleg nem kifejezetten 4 gyerekes anyát keresnek, akkor többnyire igen.

Egyetlen korrekt cég sem kérdez nettót, mert ahogy te is mondod, nem tudja milyen kedvezmények érintenek, ezáltal mennyi a bruttóm. Ráadásul a munkáltatónak (ha teljes bérre bejelent) a bruttó után kell fizetni, nem a nettó után, így felesleges is nettót kérdezni... Ha csak nem fekete- vagy szürke munka (bejelent minimálbérre/garantált bérminimumra, többi megy zsebbe)

2022. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól sejted, ügyeskednek, jobb esetben szürkén foglalkoztatnak, az ilyen munkáltatókat kerülöm nagy ívben.

És még mielőtt leszólna valaki, évekig a vagyonvédelemben dolgoztam, de marhára nem kellemes, amikor távkihallgatásos papírt hozz a postás.

Sőt, tízenéve volt olyan is, amikor az akkori VPOP jött hozzám személyesen, és hagytak idézést tanúkihallgatásra, mert pont nem voltam otthon.

2022. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Valószínűleg nem bejelentett munkáról van szó, mert egyéb esetben a munkáltatónak a bruttó bér az érdekes. Azt meg a munkavállalónak ki kell tudni számolni, hogy neki ebből mennyi a nettója.
2022. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Azért írnak nettót, mert az átlag kreténprolinak fingja nincs róla hogy mi a különbség nettó bruttó között aztán az első fizetés után verné az asztalt.
2022. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De ez hülyeség. Ha megadom, hogy én nettó 300.000-at szeretnék, de van 5 gyerekem, az nagyon nem ugyanaz, mintha nincs is gyerekem. A munkáltatónak sem mindegy, mert ő a bruttót fizeti ki. Ez csak azért lehet, mert nem bejelentett munka, zsebbe pénz.
2022. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az a durva, hogy ezek ilyen raktáros stb hirdetések, facebook-instagrammon dobja fel őket. Az ilyenekre hogy hogy nem csap le a hatóság?
2022. márc. 1. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert ez nem bizonyítható. Amúgy meg a szürkegazdaság egy ismert jelenség Magyarországon, és szerintem ha igazán akarnák, fel tudnák számolni, csak nem is igazán akarják. Az ország bizonyos régióiban nem nagyon van más munkalehetősége a lakosságnak.
2022. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha trükközni akar valaki a bejelntéssel, ok, de érje meg nekem is. Tehát pl. Ha bruttó 380ért jelentene be, ami nettó kb 240, de ő kitalálja hogy minimálbérre akar, és kipótolja nettó 240ig zsebbe mondjuk, akkor az nekem nem nagy üzlet.


Így spórolna olyan 60 rongyot, akkor adja oda annak a felét, és pótolja ki 270re ,úgy már megérné a sumákolást

2022. márc. 1. 12:05
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem feltétlenül átverés. Lehet, hogy csak átlaggal számolnak, a dolgozónak meg úgyis a nettó a fontosabb.
2022. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Valószínűleg nem tudja / akarja kitermelni / neked adni a br 380-at, így az ő gondolkodása alapján neked azért éri meg, mert hazaviszel 240-et és nem munkanélküli segélyt.

2022. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!