Megeri elkezdeni a pénzügy mestert?
Azt szeretnem megkerdezni, hogy szerintetek erdemes elkezdeni a pénzügy mestert munka mellett, vagy inkabb erdemesebb otthon neki állni megtanulni az ilyeneket, mint market risk, liquidity risk, credit risk?
Vagy esetleg masik képzés ami nem cfa/frm?
A munka mellett limitált idom lenne.
Köszönöm.
Köszönöm a válaszokat.
A lepontozasokat nem tudom, en a zöldre nyomtam.
Ja 0%on állok.
Én sem adok legközelebb tanácsot...
Gondolom mindenkinek savanyú a szőlő hogy valaki többre vitte.
Kérdező neked sok sikert.
#8. A személyes sztorik nem alkalmasak az általánosításra. Az viszont tudomásom szerint még mindig igaz, hogy a legtöbb felsővezető pénzügyi területen továbbra is a Corvinus pénzügy mesterképzéséről kerül ki, és nyilván az ő fizetésük sem kevés. Szintén egy példa: a feleségem amint elvégezte a pénzügyet (igaz, ez már a második MSc-je volt), gyakorlatilag azonnal tudott váltani és 27 évesen ugrott br. 1,5 millió közelébe a fizetése egy kiváló manager pozícióban (hozzád hasonlóan könyvvizsgálói területén). A korosztályából többeket ismerünk, akik BSc után/kicsivel előtte a Big4-nál kezdtek és lépkedtek felfelé, hogy pár év múlva szintén abban reménykedhessenek, hogy managerré válnak. Csak sokkal több túlórával, kezdetben ehhez mérten aránytalanul alacsony fizetésért, mellette további tanulmányok csak nagyon nehezen férnek bele és nem is biztos, hogy mindenki kibír ép ésszel 5 évet egy ilyen helyen (elég nagy a fluktuáció, lehet őszülni egy ilyen munkahelyen rendesen, gondolom neked nem kell bemutatni), de legalább sokan már a szakdolgozatukat sem adják le BSc-n, hiszen annyira a napi munkára kell koncentrálniuk, míg a feleségem gondol egyet és minden további nélkül mehet doktorira is akár, több területen is. Nem is kérdés, hogy megérte-e MSc-re mennie, helyette lehetett volna akár évekig gyakornok/junior pozikban nem is biztos, hogy annyira jó helyeken (fizetés szempontjából meg egyértelműen nem jó helyeken). Csak persze ez előre nem látszott, mint ahogy semmire sincs garancia. De többet tanulni szerintem jobb, mint kevesebbet tanulni, több lehetőséget nyit meg az ember előtt és nem nagyon láttam még rá példát, hogy végül ne lett volna (anyagilag is) kifizetődő így dönteni (releváns szakok esetén persze). Én ajánlom, hogy aki teheti, vágjon bele.
(A leszavazókkal kár ilyen sokat foglalkozni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!