Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szóltok a legújabban...

Mit szóltok a legújabban felmerült nyugdíjreformhoz, a gyerekhez kötött nyugdíjhoz?

Figyelt kérdés
A gyerek nagyobb súllyal esne latba, mint a befizetett nyugdíjjárulék. A gyerektelenek később mehetnének el nyugdíjba, és kevesebb nyugdíjat is kapnának. Én picit igazságtalannak érzem. A gyereket már így us figyelembe veszik nyugdíjba vonuláskor. A 3gyerekes szülők annyi adókedvezményt kapnak, hogy már se szjá-t, se nyugdíjjárulékot nem fizetnek. De mivel ők szültek gyereket, ezért ők magasabb összegű nyugdíjat kapnának szemben az egész életükben nyugdíjjarulekit fizető gyerektelenekkel. Nektek mi a véleményetek?

#nyugdíj #nyugdíjjárulék #Karrier és gyerek #Nyugdíjtakarékosság
2021. jún. 5. 21:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
#20: Adom, de a Orbánék szerintem már felülmúlták azt a bandát. Azokból mindenkit ki kellene pucolni a térképről, de nem bírnak eltakarodni, ahogy a mostaniak sem fognak. De a csok-ot, meg minden ilyen szart úgyse merik elvenni majd, akárki lesz hatalmon. Viszont egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy borítékolható a kormányváltás
2021. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

Iszonyú igazságtalan rendszer, és pont a 40-eseket sújtaná, akiknek fiatalon szinte semmilyen támogatás nem járt az otthonteremtéshez és a gyermekvállaláshoz.

Szerintem akkor se lett volna ez másképp, ha akkoriban más van kormányon; abban az időben ez nem nagyon érdekelt senkit. A huszonnegyedik órában kaptak észbe a kedves vezetők a fogyatkozó születéseket nézve.

Viszont az elmúlt időszak intézkedéseit nézve nem tartom kizártnak, hogy az igazságtalansága ellenére bevezessenek valami hasonlót, és az emberek ezt valószínű, minden komolyabb tiltakozás nélkül be is fogják nyelni.

2021. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
17%
21es! Nehogy azt hidd, hogy Gyurcsány, Dobrev meg a többi ne venné el a babavárót, csókot! Az állampapírt is elvenné ha tudná. Megmernék tenni. Mióta Fidesz van hatalmon nincs bérlet ár emelés, 12 éve! Előtte évi szinten volt emelve, már mindenki sírt miatta, mert gondolj bele 12 éve is 9500 ft volt a Bp-i bérlet ár, akkoriban jóval kevesebb bérből éltek az emberek. Nagyon sokan blicceltek, stb. Vizit díjjat vezettek be, a tb mellett még a házi orvosnak fizettél 300 ft-ot. Lehet ma nevetséges ár, de akkoriban nem volt az, főleg azoknak akiknek rendszeressen kellett járniuk orvoshoz! Sorolhatnám mi minden volt amit Orbán aztán eltörölt. Nagyon nem mindegy ki irányít egy országot, amit Gyurcsányék tettek az gyalázat és hazaárulás magyar szemmel. Rajta múlik nem is merek belegondolni mi lesz itt, megint IMF hitelt vesz fel? Mit tesz majd ő a nyugdías kérdéssel? Az oktatással, az egészségüggyel? Pont miatta mentek el tömegével az egészségügyből 2006ban, tömegével mondtak fel és mentek ki nyugatra! ezt se felejtsétek el.
2021. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
47%

Nézd 22es! A nép fogyatkozás a rendszerváltás után indult be úgy a 90es évektől fogva. Amikor én voltam ált. iskola végzős az 1996ban volt és már akkor "sírtak" a felsős tanárok hogy mi lesz velük, mert nincsenek alsós osztályok, mire ők feljönnek a felsőbe, nem fog kelleni annyi tanár, mi voltunk 5, 6 osztály 8.os, míg elsősök, 2.osok, 3.osok 1, 2 osztály, akkoriban már! Az alsós tanítókat el is küldték, a sulinkat össze vonták 1 évre rá egy másik közeli sulival, mert ott is ez volt a tendencia. Ma már a volt sulinkban az épületben van 2 iskola, egy rész pszichiátriai gondozó, másik rész (kis része) vállalkozói akármicsoda és még hely jutott a gyermek jólétiseknek is! Nagyon durva! Ebből látszik akkoriban sem volt mire szülni a gyerekeket. Sok vidéki iskola, óvoda be is zárt. Tudtak a politikusok erről, de akkor is mszp vagy mszmp vagy tudja a franc, de Horn Gyula volt a miniszterelnök, aztán 2002től jött Medgyessy kormány, majd Gyurcsány, Bajnai borzadájok. Itt egy listai. Fidesz is volt de akkoriban csak rövid időre. Tehát a nép szavazta meg ezt a bandát meg is lett az eredménye, a nép elkezdett drasztikusan fogyni, erről is vannak adatok a neten, elég siralmas 1910es évektől visszanézni a születési rátát. De mindennek meg van az oka.

[link]

2021. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#23: Szerintem most már okosabban lopnának, mint a Fidesz teszi. Szerintem ma már túl nagy ellenállást váltana ki egy ilyen megvonás. A pórnép szeme be van fogva ilyenekkel, mint a CSOK, a propaganda árnyékában meg mennek az ilyen-olyan plusz adók, járulékok stb emelése. De ez csak magánvélemény


#21

2021. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
12%
Jah még egy utolsó csodás gondolat, ami még eszembe jutott. Azt mondta Gyurcsány úgy 2007 környékén: "Elég 6 millió magyar, nem kell több!" Most meg miért nincs gyerek? Ki fogja a nyugdíjakat kitermelni? Miért nem szültél gyereket? Stb., mi szívjunk majd a felemelt korhatár miatt, mert nem volt mire gyereket vállalnunk, szép.
2021. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#24 Éppen ez az, hogy bár ott voltak a jelek, politikai szinten nem foglalkozott ezzel senki, mindegy ki volt kormányon.

Mintha valami csodára vártak volna. Emlékszem, 30 körül lehettem, mikor a TV-ben valakitől elhangzott, hogy a demográfiai mutatók még helyreállhatnak, ha a '76-'78-as születésűeknek (akik ugye sokan vannak) mind 2-3 gyereke születne. Röhögtem is magamban, hogy ugyan hogyan, mire vállalnák ezt be.

CSOK is 2015 óta van, babaváró meg 2019-ben indult. Fidesz is csak akkor kapott észbe és talált ki valamit, amikor már nagyon égett a ház.

2021. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
60%
Viszont Orbánék verték át a pedagógus társadalmat, amikor megemelték 2013 ban a bérüket, csináltak egy életpályamodellt, majd 1 év múlva elvettek szinte mindent (minimálbértől való elszakítás). Azóta van az, hogy pl egy 5 évet (már 5+1) végzett tanár kevesebbet keres, mint a szakmunkás bérminimum. Ilyen sehol sincs Európában. Nyugaton, vagy Észak-Európában top 15 ban van a tanárok bére a diplomásokat tekintve, sőt az elmaradott Romániában is többet keresnek, mint itt. És nem csak az megy oda, aki sehová sem volt jó, meg lim-lom órák vannak. Én annó biosz-kémián végeztem, és jelzem, pokoli kemény volt, 70% menet közben kihullott, annyira nehéz volt (minden tárgyból együtt voltunk a vegyészekkel, vegyészmérnökökkel, ugyanazt a tételsort kaptuk szigorlatokon). Lehet van pár lim-lom szak, mint rajz (volt rajzos évfolyamtársam és ha pingált 2 vonalat a lapra, akkor már 3-asről induélt a jegye, és ez nem vicc) vagy népzene, stb, de vannak kegyetlen nehéz szakok is. Ugye a kormány döngeti a mellét, hogy keményen megemelte az orvosok bérét, de a többiek meg éheznek, akik az államnak dolgoznak...
2021. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!