Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A duguláselhárítás mennyire...

A duguláselhárítás mennyire veszélyes munkakör?

Figyelt kérdés
Nem kap el fertőzést az ember a szennyvíztől miközben könyökig turkál a mocsokban? A felszerelést szokták fertőtleníteni munka után?

2021. szept. 26. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Szokás felvenni védőoltást például vérhas ellen.

Van kockázat, de ha betartasz minden szabályt, nem lesz bajod.

2021. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de hozzám kijött tavaly egy szaki, konkrétan puszta kézzel tapogatta a wc csészét belülről, a perem alatt is, azt nézte, hogy mennyire vízköves ahol nem látszik. Utána leszerelte a wc-csészét, ott figyelt a csőben a kula, majd bevetette a csőgörényt. Matatott még egy kicsit ugyanúgy kesztyű nélkül, visszaszerelte a csészét. Csak húszezresem volt, amit visszaadott bankjegyeket később alaposan lefertőtlenítettem. Kézmosás nélkül elrakta a kocsiba a cuccokat és távozott. Én sem irodai munkát végzek, sőt... De az biztos, hogy egy ilyen melónál használnék legalább valami eldobható kesztyűt.
2021. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bennem egy duguláselhárításos videó után merült fel a kérdés.


https://www.youtube.com/watch?v=G9pCRkmnP64


Oké, használ kesztyűt meg minden, de utána felcsavarja a slagot, a furgon belsejébe lecsöpög meg minden, én nem mernék ezekhez utána hozzányúlni fertőtlenítés nélkül.

2021. szept. 26. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A szennyvízzel dolgozó egyének immunrendszere általában sokkal erősebb. Hát nem véletlen. :)

Egyébként mindenféle hepatitisre és hastífuszra is kell(ene) oltás nekik, de jobb helyeken a kullancs elleni oltás is alap (agyhártyagyulladás elleni). Ezen felül évente tüdőszűrő, teljes vérkép vese és májfunkcióval, orvosi egészségügyi alkalmassági vizsgálat, amit jó esetben komolyan is vesznek.

Pl. egy vízműnél minden duguláselhárító autón van víz, így le tudják öblíteni az eszközöket és a kesztyűket. Csomóféle védőkesztyű jár és munkaruha, amit a cég mosat. Minden egyes autón van kézfertőtlenítő is, de kis adagos kiszerelésben a munkavállalóknak is van kiosztva, hogy tényleg mindig ott legyen zsebben.

Amikor tudja, hogy már nem nyúl semmihez, akkor a kesztyűt leöblíti, leveszi, majd fertőtleníti a kezét és ennyi. Gépjárműben evés nincs!

Ezen felül szigorú higiéniás szabályok vonatkoznak a "bázis" helyükre is. Fekete-fehér öltöző biztosítás, csizma mosó, minden bejáratnál kézmosási és/vagy fertőtlenítési lehetőség, zuhanyzási lehetőség, étkező, stb. Aki átérzi ebben a felelősségét, az ezt betartja a saját és a munkatársai védelme érdekében, illetve a családja érdekében. Aki nem, az nem.

A kis duguláselhárító cégek általában a felét sem tartják be ezen szabályoknak.

A videón látszik, hogy kesztyűben és gumicsizmában dolgozik az ember, ami teljesen szabályos, ráadásul fertőtlenít a végén.

Megjegyzem az eszközöket felesleges fertőtleníteni, elég csak leöblíteni, hogy ne száradjon rá a dzsuva. Úgyis napi többször a csatornában landol, felesleges rá a vegyszer.

2021. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!