Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hálózati szakemberként miért...

Hálózati szakemberként miért nem tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Van nekem egy OKJ-s hálózati szakmám, érettségivel, van egy ECDL vizsgám is.


Nem is látok sűrűn hirdetést, illetve ha van sem kellek nekik. Van hogy vissza sem szólnak. Ennyire nincs igény rá?

Voltak programozói ajánlatok is, arra is jelentkeztem mert volt programozás óránt 10,11,12 osztályban. De nem jeleztek sehonnan sem vissza.


Hogy találják melót így? gyárba nem akarok menni



2021. jún. 14. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Te komolyan nem tudod mi az a cv? Vagy csak szivatsz minket? 😅
2021. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

CV=önéletrajz

OKJ meg szart se ér, mert nem tanulsz ott semmit

2021. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
ccna, vcp? Esetleg Juniper mikrotik tudás? F5, checkpoint? mihez értz switching routing, security dc?
2021. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Mi az a hálózati szakma?
2021. jún. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 BeefEater ***** válasza:
87%

Én a kérdés alapján meg abban sem vagyok biztos, hogy a kérdezőnek IT-s végzettsége van. A kérdés alapján elsőre erre gondoltam: [link]

És így már van értelme annak is, hogy miért lobogtatja az ECDL-t.

2021. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

13/15

Sajnos nem tudom hogy ezek mik

14/15

Hálózat telepítő, üzemeltető

2021. jún. 15. 15:01
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

CCNA ismeretek nélkül van hálózat telepítő, üzemeltető papírod?


Amúgy ez a baj a mai szakoktatással. Beül a nagy átlag melegedni 4-5-6 éveket (szakmától függően), azt sem tudja kb milyen rendezvényen van közben. Azt sem tudja megmondani pontosan, csak utána nézés után hogy neki gyakorlatilag mi is a szakmája. Amíg ezt tanulta addig a kötelező tananyagon kívül telibe szart mindent. Mert én olyat még nem hallottam hogy CCNA-t ne lehetett volna lerakni egy ilyen suliban.


Örül, hogy meglesz neki valami papír a "hálózati szakmáról". Ezután cseszik képezni magát, az sem fogja érdekelni ha már teljesen más eszközöket, nyelveket, szabványokat használnak.

Neki megvan a papírja valami IT szakmáról, meg programozott is valamit. Ezért elvárja, hogy ő IT-s melót kapjon, de ha lehet helyben mert ő Pestre nem megy ám fel, a gyár meg szóba sem jöhet, isten ments! Nem ezért "tanultam" én 5 évig.


Kérdező nem bántani akarlak, de úgy éreztem itt az ideje hogy valakki leírja feketén fehéren, hogy amit te tudsz nyújtani a munkáltatóknak, az a munkaerő piacon egy lóf*sz.

Hálózatokhoz valószínűleg szart sem értesz, ha egyáltalán azt sem tudod mi az a CCNA. De ha tegyül fel valamit értenél hozzá sem lenne semmi gyakorlatod ebben.

Egyszerűen nem fog egy cég azért alkalmazni, hogy fel kelljen venni melléd még valakit, akinek van valós szakmai tudása is, meg valakit aki tud programozni is mondjuk. Vesznek fel egy VALÓDI IT-s embert, és megvan oldva.

Az ilyen ECDL vizsgát meg szeritnem felejtsd is el, szó szerint a lőtéri kutyát nem érdekli.


CV = önéletrajz.

2021. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
Na kérdező időközben sikerült elhelyezkedned a Hálózat telepítő, üzemeltető okjdel?
2022. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!