Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az nem diszkrimináció, ha egy...

Az nem diszkrimináció, ha egy nőtől állásinterjún megkérdezik, hány gyereke van, hányat akar vagy hasonlót?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

nem nem diszkrimináció. a diszkrimináció, ha emiatt elutasítják, ha CSAK emiatt.


ez speciel olyan dolog amihez semmi köze a munkáltatónak. de megértem azért őket, sok nő volt van lesz aki csak a gyes miatt akart pár hónapot dolgozni, bár ha jól tudom, most már nem elég pár hónap hozzá.

2010. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
A munkáltató ilyet nem kérdezhet,mert sérti a személyiségi jogokat,és elég egyértelmű az is,hogy miért kérdezi!
2010. szept. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bocipók ***** válasza:
100%

Simán megkérdezik, multiknál még azt is, hogy van-e párkapcsolatod.

Nem egy ismerős mesélte, hogy szemrebbenés nélkül megkérdezték tőlük.

2010. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor most lehet vagy nem lehet? és ha nem, ezért fel lehet őket jelenteni?
2010. szept. 3. 23:34
 5/12 anonim válasza:

Nem kérdezhetnék meg, de megkérdezik. És most már meg se kell indokolni, miért nem kellettél, úgyhogy esélyed sincs pert indítani, ha emiatt utasítottak el, mert "nem kell tudnod".


Tőlem egyszer még az aktuális politikáról is megkérdezték a véleményemet, igyekeztem közömbös választ adni, mégse kellettem. Mondjuk nem is bánom, mert viszonylag meredek lépcsőn kellett volna felsétálni minden nap, én meg tériszonyos vagyok. De ha fontos lett volna, ez ugyanúgy jogsértő volt részükről.

2010. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
hivatalosan nem kérdezhetik meg, de bizonyítsad be, hogy megkérdezték és azt is, hogy emiatt nem vettek fel. értelmetlen.
2010. szept. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha feljelented őket, mivel bizonyítod?

Ha nem tudod bizonyítani, feljelenthetnek hamis vád miatt.

2010. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hangfelvétel? :)
2010. szept. 3. 23:46
 9/12 anonim ***** válasza:
minden interjúra diktafonnal fogsz járni? plusz ha kiderül ők is beperelhetnek téged.
2010. szept. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
54%
Nézd, én úgy döntöttem, hogy ha észreveszem, hogy ilyenekkel kukacoskodnak, és tényleg kivetnivalót akarnak találni, és nem a szakmai tudás érdekli őket, azonnal felállok és megköszönöm a lehetőséget és távozok. Elég volt az az egy botrányos (politikai vélemény) interjú, ott is fel kellett volna állni és elköszönni. Egy dolog, hogy ők döntenek, kinek akarnak munkabért fizetni, de én is eldönthetem, hogy akarok-e velük dolgozni. És mikor már hívtak a kölcsönzőtől, azzal kezdtem, hogy én nem akarok velük dolgozni (de én se kellettem nekik).
2010. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!