Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a menete egy új munkavállal...

Mi a menete egy új munkavállaló felvételének?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a cég részére.

Leginkább az érdekel, hogy általában a cégek hogy csinálják?

Először összegyűjtik az önéletrajzokat, aztán telefonos-szűrés, több körös interjú?


2021. szept. 27. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az már a kiválasztás, amiről te beszélsz, azt még megelőzi a toborzás. Hol, kiknek, milyen csatornákon hirdeted az adott állást.

Amúgy cég- és munkakör függő. Általában minél magasabb képzettséget igényel a munkakör és/vagy minél nagyobb céghez veszik fel, annál több körös az interjú, és a toborzásra is annál többet költenek.

2021. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az utolsó munkaváltásom az alábbi módon zajlott:

Kaptam egy meghívót a cég egyik alkalmazottjától (ismerős).

A meghívóban szereplőek szerint jelentkeztem az állásra, kitöltöttem a karrier portálon a személyes adatokat, tanulmányok, munkatapasztalat és képesítéseket, majd az önéletrajzom is feltöltöttem.

Az egyik HR-es kollega meghívott egy interjúra. (Van ahol elötte van telefonos egyeztetés, itt nem volt.)

Az interjún csak a közvetlen (akkor még leendő) főnököm volt jelen és én. Itt rövid személyes rész után áttértünk a szakmaira.

Az első kör után meghívtak egy második technikai körre is. Itt egy újabb (akkor még leendő) felettesem csatlakozott.

Ezután egy ismételt szakmai kör volt a főnökömmel.

A három szakmai kör után volt egy HR interjú is. (Ez általában az első lépés szokott lenni.)

A HR interjú után pár nappal ajánlatot tettek, amit elfogadtam.

Ezután bekérték a személyes adatokat, stb. Indítottak egy background verification-t és elküldtek orvosi vizsgálatokra.

Bekértek további adatokat, bemutatkozást intranetre és fényképet a belépőkártyámra.

Telefonon keresett a mentorom és egyeztettem vele is az első napról.

Első nap pedig megkaptam az eszközeimet, aktiválták a jogosultságaim és bemutatták az új munkahelyem.


Hosszú procedúra volt a felvételi, de elégedett vagyok és számomra szimpatikus volt a folyamat.

2021. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!