Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne az a béremelés %-ban...

Mi lenne az a béremelés %-ban amit a mostani inflációs környezetben reálisnak tartotok?

Figyelt kérdés

Feltételezetten nem léptettek elő, de korrektül dolgoztatok az elmúlt 1 évben.



Az általatok feltételezett infláció is érdekelne, azaz ahhoz mekkora emelés kell, hogy a fizetésetek megőrizze legalább a reálértékét.



2022. jan. 31. 09:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Én reálisnak tartanám a 33%-os emelést, de nem az infláció miatt, hanem mert rengeteget fejlődtem az elmúlt időszakban.
2022. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

A kérdés felszínes, mert nem mindegy, hogy csak kajára, pár szolgáltatásra kell költeni vagy házra, önerőre is kell félretenni.

Esetleg nyugdíjra, magán egészségügyi ellátásra, stb.


Amúgy annyit, amennyit a piac, vezetőség ad.

Vannak a vágyaim, álmaim és van a valóság.

Legyünk realisták és legyünk tisztában a közgazdaságtannal, kapitalista, üzleti szemléletmóddal.

2022. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
7-8% maximum
2022. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Reális?!

Piac van, koma. Annyi a reális, amennyit ki tudsz alkudni magadnak. Vagy amennyiért el tudod adni a skillsetedet másik vevőnek.

2022. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 béremelésről volt szó, a 7-8% csak infláció követés, az pont annyi, mintha se emelés se csökkentés nem lenne. Minimumra gondoltál esetleg?
2022. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mennyi lenne az az emelés amiért nem kezded el nézegetni a LinkedIn-t napi szinten. Az, hogy eddig alul voltál fizetve az nem ez a kérdés, ahogy az sem, ha te lettél raktárosból vezérigazgató.


Beleszámolva az elmúlt egy év eseményeit, bizonyos mértékben az ingatlanárakat is, a benzinárstopot, ez mind a megélhetésedhez kötött. Ezt mind be kell araznod neked és a cégeknek is (maximum más százalékkal, de itt most pont az a kérdés a munkavállalóknak mennyi lenne a reális)

2022. jan. 31. 10:30
 7/17 A kérdező kommentje:

Szerintem az infláció 8% körül volt legalább, ha egy cég ennél kevesebbet ad akkor konkrétan csökkentette a munkavállaló reálértéken vett vásárlóerejét, ezáltal értékét.


Beleszámítva 1 év fejlődést, tapasztalatot, a 10% lenne szerintem reális a cégek részéről egy átlagos munkavállaló részére 1 éves távlatban.

2022. jan. 31. 10:34
 8/17 anonim ***** válasza:
7%
El tudnám adni magam máshol +33%-ért simán, de most mások a prioritások.
2022. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
10-30% a tavalyihoz képest
2022. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 7-8-10%-ot illene.
2022. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!