Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ezzel a lehetősé...

Mit csináljak ezzel a lehetőséggel? Teljesen kivagyok

Figyelt kérdés
Leírnám az egész történetet,hogy mindent értsetek. Ausztriában élek egy éve és rettenetesen nehéz minden itt kint. Úgy jöttem ki,hogy a nyelvtudásom annyi volt,hogy "Ich heisse...". Nagyon kevés pénzzel egy ismerősömön keresztül érkeztem ki mert egy "fix" állásra jöttem amihez járt szállás. Viszont 2 hét után elküldtek mert nem volt elég a németem a munkához. Akkor jött a pánik,hogy most merre...Mivel nem volt munkahelyem emiatt nem volt pénzem és szállást sem tudtam bérelni. 3 hétig folyamatosan munkát kerestem mert hazamenni nem akartam. Otthon egy bankban dolgoztam Pesten de mikor jött a lehetőség akkor otthagytam és 2 héten belül kijöttem. Az albérletemet is felmondtam plusz a félbehagyott egyetem miatt tele voltam diákhitellel..szóval haza már nem mehettem semmiképpen. Napokig hívogattam hoteleket itt kint,hogy keresnek-e embert akármire de vagy "nem" volt a válasz, vagy a próbanap után nem kerestek többet. Totál pánikban voltam. A legutolsó hely ahova menni akartam az a meki...de mást sajnos nem találtam akkor így elvállaltam. Aztán sikerült megismerkednem pár emberrel és szállást is találtam ideiglenesen ahova bejelentkezhettem. 1 éve dolgozom itt és ez idő alatt megcsináltam A2-től B2-ig az összes németkurzust munka mellett ami bár rohadt drága volt ( 1 kurzus 700euro ) de megérte. Most fogom a középfokú vizsgámat csinálni pár hónapon belül. Viszont az önértékelésemnek ez a munka nem tett jót. Egy nagy nullának érzem magam..hiányzik a pesti életem. Ezért ( és a jobb fizetés miatt ) elkezdtem munkákat keresni és találtam is egy nagy nemzetközi céget ahol 6 hónapra keresnek valakit aki külföldi megrendelőkkel tart kapcsolatot. Pénteken voltam interjún és ma hívtak vissza,hogy szeretnének holnap a csapattal megismertetni. Én ezt jó jelnek tartom,viszont most nagyon bevagyok sz..rva mert félek,hogy nem elég jó az angol tudásom és nem fog menni a munka. Ja igen.. angolul volt az interjú és angolul is kell majd dolgoznom. Plusz attól is félek,hogy 6 hónapra keresnek embert de mi lesz utána? Vagy rosszabb... ha két hét múlva innen is elküldenek mert nem megy a dolog? 1 hónap munkaviszony kellene ahhoz,hogy kapjak itt kint munkanélkülit,viszont ha hamarabb küldenek el akkor totál pénz nélkül leszek megint úgy,hogy már saját albérletet fizetek ami a nevemen van. Nem akarok megint olyan biztonytalanságban lenni mint tavaly mikor kijöttem. Nagyon szeretek itt élni és itt szeretnék tovább tanulni, családot alapítani egyszer. Nagyon félek..mi lesz ha holnap azt mondják,hogy felvesznek? Plusz egyelőre csak annyit említettem,hogy étteremben dolgozom.. mi lesz ha ez kiderül,hogy hol? Nekem ez akkora szégyen. Nem érzem magam oda valónak..ez csak egy utolsó utáni lehetőség volt tavaly, viszont akik nem ismerik a történetet azok ezt nem tudják. Ti mit tennétek? Bocsánat ha hosszú lett de olyan jó lenne ha valaki tudna tanácsot adni..A családom azt mondja,hogy vágjak bele és ne féljek de ezt könnyű mondani úgy,hogy nem ő veszíthet el mindent...
2021. júl. 6. 19:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Plusz mert 1600 euros kauciot kikellett fizetnem az alberletemert...
2021. júl. 7. 21:21
 12/13 A kérdező kommentje:
Amugy megkaptam a munkát
2021. júl. 7. 22:04
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Akkor menj!
2021. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!