Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissen végzett villanyszerelo...

Frissen végzett villanyszerelo vagyok. Szeretnék a gyenge iskola után valódi és jó tudást összeszedni, fejlődni, jobbá válni és egyszerűen igazi szakemberre válni. Hogy tegyem? Győr

Figyelt kérdés

Okjt befejeztem viszont azóta csak minimális fejlődést tudtam elérni, igazából szeretnék becsatlakozni egy idősebb releváns tudással rendelkező mester mellé, nem is kell jó fizetés, csak az hogy tényleg meg lehessen tanulni nála a dolgokat. Ilyesmikre gondolok elsősorban: lakások, panelek, családi házak alapszerelese, felújítása, akkor hibakereses, mérések elsajátítása, akkor pl társasházakba tűzvédelmi rendszer kiépítése, vesz világítás kiépítése, kabeltalcazas mondjuk muhelyeknel, iparibb munkáknál...szóval az ilyen szerteágazó, de egyaránt fontos folyamatokat, mert hosszútávon szeretnék majd barátnőm után kimenni Ausztriába és ott dolgozni, ahhoz viszont kelleni fog hogy ezeket ismerjem és legalább nagyjából egyedül is megtudjam csinálni, némi támogatás még csak lesz kint is és többen csináljuk a munkát, úgyhogy a lényeg reményeim szerint ha feltudom sorolni hogy ezeket a munkafazisokat ismerem és tudom, akkor kint felvesznek majd.

Győri vagyok, fiatal ,akarom csinálni, se cigi se ital semmi káros szenvedély, jogsi is van, bár talalnek vkit aki szívesen segítene, cserébe olyan alacsony mondjuk 1250 forintos órabérért szívesen igyekeznem kivenni a kezéből a munkát és így segítve neki is lehetne lazább míg tanulók nála, ahogy láttam a segedek is több pénzt kapnak ennél , nem még a szerelők, szóval sporolhatna is rajtam, és végül konkurencia se leszek neki hisz mindenképp külföld a cél.

Bárki tanács?

Hallani rossz sztorikat is hogy vki elmegy hasonló helyre, aztán kihasználások közepette kb nullával egyező tudást adnak át, ezt mindenképp jó lenne elkerülni.

Vkinek van tippje, ötlete, vmi ismerőse aki intelligens, partner lehetne ilyen dologban? Vagy hogy /hol kereshetnék ilyen kapcsolatot?


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm!



2021. júl. 10. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nyugaton, itt a sok irigy pa.raszt között nem fogsz kitanulni 1 szakmát sem, mert nem hajlandóak átadni a tudásukat, mert onnantól kezdve nekik konkurencia vagy. Én ezt tapasztaltam, a magyar embere a legnagyobb ellensége a magyarnak!
2021. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a jó szaki akitől érdemes tanulni, egyrészt fehér holló, másrészt sokszor mindent ő akar csinálni.... szóv nem lesz ecc :(


Kérdezgesd az ismerőseid hogy kivel voltak elégedettek, aztán kontaktáld... hátha...

2021. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég nagy hiány van bármely szakemberből. Én nagyobb generál kivitelező cégekhez próbalnék jelentkezni vagy valami értelmes szaki mellé. Ha hasznos tudást el tudsz nézni akkor pár éven belül úgyis magán vállalkozó leszel, persze ezt nem kell a munkahelyen híresztelni. Az elején ne nézd, hogy segédmunkási bért kapsz. Mert sztem nagyrészt az első hónapokban olyan munkát is kapsz, vésések és hasonló előkészítéseket. Mondjuk az se baj ha ezek terén is van tapasztalat. Hogyan áraznàl majd be egy jövőbeni munkát magadnak, ha az előkészítéstől kezdve a beüzemelésig nem tudod, hogy mi mennyi idő. Jó pénzeket le lehet akasztani jelenleg szakiként de az első éved nem erről szól.
2021. júl. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
És sztem aki katás kisvállalkozóként tolja ( akár egyedül is ), az véleményem szerint közel annyit hazaránt mint külföldön jelenleg. Persze érteni azért kell hozzá.
2021. júl. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sikerült elhelyezkedni? Én is hasonló cipőben járok, esetleg Eon-ról nincs tapasztalatod, mennyire lehetne náluk elhelyezkedni egy gyorstalpaló szakmával?
2022. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ausztriába jöttem dolgozni nettó 600ert inkább egy jó étterembe dolgozni.

Egyszer talán 1-2 év múlva Ausztriában remélem összejön villany munka :)

2022. febr. 10. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!