Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért űz valaki olyan foglalko...

Miért űz valaki olyan foglalkozást, melyben csak panaszkodik és nem szereti? Csak szerintem idegesítő már a PSZ, a folytonos lázadás? Miert csak ezzel foglalkozik a média meg ezt hallom már mindenhol?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. A szüleim könyvelők, úgy neveltek, és arra próbáltak folyamatosan ösztönözni, hogy majd én is megyek pénzügy- és számvitelre, aztán belőlem is egy jó könyvelő lesz, megyek az irodába, aztán majd nagy multicégeknek leszek a könyvelője meg stb.. El is kezdtem, de 1 év múlva átmentem kereskedelem és marketingre, amit nagyon jó eredményekkel végeztem el, s jól el is tudtam utána helyezkedni.

Van egy nagyon jó barátom, gimiben egy osztályba jártunk. Mindig kitűnő volt meg osztályelső, már a tanárok nem tudták, hogy még mire adjanak neki dicséretet. Felvették az ELTE jogi karára úgy, hogy a ponthatárnál 11 ponttal szerzett többet. Sajnálatos módon az egyetem nem ment neki, az első féléve sem lett meg, így elment magyar-töri szakra. Igen, magyar-töri szakra.

Egy gimnáziumban tanít most, zsigerből rühelli az egészet, és tudom, hogy a gyerekek sem szeretik. Még most is sokszor összejárunk inni, diszkóba, meg stb, ahol mindig panaszkodik egy sort a helyzete miatt.

Ezt teljes mértékben meg tudom érteni, de egyet nem. Én kb. 1 milliószor átgondoltam, hogy mit szeretnék csinálni felnőttként, mert mindig az volt bennem, hogy nem akarok úgy bejárni a munkahelyemre, hogy gyűlölöm, amit csinálok, akkor ezt azok akik tanárnak mennek miért nem gondolják át? Én tudtam, hogy sose szeretnék pénzügy-és számvitelre menni, éreztem és jó döntést hoztam. Egy dolgot teljesen megértem, mint nagybácsi, saját testvérem 14 éves kölykétől agyrögöt kapok, hát ha még idegen gyerekekkel kellene lennem nap mint nap.

Én azt veszem észre, hogy az országban nagyon sok ember azt csinálja, amit nem szeret, amit utál, kész van a munkahelyétől, jó néha én egy más éghajlatra kívánnám a főnököm, a kollégákat, meg persze kereshetnék több pénzt is, de nincs ez az undor vagy nem tudom.



2021. júl. 19. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Magyarország a 10 millió nyavalygó meg panaszkodó országa.
2021. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Miért űz valaki olyan foglalkozást, melyben csak panaszkodik és nem szereti?"

Sokan a pénzért teszik, van aki inkább kevesebbet keres de azt csinálja amit szeret.

Mindenki maga döntheti el melyiket választja.

2021. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es, azért ez nem igaz. Én is ismerek olyat, akinek nagyon bejött az élet és boldog.
2021. júl. 19. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Ezek az emberek az életre alkalmatlanok. Nagyon sok van belőlük a világon, nem csak ebben az országban. Elég megnézni a Facebookot, mindenfelé csak a kötekedés, a panaszkodás, a másikra mutogatás...

Mert mindenki a saját életéért felelős. Nem Orbán vagy Gyurcsány miatt egy suttyó, aki nem keres eleget. Nem más miatt nem ért a saját munkájához, de ezt képtelenek beismerni, és mindig másban keresik a saját nyomoruk okát.

2021. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki tud váltani, pláne tanárból lehet mindig feljebb nézni és minimális átképzéssel megvalósítani önmagad. Amúgy én is tanárként végeztem, mellett kisebb melókat végzek, hogy legyen egy tisztességes havi nettó 280 ezrem, ami vidéként igen jó pénz (keleten).
2021. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Sajnálatos módon az egyetem nem ment neki, az első féléve sem lett meg


Mondjuk ez fura, van pár tucat jogász ismerősöm, aki kb egyszerűbb, mint egy faék, agya semmi éás mégis elvégezte a jogi szakot. Attól könnyebb nincs szerintem.

2021. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!