Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cég simán elenged...

Ha egy cég simán elenged valakit, utána miért sivalkodnak,hogy a pótlását nehéz megoldani?

Figyelt kérdés

Eddigi tapasztalataim alapján, a vezetők többsége olyan mereven lojális a céghez, mint a vasúti sín.Ha valaki azt mondja,hogy a konkurencia jobban fizet, kritikákat fogalmaz meg,akkor mi vagyunk a hülyék, minek gondolkodunk ilyeneken.



Az én storym is így indult.

A csapat amúgy nem volt rossz, csak a bérezési metódusokkal voltak problémáim.Mérnöki munkakörről van szó, komoly tudást továbbá idegen nyelv tudást is igényel.

Ahogy szokás, én bementem a vezetőmhöz béremelést kérni, mert kevesellettem a fizetésemet (tényleg kevés volt).Jött a flegma válasz,ha nem tetszik akkor mondjak fel, nincs béremelés, meg azt amúgy is külföldről engedélyezik.

Én meg elővettem a farzsebemből a felmondólevelet és odadobtam eléje.Olyan vörös lett a feje,hogy szerintem ököllel tudta volna betörni az üvegajtót.


Utána visszamentem dolgozni, majd 2 óra múlva behívott az irodába,hogy én micsoda szemét vagyok, szarban hagyom őket, nehezen tudnak pótolni, mert amit csinálok arra kevesen alkalmasak és bonyolult is,meg hogy ne 30 napos hanem 60 napos legyen a felmondásom.

Én vagyok a szemét, mert merek a piaci értékemnek megfelelő bért kérni?

Természetesen nem mentem bele, az új munkahelyemen 1 hónapos felmondást mondtam, úgy is kalkuláltak.Oldják meg.



Szerintem ők annyira féltik a széküket,hogy nem mernek a külföldi nagykutyákkal (akik kezelik a magyar telephely pénzügyeit) konfrontálódni a költségeket illetően.


2021. júl. 18. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
"és odadobtam eléje" mondjuk erre nekem is vörös lett volna a fejem, ha bárki bármit dobálna elém. És nem sajnálnám, hogy elmegy.
2021. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1#

Nem szó szerint dobtam.

2021. júl. 18. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs osszefugges. Attol, hogy nehez potolni valakit, meg szukseges lehet elkuldeni.
2021. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Most már nem az alapítványi suliban dolgozol?
2021. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én bankba dolgozom és IT vonalon mikor valaki több fizetést szeretett volna és nem adták meg neki majd felmondott, úgy oldották meg, hogy kb. az ő régi fizujával, de lehet, hogy kicsit többel felvettek 2 új embert is.. Tehát duplázták a költségeket, de legalább volt 2 ember.. :)
2021. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. milyen jó hely lehet az, ahol egy ITs tudja mindenkinek a fizetésést...
2021. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!