DUGULÁSELHÁRÍTÁS: El tudná nekem valaki magyarázni, milyen a lefolyó szerkezete, hogyan működik a duguláselhárítás kézi pumpával?
Kicsit bonyolultan tettem fel a kérdést... Arról van szó, hogy az alábbi linkben található eszköszt holnap használnom kell a munkám során egy eldugult lefolyóhoz. Amennyire én értem, ez az eszköz egy közönséges WC pumpához hasonlóan működik. A kérdésem, tudom, kissé bugyuta, de jellemzően nem dolgozom lefolyókkal és nem is csináltam még ilyen munkát, nincs semmilyen ismeretem a csőrendszerekre vonatkozóan. A konkrét kérdés tulajdonképpen az lenne, hogy ezzel az eszközzel tudok-e valamilyen kárt tenni a lefolyórendszerben. Az eszköz megnevezése: Ropump Super Plus csőtisztító. Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Kár akkor lesz, ha szarul van összetakva a cső, és duguláselhárítás közben a nyomás szétnyomja. De még nem találkoztam ilyennel.
Pumpád használata ott van a youtube-on.
A lényeg, hogy dugd be a túlfolyót. Engedj vizet a mosdóba(kádba). Ezután kiveszed a dugót, és ráhelyeted a pumpát. És gyorsan megpumpálod. A pumpálással a víz hidraulikus erejét használod ki. Nyom-szív pumpáláskor. Ezzel lazítja és nyomja ki a dugulást.
Ha nagyon sok lerakódás van a csövön, lehet, hogy beszakad minden, és úgy eldugul, hogy a pumpával nem mész semmire. Ilyenkor csőgörény kell.
A lefolyó egyszerű. A szaniter alatt van egy szifon vagy hattyúnyak, amiben pang a víz, ez a búzzárás. Utána csatlakozik a lefolyócsőbe.
Házaknál szokott lenni un padlóösszefolyó. A fürdő aljzatán rácsos kerek fedél takarja. Ez egy gyűjtő szifon. Sokszor ide megy az mosdókból, kádból a víz, és utána fő ágba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!