Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják azt, hogy nem...

Miért mondják azt, hogy nem szabad addig felmondani egy munkahelyen, amíg nincs egy jobb biztosabb hely?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen elképzelés az, hogy majd arra várnak, hogy én letöltőm a felmondási időt és csak utána kezdek a új helyen?

2021. szept. 7. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha jogosult vagy álláskeresési járadékra, és meg tudsz élni belőle addig míg nem találsz másik munkát, vagy van annyi spórolt vagyonod amit beáldozol rá hogy addig abból élsz még lesz másik munkád, akkor szerintem senki nem tart vissza.
2021. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1

Igen. Csak a családom ijesztget ezzel, hogy ilyen jó helyem sosem lesz, meg addig nem tehetem meg amíg nincs másik és hasonló okosságok...

2021. szept. 7. 15:23
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Ez alap, csak a h.lyek mondanak fel úgy, hogy nincs másik munkahely
2021. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

#3 - ezzel azért lehetne bőven vitatkozni. Ha nekem van bőven megtakarításom, esetleg pihenni, utazni akarnék pár hónapot, akkor miért ne mondhatnék fel úgy, hogy még nincs meg a következő állomás?

Ez inkább azokra igaz, akik könnyen helyettesíthető munkakörben vannak.

2021. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván ez a mondás alapvetően olyan emberekre vonatkozik, akik hónapról hónapra élnek...
2021. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

#3 pont hogy a hülyék mondanak fel csak akkor amikor már biztos az új


aki nem hülye, az megteheti, hogy 1 évig pihen, ráér újra dolgozni

2021. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5

Igen, alapvetően ebből indulnak ki, mivel eddig én is olyan munkákat végeztem amiből aligha futotta volna többre. De pont ezért akarok váltani, hogy normálisabb keresetem legyen, nem érdekel az sem ha kényelmetlenebb lesz a munkahely. Rendelkezem félretett pénzel, néhány hónapot el tudnék lenni, minimális bevétel vagy akár anélkül is.

2021. szept. 7. 15:59
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

"Egyáltalán milyen elképzelés az, hogy majd arra várnak, hogy én letöltőm a felmondási időt és csak utána kezdek a új helyen?"


Normális munkakörben, ahol értékes munkaerőnek ígérkezel, ott simán várnak, míg lejár a próbaidőd. Futószalagdroidokra nyilván nem, mert azokból Dunát lehet rekeszteni.


Egyébként igen, ha van annyi tartalékod, hogy munka nélkül is megélj pár hónapig, akkor fel lehet mondani, csak legyél biztos abban, hogy pár hónap múlva könnyen találsz majd melót.

Meg persze személyiség kérdése is. Gyakorlott programozóként nekem pl nem lenne gond, ha egy évig nem lenne munkám, mégsem volt eddig 2 hónapnál több kiesés, mert egy meló után 2 hetet pihenek és újult erővel vetem bele magam az újba.

2021. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

"Egyáltalán milyen elképzelés az, hogy majd arra várnak, hogy én letöltőm a felmondási időt és csak utána kezdek a új helyen?"


Összes ismerősöm úgy mondott fel, hogy már volt új munkahelye.


Megmondta, mikor kezd, elfogadták és a többségnek még 1-2 hét pihenő is befért a váltás közé.


Alapvetően valahol mindenki érdeke, hogy minél előbb pénzt tudjon keresni. A hónapról hónapra élőknek is. És a magasabb keresetűeknek sem feltétlenül mindegy, hogy kiesik 2-3 hónap ami mondjuk 1-1,5 millió Forint, vagy akár sokkal több.

2021. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Ez igaz, de az én szempontomból lényegtelen. Mert a jelenlegi főmunkámból szinte semmit sem teszek félre.

2021. szept. 7. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!