Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kimenni külföldre...

Érdemes kimenni külföldre dolgozni, úgy is ha csak betanított munkát végzek?

Figyelt kérdés

Elsősorban Ausztriába? Németet 8 évig tanultam.

Nyelvvizsgám viszont nincs.



2021. júl. 20. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes Ausztriába meg főleg, nyelvtudást nem kérnek mindenhová
2021. júl. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes!

én közel vagyok a 30 hoz, nincs végzettségem, középfokon beszélek németül, de mégsem mentem ki...Azóta is mar a gondolat, mi lett volna ha, és vajon hol lennék, ha pl 5 éve kimegyek...?


Maradtam itthon, egy pesti átlagfizuért, agglomerációban tervezünk házat venni, a havi törlesztő a fizum több mint fele lesz úgy 20-25 évig...


Ha kimentem volna 5-6 évre, lehet simán összeszedek pár milliót pl önerőnek, és máris jobb a helyzet.


Valahogy úgy van beállítva, hogy a külföldön minden kolbászból van...szinte furcsa szemmel néznek rám, ha azt mondom sosem dolgoztam még külföldön.

Sokszor menő is...hogy angliába/németbe dolgozom, hazajövök és kiskirályként élek pár hónapig. (akiket látok mindenki ezt csinálja)


Szóval azt mondom még ha nincs is erős nyelvtudásod, vágj bele, ha nem köt mo-hoz semmi.

Nyelvet megtanulod 1-2 év alatt, jól tudsz majd a ranglétrán egy bizonyos szintig menni. Viszont külföldön arra készülj fel, hogy igazán nagy vezetői pozíciód sosem lesz, mert azt az anyanyelvűak végzik, még ha 2 az iq-ja akkor is.. :D

De talán nem is kell, így is 1200 nettó Eur kezdő után 1-2 év múlva 1500-1700 lehet, 3-5 év múlva simán 2000 Eur nettó fölött kapsz

Persze nagyban függ a területtől ahol elhelyezkedsz, és a munkához való hozzáállásodtól is.

2021. júl. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Engem nem köt ide semmi, maximum a biztonság érzet és a kiszámíthatóság. (Mondjuk az anyagi biztonság az nincs meg itthon, inkább csak a vegetáció)

Azért Ausztria mert viszonylag közel élek a határhoz.

2021. júl. 20. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Ingázva a legjobb. Magasak a határszéli albi árak de még még sem olyan magasak mint kint. Így hazai árak de külföldi fizetés van. Nem hiába döntött csúcsot az ingázva Ausztriában dolgozó emberek száma. És egyébként még a fővárosból is vannak már így ide költözők már nem csak az Alföldről. Ott az ingatlan árak és albérleti díjak még magasabbak , többet ingáznak lassan az aglóból budapesti melohelyre mintha a határ szélről kellene Ausztriába és a fizetés sem évi 14x jön mint kintről. És továbbá aki venni akar annak az is szempont, hogy egy új lakás még nem 80 millió mint Budapesten habár nem olcsó itt sem. Pár éve még elég kevés ide költözőt láttam Budapestről és környékéről de egyre több van onnét is. Persze a munkahelyük nem soproni hanem osztrák.
2021. júl. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint Sopronból vagy a környékéről ingázva albérletből?
2021. júl. 21. 06:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "kimegyek 5 évere, utána házat veszek itthon meg beindítom a vállalkozásaomat" kb 15-20 éve működött. Azóta úgy elszálltak itthon az árak, hogy nem éri már meg. Inkább kint maradni, beilleszkedni, kinti életet érdemes élni.
2021. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utsó: hát azért vidéken még simán megy ez ma is!!!


Kimegy az arc 4-5 évre, khazajön 15 millió kp-val, 8 ért vesz egy házat, kettőért csajozós verdát, aztán a maradékból meg nyit egy gépkölcsönző vállalkozást pl, és elvan...

2021. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15 millát azért nem olyan könnyű összerakni kint se.


Kapsz nettó 500 pénzt mondjuk, abból azért nincs habzsi dőzsi. Max aki hajléktalanszállón, vagy munkásszállón lakik.



Nagy buli volt, amikor 10ért kaptál egy téglalakást budapeste

2021. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5:igen , erre céloztam.
2021. júl. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!