Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötnének más cégeknél szerzett...

Kötnének más cégeknél szerzett tapasztalathoz a vezetők előmenetelét?

Figyelt kérdés

Nálunk a cégnél a vezetők többsége nagyon régi bútordarab, ezen kívül maximum 1 munkahelyük volt 10+ éves munkatapasztalat mellett és az is pályájuk elején.


Szerintetek mi a fontosabb? (Racionálisan illetve a cégeknek, külön-külön)


A lojalitás

/

vagy a több cégnél (kis és nagy) megszerzett tapasztalat (3-5 évek), amiből a jókat esetleg megpróbálhatja átültetni az aktuális cégbe? (Legyen az szakmai, soft-skill, process)



2021. szept. 21. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez cégkultúra függő. Lásd német autóipari multi ( Audi ), kezdetben a csapatba csatlakozó munkavállalók egy részét indokolatlan magasságokba emelték, természetesen egy része megérdemelten jutott el odáig. Abban a cégkultúrában fontos a lojalitás, azt honorálják is (akár indokolatlan mértékben is).


Dolgoztam egy Kanadai multinál, ahol pedig lehettél ott 30 éve is, ha nem voltak elég jó skilleid, networkod nem jutottál feljebb, mert mindig talaltàk jobb külsőst, mint te, aki lehet aztán 2 év után elment, cserében addig maxot nyújtott magas szinten.

2021. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Összefoglalva, szerintem nem lehet azt mondani, hogy egyik rosszabb vagy jobb módszer lenne, csupán különböző.
2021. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egy személyben dönthetnék, biztos, hogy a legprofibb emberekkel szeretnék dolgozni, ezért ha kívülről profibb érkezik, akkor vele dolgoznék szívesebben.
2021. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szintén német autoipari cég.

Itt is csak a leglojálisabb jut magas pozíciókba. Ez van akinél működik, de sok esetben jobb lenne egy hozzáértő.

2021. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén német autóipari cég.

6 éve vagyok itt, de még most is 2 "szinttel" lentebb vagyok, mit ahova nemrég új embert vettek fel.

2021. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Számomra inkább az a kérdés, jó e az a döntés, hogy olyan embereket emelnek magas pozícióba akik kb az életükben nem láttak másik cégkultúrát.
2021. szept. 22. 00:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!