Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány havi fizetésnek megfelelő...

Hány havi fizetésnek megfelelő tartalékot "illik" félrerakni?

Figyelt kérdés

6?8? Esetleg egy évi?


Egy vésztartalékra gondolok, amihez nem nyúlok. Arra az esetre van ha kirúgnak vagy felmondok akkor is legyen mozgásterem, illetve egy hosszú táppénz esetén legyen egy stabil tartalékom.



2021. aug. 19. 10:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1,5-2 millió forintot tartunk vésztartalékként. Ez a jelenlegi életszínvonalunkon fél évre kb. elég hitelestől, kajástól, mindenestől, ha mindketten kiesnénk. Ha nagyon nagy baj lenne és mindent leredukálnánk, vagyis nincs ltp, nincs extra megtakarítás, csak parizer meg szárazkenyér van, akkor egy évig is elvegetálnánk belőle szerintem hitelestől.
2021. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiadásfüggő. Nekünk alacsonyak a kiadásaink, alap szinten 300k megy el, ha nagyon összehúznánk 200k lenne. Mi emiatt 1 milliót tartunk likviden, ez normál esetben 3, spórolós esetben 5 havi megélhetés, ha mindketten elveszítenénk a munkánkat pont egyszerre. Ennek az esélye mondjuk kicsi.


A többit mi lekötjük állampapírba, egyébbe.

2021. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

és ti mennyi idő alatt tudtatok félretenni 6 havi teljes fizetést?


én épp lakást vettem, felújítottam, illetéket fizettem, stb, most eléggé üres a bankszámlám az előző évekhez képest, szóval megint el kéne kezdeni gyűjteni..

2021. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!