Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Business Analyst vagy inkább...

Business Analyst vagy inkább junior projektmenedzseri pozíciót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Hosszabb távon a PM a célom, mérnöki BSc-m és menedzsment MSc-m van, illetve kb. 1 év data science tapasztalatom is. Projektmenedzsment tapasztalatom egyáltalán nincs még.

Sok helyről hallom, hogy a BA is egyfajta projektmenedzsment, csak gyakran lényegesen technikaibb, mint egy sima junior PM. Másfelől hallok sok olyat, hogy a junior PM nem egy igazi állás, kvázi asszisztensi feladatokat bíznak csak rád, ami eléggé letörné az ambícióimat, mivel vannak programozási és data science ismereteim. Jól gondolom-e? Fizetési szempontból mennyire lenne komoly visszalépés egy BA pozíció azzal, ha mégis Data Science-ben maradnék? És előrelépési lehetőségeim mik lennének BA-val a jövőben: tudnék utána PM lenni, ha akkor is ez lenne még a célom?



2021. jún. 13. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor junior PM
2021. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy ha igaz amit hallottam, hogy a BA technikaibb, mint a junior PM, ez egyáltalán nem baj, sőt még pozitívum is, hiszen így a data science tapasztalatomat is (talán) jobban tudnám hasznosítani. De nyilván csak akkor lenne értelme a BA pozícióba belevágni, ha tényleg lehetséges utána PM felé elmozdulni a jövőben.
2021. jún. 13. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A ba egy technikai PM, egyértelműen seniorabb mint egy junior PM. A junior PM az esetek 99%-aban asszisztens.
2021. jún. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Junior PM nincsen, gondolj bele, a projektmenedzser feladata egy projekt vezetése, rábíznál ilyesmi egy juniorra? Ugye nem. A junior PM általában csak egy hangzatos cím, amivel a csicskamelót, fénymásolást és ilyesmiket takargatják, tudom mert csináltam.


A BA az egész más tészta, én most már majdnem 20 éve vagyok Business Analyst, és totálisan téved az, aki azt hiszi, hogy ez egyfajta technikai projektmenedzsment. Nem az. Az, hogy mi tartozik bele nagyon cégfüggő. Van ahol a stakeholderek lelkének simogazása és a követelmények egyeztetése a fókusz, van ahol le kell specifikálnod mittudomán egy adattárház interface-t. Kell hozzá technikai tudás, szociális érzék, és bizonyos területeken (pl bank) mély domain tudás is. A lényeg minden esetben az, hogy kiszedd az SME-k fejéből a követelményeket és ezeket prezentáld a fejlesztőknek. Ez nagyon jó arra, hogy átlásd a projektet, viszont van egy csomó PM kompetencia (pl költségtervezés, riportolás a nagyfőnökségnek stb.) ami nem tartozik ide. Viszont az igaz, hogy BA-kból jó PM lesz, mert tök jól át fogják tudni látni a projektjüket.


Azt is érdemes azért figyelembe venni, hogy manapság az Agile módszertanok terjedésével a PM mint pozíció egyre kevésbé létezik, helyette lehetsz Product Owner, meg Product Manager meg ilyenek, ami valamilyen szinten hasonló de mégse ugyanaz.


Ami konkrétan a te esetedet illeti, ha a Data Science érdekel, akkor felejtsd el a BA/PM vonalat, és állj rá erre. Van egy csomó dolog, ami egy BA-nak nem kell, de egy Data Scientistnek must have. Például a Python, vagy Machine learning dolgok, mély matek.


Én most Zürichben egy nagy banknak dolgozom egy adattárház projekten és itt is eléggé szét van választva. A Business Analystek az interfaceken dolgoznak, meg hogy konkrétan milyen adatok is kerüljenek be a DWHba, a Data Scientistek meg ilyen algoritmusokat irkálnak, amivel ki lehet szedni például a pénzmosás gyanus ügyleteket az adattárházból. Tök más a kettő, bár mindegyik érdekes.

Projektmenedzser érdekes módon viszont nincs. Van egy csaj az USA-ban, aki ilyen koordinátor szerepet tölt be meg riportolgat a nagyfőnököknek, de igazából ő se PM, mert agilis team van, ami önszervező.

2021. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
szakma, ezerszer inkább!
2021. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!