Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekelnének a tőzsdével...

Érdekelnének a tőzsdével kapcsolatos tudnivalók. Valaki estleg tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az interneten rátaláltam a ,,plusz500 című" tőzsdére,melynél elkezdtem gyakorolni , illetve egy telefonszám megadása után minimális 5000 ft bónuszt biztosítanak a kereskedéshez.Próbálgattam a demó változattal több, de inkább kevesebb sikerrel.Próbáltam utána járni a tőzsdével kapcsolatos dolgoknak, de egyszerűen nem találtam a számomra megfelelő információt.Alapjáraton,minimálisan vagyok tisztában a tőzsde működésével épp ezért írtam ide, hátha valaki válaszol.Szívesen venném akár itt a fórumon vagy privátban valakinek a segítségét,hiszen kiváncsi lennék rá, hogy mik azok a stratégiák,mellyel jobban működne számomra a dolog a jelenlegi helyzetnél.Várom válaszaitokat.
2010. aug. 27. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress egy zsidó uriembert, csak ő tud segíteni.
2010. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mivel zsidó biztos nem segíteni, ha pénzügyekről van szó.
2010. aug. 27. 00:25
 3/10 A kérdező kommentje:
**tud**
2010. aug. 27. 00:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Keress rá a Google-n a FOREX szóra...


Rengeteg oldal ki fog jönni.


Azért gondolkozz el : a demo-verzió nyilván úgy van beállítva, hogy lelkesítse a usert, lelkesen befektesse a saját pénzét... Amit aztán el fogsz veszíteni!


Ezek az oldalak abból élnek, hogy lehúzzák az emberek pénzét! :-[[

2010. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Természetesen tudom,hogy mint mindenben az embereket akarják lelkesíteni és lehúzni.Én erre a dologra nem akarok áldozni egy forintot sem,csak ha van rá lehetőség valamilyen mértékben kihasználni ezt a bónuszt és megismerkedni a tőzsdével alapszinten.Nem akarok ebből meggazdagodni és nem is várok ettől bevételt,csak feltettem ezt a kérdést...hátha.. van valaki és segít ha úgy gondolja.
2010. aug. 27. 00:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyasmiket fognak ajánlgatni neked, mint "tuti biztos stratégiákat", mint például a Martingale-módszer.

Hogy ennek mi valójában a lényege, és hogy szokott működni a gyakorlatban, arról itt olvashatsz:

[link]

2010. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Klikk az alábbi linkre


[link]


DE


Szerintem a technikai részletek böngészése helyett inkább ismerkedj meg először a (pénzügyi) rendszer működésével.


Néhány jó könyv (sajnos csak angolul):

[link]


[link]


+ egy szócikk

[link]



És egy jó honlap, érdekes cikkekkel (sajnos szintén angolul)

[link]


És legyél nagyon gyanakvó:)

2010. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Apropó „zsidó úriember”


Az alábbi könyvet pl. egy „zsidó úriember” írta, kitűnő könyv (+ Mp3 formátumban letölthető audibook) a piac megértéséhez.


HUMAN ACTION

[link]



Persze ez még magyarul is nehéz olvasmány lenne…


Tehát alapnak inkább az alábbi könyvet ajánlanám:

[link]


Ez magyar fordításban is megjelent „Közgazdaságtan hús-vér embereknek” címmel, a magyar fordítás minőségéről nem tudok nyilatkozni.


[link]


Warning!: ez nem „mainstream” közgazdaságtan – ez „piaci fundamentalista” közgazdaságtan.

[link]



+ még egy blog (legalább elveszi a kedvedet a „hazardírozástól”:) )

[link]

2010. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedvesek vagytok a sok linkért.Olvasgatm aztán majd úgyis meglátom mi lesz belőle :)
2010. aug. 27. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csinos veszteség lesz belőle. Az ún. „technikai elemzésre” épített „kereskedési stratégia” önámítás.


Tehát


Ha efféle „stratégiákat” vársz, akkor hülyeségre vársz…


Az efféle játékok nem kisbefektetőnek valók, a day trading a főállású profik – és elsősorban a nagy bankok – kiváltsága… A bankok kapcsán lásd, pl. a „High-frequency trading” és az „Algorithmic trading” szócikkeket a wikipediában – nagyon jó úgy játszani, hogy lényegében te mozgatod a piacot, kockázatmentes pénz, balekokra kivetett adó…


Nagyon kevés ember tud hosszú távon sokat keresni a tőzsdén… (a többség inkább hatalmasat bukik)


És ők elsősorban azért sikeresek, mert értik és a gazdaság és a piac valódi működését... Ezért linkeltem be neked a fenti könyveket. Nagyon jók…


Illetve a marketoracle-t se véletlenül ajánlottam, a gazdasági hírportálok túlnyomó többsége lényegében „propaganda”, az ott szolgáltatott „híranyag” a játék része. Soha semmit sem fogsz belőlük megtudni arról, hogy mi várható a közelebbi/távolabbi jövőben. A marketoracle-n azonban sok jó cikk van.


És a lényeg:


A tőzsdei spekulációt elsősorban a fedezetnélküli pénzre épülő hitelexpanzió mozgatja (lásd: jegybank, kétszintű bankrendszer, részleges tartalékolású bankok, fiat money, lebegő árfolyam – lényegében ennyi kell, alapjáraton, a tőzsdei lufihoz), ha ezt figyelmen kívül hagyod, akkor nagyon rossz tapasztalatokat fogsz szerezni.


Az osztrák üzleti ciklus elmélet első pillantásra bonyolultnak és irrelevánsnak tűnhet, pedig nagyon egyszerű és logikus. Olyannyira egyszerű, hogy néhány pihent agyú elvetemültnek még dalban is sikerült összefoglalni a lényeget (lásd alább, video + transzkript/szöveg)


[link]


A két „csapos” a „partin”, Ben és Tim =

Ben Bernanke FED (USA jegybank) elnök

és Timothy Geithner USA pénzügyminiszter (United States Secretary of the Treasury)

2010. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!