Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet a reális bérigényem?

Mennyi lehet a reális bérigényem?

Figyelt kérdés

Vidéken, egy külföldi multinál, ami gyakorlatilag egy SSC szerepét is betölti a termelés mellett. SSC-s könyvelési feladatokat kell ellátni, havi nyitás-zárás, főkönyv egyeztetés, riportálás,stb. 1-3 év tapasztalatot és jó angolt várnak el.


Másfél évig dolgoztam auditon egy Big4-nál, most könyvelek. Van egy külföldi diplomám, a nyelv is elég jól megy. 500.000 bruttó alatt biztos nem váltanék, de kíváncsi vagyok, hogy vajon ennél több is van-e a multiknál a budgetben hasonló pozikra. :)



2022. febr. 4. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Hát igen a szellemi munkát nem becsülik meg ebben az országban. Menj inkább külföldre.
2022. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem becsülöm le magam, csak reálitás talaján szeretnék maradni. Hiába mondok be egy nagyon magas összeget, ha az valószínűleg a budget fölött van.


Szerencsés helyzetben vagyok, mert mindenem megvan, nem feltétlenül az anyagi helyzetem miatt dolgozom, hanem, hogy ne őrüljek meg a semmittevésben. Ennek ellenére szeretnék annyit keresni, ami az adott piaci körülmények között lehetséges.

2022. febr. 4. 14:32
 13/16 anonim ***** válasza:
23%
a szakmunkásoknak áll a világ Magyarországon. Brutális pénzeket raknak el, míg a diplomások pár százezerért güriznek
2022. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
#12 ha úgyis mindened megvan és csak unaloműzésnek dolgozol, akkor nem mindegy, hogy mennyit keresel vele?
2022. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: Hosszasan tudnék érvelni amellett, hogy miért nem mindegy, de inkább rövidre fogom. Egyrészt mert nem mindegy az egómnak - habár tudom, hogy ennek a külső körülménynek nem kéne befolyásoló tényezőnek lennie, de nehéz ezt elengedni. Az ember hasonlítgja magát máshoz, és bántó gondolat lehet, ha más kisebb hozzáadott értékkel, intellektussal többet keres nála. Nem szoktam ezen sokat lamentálni, de ha pozitív irányban tudok rajta változtatni minimális kockázat mellett, miért ne?


Másrészt pedig kritikusan figyelem tőke és munkások kapcsolatát. Számomra nem kérdés, hogy ki nyer többet egy adott ember alkalmazásán, a munkáltató vagy a munkavállaló. Mivel megvan az anyagi biztonságom, így bátran kereshetek munkát az elveim követése mellett - álláskeresnél nem kényszerülök megalkudásra. :)

2022. febr. 5. 00:07
 16/16 anonim ***** válasza:
27%

Tán nem a Hydro vagy a Howmet? :D

Br 550 reális, annál több necces.

2022. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!