Munkám során többször szembe jött velem a programozás, megtetszett, elkezdtem vele szabadidőmben foglalkozni. Szeretnék valamilyen oktatást szerezni, codecampeket hagynám, mert munka mellett nem végezhetőek, így egyetemre gondoltam levelezőn. Van már egy egyetemi diplomám más területről, azt távoktatásban szereztem, érzésem szerint egy jóval könnyebb szakon. Szerintetek mennyire reális valós tudást felszedni az egyetemi évek alatt munka mellett, főleg levelezőn?
Nálunk nappali tagozaton 1/3 kiesett az első félévben.
Rengetegen csúsznak, de mindenki szenved.
2022. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Van olyan, ami végezhető meló mellett, pl. az A&K Akadémián a java backend hétvégi. Amúgy meg persze, meg lehet csinálni az egyetemet is levelezőn, de ha már melóban vagy és "csak" a tudás kell, nem a papír, akkor én biztos nem szivatnám magam 3 évig mindenféle tölteléktárggyal meg 200 kredittel, amikor előbb célba érek egy sima tanfolyammal.
2022. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt gondolom, hogy nem kicsi a lemorzsolódás, már gazdasági területen is nagy volt. Viszont néhány alapozó tárgyat beszámolnának, annyival kevesebb.
2-es köszönöm a tippet, őket nem ismertem, és szimpatikus a képzés.
Más területen dolgozom, csak ismerkedek az alapokkal. Jól látod, engem is ez a 3 év aggaszt a legjobban.
2022. jan. 12. 18:06
4/9 anonim válasza:
Én sem ismertem őket, én még egyetemen szívtam (erősen megkérdőjelezem, hogy újra nekifutnék azok alapján, amin átmentem, mesterre tuti nem megyek), a munkatársamtól tudom, hogy vannak, mert ő náluk tanul (ő haladón amúgy). De azok alapján nem volt rossz.
2022. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
És a sok szívás után megvolt a gyümölcse a képzésnek? Sikerült elhelyezkedni a területen? Kaptál valami használható tudást is?
2022. jan. 12. 20:36
6/9 anonim válasza:
Én infó alapszakot csináltam, de programozni nem tanítottak meg egyetemen. Udemy-s kurzusokat toltunk az évfolyamtársakkal, meg egymást okítottuk. Aztán persze, sikerült elhelyezkedni, de nem az egyetemi oktatáson múlt, az is biztos. Iszonyat nagy volt a lemorzsolódás is, igaza van annak, aki fentebb írta, harmada már az első évet se élte meg.
2022. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
A férjem így végzett, de ő info-s középiskolába járt, tehát voltak erős alapjai. Illetve egy idő után már elkezdett a szakmában dolgozni, tehát gyakorlati tapasztalatot is szerzett.
2022. jan. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
"erősen megkérdőjelezem, hogy újra nekifutnék azok alapján, amin átmentem, mesterre tuti nem megyek),"
Nálam ugyanez a gondolatmenet van, csak gépészmérnöki területről. Posztgraduális képzést viszont lehet bevállalom majd a jövőben.
Egyébként nem érzem azt, hogy megérte elvégeznem a szakot. A szakirányomban sosem tudtam eddig elhelyezkedni (autótechnika), a fizetés is ramaty, az eddigi munkahelyeim pedig rosszabbnál rosszabbak (legfőképp a főnökségi igazságtalanságok, kicseszések miatt). Lehet én vagyok nagyon szerencsétlen, nem tudom. IT-ra szívesen váltanék de nincs energiám egy infós diplomához...
2022. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
A dipoma ahhoz kell, hogy olyan melót csinálhass, amiből megtanulod a szakmát. Amikor ki jössz az egyetemről sz@rt se tudsz. Az egyetemen az ideális eseteket tanítják, míg az életben az esetek reálisak, és nem mindig van közös metszet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!