Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány havi fizetésnek megfelelő...

Hány havi fizetésnek megfelelő tartalékot "illik" félrerakni?

Figyelt kérdés

6?8? Esetleg egy évi?


Egy vésztartalékra gondolok, amihez nem nyúlok. Arra az esetre van ha kirúgnak vagy felmondok akkor is legyen mozgásterem, illetve egy hosszú táppénz esetén legyen egy stabil tartalékom.



2021. aug. 19. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 alatt egyáltalán nem lennék nyugodt. De nyilván ez függ attól, hogy mekkora fizuról beszélünk és mekkora lábon élünk.
2021. aug. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Élethelyzethez és kiadásokhoz kell mérni, nem a fizetéshez. Vagyis a kiadásaidat kell meghatároznod és azt visszaosztani fizetésre, ha így akarsz számolni.

Pl. mamahotel, nem adsz semmit a rezsibe, csak a személyes dolgaidra (ruha, telefon és hasonlók), de keresel nettó 1 milliót, mert IT-sként saját lakásra gyűjtesz. 1 havi bérből elvagy fél évig lazán. Másik ellenpélda, nettó 2x200k-ból neveled a 2 gyereket albérletben, egyik szülő egy havi bére nem fedezi még az állandó kiadásokat sem.

2021. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Minél több annál jobb. Én azt mondom, hogy alaphangon minimum 1 év tartalék kell.
2021. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A 2-es válaszoló jól írja, nem a fizetés a lényeg, hanem hogy mennyiből élsz meg havonta, ezt kell felszorozni. Nyilván minél több, annál jobb, de 6 hó a minimum, de ez csak vésztartalék céljára van. Nem ebből veszel telefont, tévét, ruhát stb.
2021. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 24 évesen, egyetem mellett van 1,5 millióm félrerakva, nem tudom hogy ez mennyire jó.
2021. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten havi fizetésben érdemes mérni, hiszen így óriási lehet a szórás. Ha azt mondom rakj féle 10 havit akkor annyit teszel félre akkor is ha 180at keresel meg akkor is ha 450-et?


Az átlagos havi kiadásodat szorozd be annyival, ahány havit szeretnél. A 6 havi úgymond a belépő szint a tudatos pénzügy világába, ennél inkább több kell. Én amikor elkezdtem dolgozni az első dolgom volt, hogy 12 havi kiadásomnak megfelelő összeget tegyek félre. Második lépésben bővítettem 12 havi teljes fizetésnek megegyező tartalékra.


Persze ez nem azt jelenti, hogy ennél többet tilos félretenni erre a célra. De ez talán az a szint ahol azért ha szopó kezd lenni a meló akkor nyugodtan felmondhatsz, és kényelmesen kereshetsz másikat, a több körös beszélgetés sem okoz gondot ami akar 1,5-2 hónap lehet.



Viszont fontos, hogy ez egy vésztartalék. Nem úgy anblokk a megtakarítás. Ha betörött a telefonod, új TV kell, vezérlést kell cserélni az autón azt nem ebből csinálod.

2021. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 havit tettem félre oylan befektetésekbe amit kvázi veszteség nélkül fel tudok bontani, ha azonnal kellene a pénz.

Minden efeletti félrerakott pénz már kockázatosabb dolgokban van.


Van ismerősöm aki 3 havi likvid eszközzel már elvan, másik ismim 1 évvel számolt.

2021. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
6-12 hónap minimum.
2021. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyit, hogy fél évig muknanélküliként is legyen miből megélned.
2021. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
6 havit azért érdemes
2021. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!