Gyakornoki állásinterjún tegezzünk vagy magázzunk?
Magázás, aztán ha mondják, hogy tegeződjetek, lehet váltani.
Nem mindenki szereti a tegeződést magán emberként sem.
Ez független attól, hogy interjú vagy nem - a nálunk idősebbeket alapvetően magázzuk, hacsak nem vagyunk rokonok vagy kollegák (interjún még nem...), aztán majd szól, ha megfelelő neki a tegeződés.
Én azt is bunkóságnak tartom, ha az interjúztató rögtön letegezi a jelöltet - hiába én vagyok az idősebb, egy "szerintem tegeződjünk" mindenhol bele kell, hogy férjen.
Multi, ugye?
Szerintem helyzet válogatja.
Én ötven év alatt alapvetően tekedődnék mindenkivel, de volt már pl egy interjúm, ahol magáztam egy Igazgatót, és elvileg pont emiatt is pozitív volt a visszajelzés. Volt egy vidéki gyárnál interjúm, ahol olyan volt a légkör, hogy még a relatíve fiatal középvezetőt is inkább magáztam.
Nem tudom, hogy 4#-est miért pontozták le ennyire.
Eszembe se jutna kapásból letegezni egy relatív ismertlent, aki poziban is felettem van.
4 fő vezetésére interjúztam egy nagyon jó szervezeti kultúrával rendelkező multinál, egy kora ötvenes vezetővel beszéltem, aki 3 szinttel felettem van, elkezdtem magázni, majd jelezte, hogy ezt itt nem divat, ha nem probléma, akkor tegezzem.
Rögtön egyetem után interjúztam egy jóval merevebb struktúrában működő céghez, ahol egy indiai managerrel volt az utolsó kör, második mondatom után mondta, hogy nem kell ám ennyire formálisan beszélnem.
Soha nem magázódtam interjún, sem interjúztatottként, sem interjúztatóként. Igaz általában mindenki 40 alatti, és valószínűleg függ a céges kultúrától is. Nálunk inkább az a kellemetlen, ha el kell mondani valakinek, hogy ne magázzon minket.
Egyébként valószínűnek tartom, hogy a magázódás ki fog kopni a nyelvből néhány generáció alatt. A "szabály" lassan nem az, hogy az idősebbeket magázzuk, hanem az, hogy az 1970 előtt születetteket magázzuk...
8-as: hát nem tudom, mostanában elég gyakran járok az IKEA-ban (költözés) és a tapasztalat szerint 10 emberből 8 nem tegezi az eladókat (és ők sem ezzel indítanak), pedig az IKEA nagyon próbálja nyomni ezt a haverodvagyok stílust és jellemzően nem a nyugdíjas korosztály jár oda.
Amíg a hivatalos nyelvben a magázódás dívik, nem fog kikopni, és a magam részéről fel is kapnám a vizet, ha a T. magyar állam képviselői (NAV, rendőrség, kormányablak) elkezdenék nyomni a csendőrpertut.
Ha tegeznek, akkor te is tegezd azt, aki letegez.
Felnőtt vagy, munkavállaló, nem rabszolga.
Azt tanuld meg, hogy amennyiben nem gyerek vagy egy magán szituációban, a felnőtteknek/idősebbeknek nincs joga elvárni a csendőrpertut.
De nem magánszituban még egy gyereket sem illik tegezni.
Én pl a 16 éves diákmunkást is magázom a teszkóban, mert nem akarom abba a kellemetlen helyzetbe hozni, hogy ne tudja eldönteni, hogy az anyja korabeli nőt visszategezze-e.
Ellentétben a lidl pénztárossal, aki alapból tegez, pedig a lányom lehetne, őt tegezem.
Egyetlen kivétel, ha lényegesen idősebb ÉS “feletted” áll a másik fél, pl te vagy a gyakornok, ő meg az államelnök, aki 70+ éves- de normális esetben az sem fog tegezni alapból, mert udvariatlan
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!