Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A védett kor nyugdíj előtt...

A védett kor nyugdíj előtt érvényben van jelenleg?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a nyugdíjkorhatár előtti utolsó pár évben történő egyoldalú, feltétel nélküli és azonnali elbocsátásokra. Jogos lehet?

2021. szept. 28. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik még védett kor, igen.
2021. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Létezik még a védett kor. A törvényben előírt nyugdíjkorhatár (jelenleg 65 év) előtti 5 év annak számít.


Ebben az időszakban akkor mondható fel a határozatlan idejű munkaviszony, ha a dolgozó a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Továbbá a munkavállaló képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a munkáltatónál nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja.

2021. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 29. 09:34
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
De csak elméletben. Nekem simán felmondtak egy magánklinikánál, és amikor a védett korra hivatkoztam, szinte a szemembe nevetett a céges jogásznő, hogy akkor jelentsem fel a céget.
2021. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És mi lett a feljelentés eredménye?
2021. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi, nem volt. Az ügyvéd azt mondta, hogy a felmondás indoklása (átszervezés miatti létszámcsökkentés) megtámadhatatlan. Végül, úgy hallottam, fél éven belül le is építették az akkor már csak 2 tagú "csoportot", de úgy érzem, a védett korom miatt akkor sem velem kellett volna kezdeni.
2021. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, annyit még mondott az ügyvéd, hogy ha a felmondás utáni 30 nap letelte előtt (azután van ugyanis jogvesztés, mikor már nem lehet munkaügyi pert kezdeményezni) valakit felvesznek a helyemre, akkor van mit pereskedni, de a cég bölcsen "kivárt", és 30 nap + 2 hét után hírdette meg a poziciómat. Annak ellenére, úgy tudom, mégis megszüntette a csoportot, amit valószínűleg csak "új munkahely teremtése" jelszó alatt létesített kb. 1 év időtartamra.
2021. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De csak elméletben."


Elolvastad a 2. választ?


Ott le van írva, hogy bizonyos esetekben nem tud működni. De egyébként létezik és van, ahol működik is. Az, hogy Veled erkölcsileg elfogadhatatlan módon bántak el, senki nem tehet a munkáltatódon kívül.

2021. okt. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvastam, sőt már akkor elolvastam, amikor még engem érintett. Nem kétlem, hogy létezik ilyen, de ott van benne akibúvó: "a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a munkáltatónál nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör".

Ezt bármely munkáltató mondhatja, azzal, hogy leépít, átszervez, megszüntet. Ki fogja ellenőrizni?

A közszférában lehet, hogy betartják, ott van szakszervezet is, de egy milliárdos forgalmú magáncég, ha valakit lapátra akar tenni, nem foglalkozik vele, ha esetleg azon keveseknek, akik pert indítanak ellene, ki kell köhögnie még vagy 2 havi bért kárpótlásul.

2021. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is erről beszélek.

Erkölcsileg nem fogadható el, amit Veled tettek.


Én is jártam már meg munkáltatóval. Én perre mentem, nem is tudtam volna soha többet nyugodtan aludni, ha elengedem a lehetőséget. Pedig a nyerési esélyem ugyanúgy, ahogy neki 50-50 % volt csak.


"ha valakit lapátra akar tenni, nem foglalkozik vele, ha esetleg azon keveseknek, akik pert indítanak ellene, ki kell köhögnie még vagy 2 havi bért kárpótlásul."


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy nem mindig ennyi az annyi. Nekem egy munkajogban jártas ügyvédem volt. Vastagon fogott a ceruzája az érdekemben. Konkrétan megduplázta a követelésem sérelmi díj címszóval. A másik fél csak pislogott, pedig a cégnek is volt ügyvédje.


Hidd el, mindenki 50-50 % eséllyel indul minden perben! A többi sokszor nem az igazság, hanem a szerencse kérdése csak.

2021. okt. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!