Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a 20-30 év közötti fiatalemberekről, akik megelégednek a gyári betanított robotmunkákkal és a minimálbér körüli fizetéssel?

Figyelt kérdés

Tehát nem akarnak semmit sem tanulni, nem érdekli őket semmilyen szakma sem idegen nyelv.

Milyen jövő vár az ilyen emberekre?



2021. okt. 3. 13:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%
Semmit, o dolguk, valakinek szolgaként is dolgoznia kell, en orulok hogy tini korom ota ambiciozus vagyok.
2021. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Itt sokan szerintem nem is gondolnak ebbe bele.

Szerintetek most őszintén, minimálbér körüli fizetésből meg lehet élni egyedül?

Legfeljebb ha örököl valami vidéki kis viskót, amihez közel van a munkahely. De ez szerintem elég ritka.

2021. okt. 3. 18:34
 13/25 anonim ***** válasza:
44%
De belegondolunk. Azért írjuk. Nem véletlenül kapcsolatfüggő egy csomó ember anyagi megfontolásokból is. Két minimálbérből már kényelmesen el lehet tengődni egy albérletben is. Az már más kérdés, hogy előrelépni nem igazán lehet belőle.
2021. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Gondolom semmi nagy, de nem erdekel, ugy vagyok vele mindenki azt erdemli amiben uldogel.

En is kikapartam magamnak a helyem, kaparjak ki ok is.

2021. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
41%
lenézik őket mindaddig amíg a nagy diplomalufi ki nem pukkan, na akkor csak szeretnének annyit keresni ez a sok öltönyös bohóc mint a tapasztalt operátor
2021. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#15

Itt nem a diplomáròl van szó.

Hanem hogy konkrétan nincs semmi szakmájuk. Manapság egy keresett szakmával jól lehet keresni.

2021. okt. 4. 03:42
 17/25 anonim ***** válasza:

Nah... már nem csak ingatlanlufi van, hanem diplomalufi is. :D

Nem igazán érdekel, amíg nekem nem kell heti szinten hallgatnom, hogy neki milyen sz*r. Vagy éppen, hogy mennyivel jobb neki, mint nekem.

Az ilyen "kinek nagyobb a farka" méregetéseket nem szeretem és ezért nem is igazán van a társaságunkban ilyen egyén. Nem bírom az anyagiaskodást, sem az állandó sírást, vagy szapulást. Az életnek olyan sok összetevője van, találja meg mindenki benne a szépet. Ha csak erről szól a beakadt lemez, akkor nekem ilyen ismerős nem kell. :)

Egyébként van egy egyén a baráti társaságunkban, aki hasonló robot munkát végzett és állandóan nyöszörgött, hogy ennyi pénzért nem érdemes felkelni. Mint mondtam, én ezt nem tudom hallgatni. Olykor visszakérdeztem, hogy miért nem tanul valamit? Mindig meg volt sértődve, hogy hogy lenne neki erre ideje, de elültettem a bogarat a fülében, mert végül mégis megcsinált egy pénzügyi okj-s képzést. Csilliárdokat nem keres vele, de már legalább egy irodában ül, kényelmesen és kétszer annyit keres, mint korábban. Már nem sír. Ennyit kéne megtennie mindenkinek. Sírás helyett elgondolkozni, hogy mit tehetne azért, hogy jobb legyen.

2021. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17

Milyen okj az?

Én jelenleg szakmát tanulok, de ahhoz hogy kétszer ennyit keressek majd, többet is kell majd dolgoznom mint most. Ahogy tapasztaltam számomra a munka fogalma nem megkerülhető ahhoz hogy pénzem legyen.

2021. okt. 4. 10:30
 19/25 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az a véleményem róla, hogy amíg 380 ezer a bruttó alapbérem gyári munkásként és azt januártól 20%-al fogják emelni így nem érdekel jövőre sem, hogy gyári betanított munkát kell végeznem tudniillik 456 000 bruttó fizetéssel amihez még mennek a pótlékok + 20 ezer cafetéria hozok majd haza fixen 440 ezer körül + még havi 2-3 túlórával már nettó 600 ezer forint körül fogok keresni. És ez már most biztosnak látszik, mert a gyárigazgatónk a minimálbér emelésének mértékével emeli a mi bérünket is. 4 műszak 12 órás munkarend? Kit érdekel! Tiszta munkahely, jó munkakörülmények és remek munkatársak. 2022-ben is anyagi biztonság és megbecsülés természetesen biztos munkahely.
2021. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
De még mindig nem írtad le milyen gyár ez, hogy mi is mehessünk. :D
2021. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!