A cégeknél, SSC-nél és más munkahelyeken hány éves korig szokás dolgozni? Idősebbekre is van igény vagy csak a fiatalokra?
Fiatal vagyok és még nem dolgoztam ilyen helyen, nemrég lett diplomám, valószínűleg kipróbálnám. Azt nem tudom, hogy általában ha valaki fiatalon bejut egy ilyen helyre, akkor mennyi ideig marad ott?
Én úgy látom, hogy itt főleg 20 és 30 közötti fiatalok dolgoznak, illetve 30 és 40 közötti emberek. Nem látom, hogy olyan jellemzőek lennének a 40-en felüli dolgozók. Persze ez lehet azért is, mert újak a cégek. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy 50 éves vagy 45 éves valaki megfelelne az ilyen cégek elvárásainak mert általában gondolom elvárás a gyorsaság, nagyon jó munkabírás, jó informatikai képességek és nem biztos, hogy ez egy középkorú vagy nyugdíj felé haladó (50-en felüli) embernek olyan jól megy mint 10-20 évvel azelőtt. Az sem mindegy milyen pozíció, ahol naponta kell ügyfelekkel érintkezni, sok embernek sok kérését kell teljesíteni, elviselni a türelmetlenségüket és bunkóságukat, az nem való már egy idősebb embernek.
Nekem az a benyomásom van a cégekről, SSC-kről meg másokról is, hogy maximalisták, egy hiba miatt is leszidják a dolgozót (kivéve ha pályakezdő esetleg), bizonyos helyeken az ebédidő is ki van centizve, szóval tökéletesnek kell lenni. Olyan mókuskerék-féle. Ezek csak a benyomásaim beszámolók alapján.
Mennyire jó ilyen helyen dolgozni egy középkorú embernek?
Van értelme ilyen helyeken maradni vagy ezek csak arra jók, hogy dolgozzak ott 5 évig vagy 3 évig és aztán menjek máshova?
Akiket ismerek és ott dolgoznak, ők elég fiatalok. Nagy részük egyetem mellett dolgozik vagy esetleg PhD mellett vagy otthagyta a PhD-t és úgy szóval maximum 35 évesek.
Tapasztalatnak minden jó, engem ez csak azért foglalkoztat, mert ha ezek inkább átmeneti megoldások és már idősebb koromban nem lenne ott jó nekem mert az a fiatalok világa, akkor azon is el kell gondolkodnom, hogy utána mit csinálnék.
Vagy egy call centeres, client support pozícióval kezdenék, vagy esetleg valami mással, mondjuk termékdokumentáció készítőivel. Szóval valami egyszerűbbel és utána amire adódna lehetőség.
Bölcsész végzettségem van, jó nyelvtudással, más végzettséggel is el tudnék helyezkedni, de ebben mindenképp kipróbálnám magam mert ilyen munkákra mindig várnak jelentkezőket szóval biztos lehetőség.
Nem úgy értettem, hogy mindenre képtelenek hanem lehet nem felelnének már meg annyira annak, amit a fent leírt cégek elvárnak. De ez nem jelenti azt, hogy más munkahelyeken meg nagyon jó munkát végeznének.
Amúgy meg nem vagyok beképzelt. Nem is ismersz mégis ilyen véleményt alkotsz rólam, de ez téged minősít.
Köszi szépen, hogy csak erről szól az egész kérdés már. Oké, a 40 éves tényleg nem, de azért 50 felett már akkor sem olyan az ember mint egy 30 éves. És azért az ilyen cégeknél elég fontos, hogy minden percre pontosan kész legyen és állandó fejlődés meg pörgés legyen.
De látom most már minden válasz erről fog szólni...
Én csak feltételeztem, hogy az ilyen cégeknél valahogy idősebb korban (mert a 20-hoz meg 30-hoz képest azért az 50 éves már idősebb) már nem biztos, hogy meg lehet felelni. De ez csak egy feltételezés volt.
Azért lehet látni szerintem más munkakörökben is, hogy más egy fiatalabb dolgozó és egy középkorú, de egy másik munkahelyen lehet ez nem tűnik ki annyira vagy eleve jobban megbecsülik a dolgozókat meg nem tudják/akarják 2 nap alatt helyettesíteni mással aki frissen kerül be oda, mert mondjuk kevesen értenek a munkához vagy annyira megbecsült az az illető. Egy SSC-céghez meg elég sokan jelentkeznek és sokszor szinte az is mindegy milyen diplomája van annak, aki oda jelentkezik, ha ott valakivel nem elégedettek vagy valamiért ott hagyja a helyet, akkor hamar pótolhatják mással. Ezzel szemben ha valaki tanárként/orvosként/ápolóként dolgozik, akkor örülnek, hogy ott van, nemhogy még újat keressenek a helyére de ha akarnának se tudnának sok embert felvenni. Most már érthető mi ihlette a kérdésemet?
Köszönöm az új válaszokat, ezek tényleg hasznosak voltak, felpontoztam mindhármat.
Esetleg arról mi a véleményed, tapasztalatod, hogy cégeken belül lehet-e általában szintet lépni vagyis ha például call centeresként kezdem ott, akkor kaphatok-e később ugyanott egy magasabb pozíciót, egy másik munkát?
Rossz oldalról kozelited meg az egészet.
Nem azért nincsenek SSC-ben idősebbek mert nem bírnák a tempót vagy mert nem tudnák a vevőket kezelni (épp hogy fordítva, a több évtizedes tapasztalat hatalmas előny), hanem mert ezek a pozíciók tipikusan alacsony hozzaadott értékű, pályakezdő pozíciók. Egy diplomás, 20 éves tapasztalattal rendelkező ember nem fog pályakezdő munkát végezni, csak ha nagyon rá van szorulva.
Egy dologra kell odafigyelni, hogy az évek alatt egyre feljebb lépkedjen a ranglétrán az ember, mert ahogy telnek az évek úgy növekszik a berigenyed is. Ha pedig kétszer annyi bért kérsz mint egy pályakezdő egy olyan munkára amit mindketten hasonló minőségen végeztek el, miért ne küldene el téged a cég és venne fel helyetted másik két embert.
De én amint lenne rá lehetőség otthagynám az SSC-t és átmennék rendes (nem SSC) céghez, összehasonlíthatatlanul jobb tapasztalatot lehet szeretni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!