Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvos vagy marketinges legyek?

Orvos vagy marketinges legyek?

Figyelt kérdés
Mindkettőhöz van kedvem. Orvosként belgyógyász vagy kardiológus lennék. Marketingen belül valami közepes méretű cégnél helyezkednék el. Melyikkel lesz több a fizetésem? Külföldön melyik és mennyivel keres többet mint itthon? Megéri elkezdeni az orvosit ha kémiából nem vagyok valami jó? Tapasztalatok érdekelnek

2021. jún. 17. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Fú, kedves kérdező ez már nagyon az alja, de tényleg.
2021. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Neked egyiket sem, ilyen hozzaallassal.
2021. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én az orvosra szavazok, de ki tudja, azt kéne tudni, hogy a AI melyiket fogja mekkora mértékben kiváltani.
2021. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne az vezéreljen, hogy mivel lehet többet keresni....

Hosszú távon nem fogod tudni csinálni, ha ez alapján választasz.

2021. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem járok sem orvosira, sem marketingre, csak egy "átlag" egyetemista vagyok. Mint a legtöbben, én is azon a véleményen vagyok, hogy egyiket sem fogod tudni csinálni kellő elhivatottság nélkül (az orvosit főleg nem). Persze, fontos megnézni a fizetéseket, hiszen meg kell élni valamiből, de nem szabad, hogy ez motiváljon, mert vagy nem fogod bírni az egyetemet, vagy fogod bírni, de mentálisan tönkre fog tenni. Ez már nem olyan, mint a középiskola, hogy a legtöbben meg tudják tanulni viszonylag jól azokat a tárgyakat is, amik nem érdeklik. Egyetemen marha rossz lesz többszáz oldalas könyveket végignyálazni minden vizsgára, ha nem érdekel és nincs hozzá motivációd.

Az orvosira ezek különösen igazak (lehet, hogy a marketingre is, de ott nincs közeli ismerősöm). Az nem elég motiváció oda, hogy gimiben jól ment a biosz, és amúgy nem lenne rossz segíteni az embereknek. A kémia pedig úgy tudom, eléggé fontos már az érettséginél is (persze lehet menni fizikából is, de azt hallottam, hogy a kémia hasznosabb), később pedig még fontosabb lesz, mert több tárgy alapja. Illetve orvosinál szerintem nem árt belegondolnod, hogy bírnád-e azt csinálni, amit legtöbb orvos és orvostanhallgató csinált az elmúlt bő egy évben. Remélhetőleg mire te oda jutsz, nem lesz ilyen a helyzet, de sajnos bármikor történhet hasonló. Bírnád pl. azt egyetemistaként, hogy napi 12 órában menj tesztelni, akár egy másik városba? Mert ezt csinálták az orvostanhallgatók tavaly. Vagy hogy akár kardiológusként is ki lehessen vezérelni egy másik kórházba, ha a helyzet azt kívánja?

A külfölddel kapcsolatban pedig nem árt megnézni, hogy mik vonatkoznak rád, ha állami képzést kezdesz, ugyanis azzal évekig itthon kell dolgozni, ha nem szeretnéd visszafizetni a képzés árát.

Úgyhogy szerintem ne a pénz legyen az alap ennél a kérdésnél. Mindegyikből meg lehet élni, persze változó, hogy ki hogyan, mennyi energia befektetéssel képes erre. Az legyen az elsődleges, hogy melyiket szeretnéd bő 40 évig csinálni úgy, hogy összességében szereted is a munkád.

2021. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Marketingesnél megértem, hogy a pénz vezényel


De orvos ne legyél ha csak a pénz érdekel.

2021. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
A világ megérett a pusztulásra, valóban
2021. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!