Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkáltatók miért...

A magyar munkáltatók miért nem akarnak fizetni?

Figyelt kérdés
a magyar munkáltató elvárja a magyar munkavállalótól hogy dolgozzon napi 8-10 órákat silány fizetésért, miközben az üzemanyagárak és ezzel együtt az árak növekednek. Lassan nyugati árak vagy már az van és nincsen nyugati fizetés. Itthon nettó 400 ezer forintos havi fizetésű állásra sem lehet bekerülni de ilyen helyekre rengeteg az elvárás is. Ausztriában meg mondjuk egy mosogató megkap 400 ezer forintnak megfelelő eurot.
2021. nov. 9. 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
rossz helyen keresed ennyi
2021. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

igen tudjuk kérdező...te egy siránkozó építészmérnök vagy, akit nagyon szarul fizetnek :D én meg érettségivel keresek nettó 500-at, és még csak dolgoznom se kell érte, csak beírom a jelenlétimet, szóval nem is értem a problémád.


320-ból biztos nagy problémát jelenthet akkor a drága üzemanyag, igaz? :D


másrészt egy építészmérnök magától is tudhatná, amit a többiek leírták, hogy piacképes tudás nélkül a fizetés se lesz sok...szóval valahogy itt vált a kérdésed teljesen hiteltelenné.

2021. nov. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12es: Azt is tudjuk hogy te egy unatkozó tinédzser vagy aki ideböfögi azt hogy munka nélkül megkeresi az 500 ezret. Inkább készülödj a suliba.
2021. nov. 10. 07:45
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, én megértelek. Szintén mérnöki diplomával és jó angollal közel sem keresek 400 nettót.

Az ország keleti részén élek. Persze, elköltözhetnék Pestre vagy Dunántúlra. De akkor már mindegy, ha külföldre mennék sokkal magasabb fizuért


Én igazából nem szeretném itt hagyni a családot. Ha az ország másik végére mennék, csoda, ha hetente haza tudnék járni.

Szerintem nagyon gáz, hogy ekkora különbségek vannak egy ilyen kis országon belül.


Itt gyakorin mindig nyomják, hogy csak az keres szarul, aki nem tanult. Rohadtul nem igaz, lásd akár az egyetemi oktatókat, akik örülnek, ha 200-at hazavisznek. Ők is biztos nem tanultak. 😅

2021. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A munkáltatók a világon sehol nem akarnak többet fizetni, csak nyugaton az ottani munkaerőpiaci helyzet miatt kénytelenek. De hidd el, helyi mércével nézve nyugaton pont ugyanezt tapasztalják a legtöbben. Nem véletlen veszik fel a sok keleti vendégmunkást, az osztrákok nem akarnak 400 ezernek megfelelő euróért sem mosogatni, mert nekik meg az a kevés.
2021. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
22%

Hát, ha építészmérnökként nem találsz 400 ezret fizető melót, akkor valamit rosszul csinálsz. Azért ez nem egy gyári összeszerelő meló, hogy ne fizetnék meg.


Én szoftverfejlesztő vagyok ugyan, de ebben a szakmában egy junior indul nettó 350 körül, senior meg sokszor nettó 800-900 körül keres.

2021. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mert van aki megcsinálja ennyiért,nincs sok konkurencia,nincs tüntetés,munkabeszüntetés.Nincsenek rákényszerítve a munkaadók és amíg nem lesznek addig nem fognak jópofiból plusz pénzt adni.
2021. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!