Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő mérnökként milyen...

Pályakezdő mérnökként milyen időközönként fogják a béremet emelni? 24/F

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 20:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy általános tévedés. Majd ha betanultam, akkor többet kapok. Meg a nagy fenét. Akkor vagy alkupozícióban, amíg alá nem írtad a munkaszerződést. De ha ügyesek, akkor nem tud róla az ember, hogy mekkora verseny van, szóval akkor sem igazán. Aztán van az inflációkövető béremelés. Kb. évente bruttó 10.000 FT. Aztán majd csodálkozol, hogy 5 év múlva a pályakezdőt több fizetésért vették fel, mint téged, mert a munkaerőpiacon már emelkedtek az árak, de a belsős dolgozóknak ezt nem szokták lekövetni. Tehát igaza van az előttem szólóknak, hogy vagy pozíciót váltasz, vagy másik céghez mész. A pozícióváltás cégen belül sem mindig éri meg, mert nem szoktak annyit rádobni a fizetésre, mintha külsőst vennének fel.
2021. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen változó, millió példát tudnék mondani a kornyezetemben. De vegyük az enyémet. 2016-ban kezdtem el dolgozni, és így alakult a fizetésem az évek alatt:


2016: bruttó 280.000

2017: bruttó 420.000

2018: bruttó 550.000

2019: bruttó 650.000

2020: bruttó 780.000

2021: bruttó 900.000


Ehhez 3x váltottam munkahelyet, tehát most a negyedik helyet taposom. Ha végig ugyan annál a cegnel maradtam volna kb a bruttó 600-700k közötti sávban lennék.

2021. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk (multi, mérnök) is évente igazítják a béreket, 5-10, kiemelkedő esetben 20%, ami persze függ egyéni teljesítménytől, ft árfolyamtól, inflációtól stb.

Ha azt akarod, jobban emelkedjen érdemes időnként váltani (ahogy írták), de ha túl gyakran csinálod az sem jó, mert megnézik a CV-det és azt mondják minek vegyük fel, 2 év múlva úgyis odébbáll. Nekem egy tapasztalt kollega azt mondta, 6-8-10 évente (szektor függő) érdemes váltani, az "jól mutat" meg gyűlik a tudás meg a tapasztalat.

Az eddigi munkahelyeimen úgy láttam az előléptetésnél érdemesebb inkább lelépni és máshol egy szeniorabb állást elvállalni - belső előléptetett embereknél mindig az van, hogy "megkaptad a titulust, te lettél a kisfőnök haver, akkor most dolgozz 2x annyit". Sose értettem miért csinálják, de ahol most dolgozom, a belülről kinevezett team lead-ek fele az előléptetés után 1 évvel már nincs a cégnél.

2021. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
12: Figyelj ez most megint olyan, hogy bármilyen összeget belehet írni...
2021. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ha hozol a cégnek több millió ft hasznot havonta(optimalizálás, fejlesztés), akkor megköszönik 4-5 %-os éves(20-40.000 ft nettó) inflációkövető béremeléssel.


Alapszabály!


1-2 év egy helyen, aztán váltani!

2021. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Alapszabály a nagy fészkes fenét.
2021. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
36%

Ha te csicska vagy utolsó, akkor maradj palimadár.


Csakis váltással lehet elérni gyors bérnövekedést.

2021. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
15,17: nekem eddig 2 munkahelyemen is volt nagyjából ilyen: interjúztattuk a csókát (szakmai), jól ment, bejött a végén a főnök, dumált vele egy kicsit, aztán amikor a fickó elment, azt mondja a nagy ember: megnéztem a CV-jét, ez 2 évente odébbáll, keressetek valaki mást.
2021. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17: Te vagy a csicska és a palimadár! Úgy egy munkahelyen sem leszel senki, ah két évente váltogatsz, de a te dolgod, legyél a ranglétra alján örökké!
2021. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

19-es akkor legyél valaki(kissebbségi komplexus, pszichikai eset) zsebpénzért.


Bruttó 1.5 millió az alapom. Nem magas beosztásban. Most már nem éri meg váltanom, mert csak vezetőként tudnék magasabb bért kiharcolni.


Én nem akarok feljebb lépni a cégnél. Nincs kissebbségi komplexusom, mint neked.

Cégnél, főleg nem vezetőként, mert nem lenne életem. Így ez mellett vállalkozáson dolgozom.


De áldásom rá, ha te feljebb akarsz lépni a cégnél.

2021. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!