Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szóltok a legújabban...

Mit szóltok a legújabban felmerült nyugdíjreformhoz, a gyerekhez kötött nyugdíjhoz?

Figyelt kérdés
A gyerek nagyobb súllyal esne latba, mint a befizetett nyugdíjjárulék. A gyerektelenek később mehetnének el nyugdíjba, és kevesebb nyugdíjat is kapnának. Én picit igazságtalannak érzem. A gyereket már így us figyelembe veszik nyugdíjba vonuláskor. A 3gyerekes szülők annyi adókedvezményt kapnak, hogy már se szjá-t, se nyugdíjjárulékot nem fizetnek. De mivel ők szültek gyereket, ezért ők magasabb összegű nyugdíjat kapnának szemben az egész életükben nyugdíjjarulekit fizető gyerektelenekkel. Nektek mi a véleményetek?

#nyugdíj #nyugdíjjárulék #Karrier és gyerek #Nyugdíjtakarékosság
2021. jún. 5. 21:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
1es! Pont hogy a mai 40es korosztályt fogja a legjobban érinteni, mivel mi (én is 40 éves vagyok) vagyunk azok akik alig hoztunk a világra gyermeket. Mert amikor fiatalok (20on évesek voltunk), akkor volt a gazdasági válság, Gyurcsány hatalom. Esély nem volt sokunk részére tisztességes, bejelentett munkához jutni! Nem hogy párkapcsolat. Sokan húztak ki az országból, sok ismerősöm ment el és akik maradtak ők hasonló ka.kiban voltak mint én is, csak a szerencsések, jobb módúak, kapcsolati rendszerekkel a hátuk mögött voltak azok akik juthattak bármire is. Nem volt CSOK, se babaváró hitel, nem volt semmi segítség, se segély, se semmilyen támogatás! Nem volt mire gyereket vállalni, se munka, se lakhatás, se semmi, úgy hogyan? Mégis mire? Persze hogy nincs így jövő nemzedék, ha nem volt kilátás. Miket érint ez, mert nagyon sokan vagyunk 40+osok gyermektelenek. Viszont olyan magas már most is a nyugdíj korhatár hogy kb. nem fogjuk megélni, mert az átlag életkor 65 év férfiaknál, nőknél a 70, az úgy necces, ha felemelik mondjuk 75re. Arról nem is beszélve egy 65+os öreget ki és hol akar majd alkalmazni, aki lassú, beteg, agyilag is gáz már?
2021. jún. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Undorító még csak az elgondolás is. Gyakorlatilag már most is szipolyozzák ki a gyerek nélküleieket és az ő jövedelmükből csípik le azt, amit odaadnak a gyerekesnek (úgy, hogy ő nem, vagy alig ad a közösbe), és akkor még ami ebből marad, még azt is húzzuk le még duplán? Fizess még többet a nyugdíjra és dolgozz tovább, csak hogy aki leellette a közjószágot és nem tudta előteremteni egész életében a megélhetésre valót, az még öreg korára is jobban járjon nálad?

Ez lesz az a pont, amikor elhagyom az országot, ha bevezetik. Pedig mindig is azt gondoltam, hogy aki akar, az tud boldogulni itt is.

2021. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Azt ugye láttad, hogy a hozzá tartozó cikket egy olyan írta, aki abból él, hogy különböző nyugdíjcélú megtakarításokat ad el?
2021. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
13as! A nyugdíj takarékosságnak sincs semmi értelme, a legtöbb ajánlat arról szól, hogy csak akkor veheted majd igénybe, ha elérted a nyugdíj korhatárt, tehát ha te 65 évesen beteg leszel és vissza szeretnél vonulni, mert érzed hogy 75 évig nem fogsz tudni dolgozni annak ellenére sem, ha annyi lesz a nyugdíj korhatás, nem nyúlhatsz hozzá a megtakarításodhoz! Ez a durva benne, tehát aki megakarja fogni a pénzét és kicsit kamatoztatni, félretenni olyanban kell gondolkoznia amihez hozzá nyúlhat bármikor majd idősként, és az pont nem a önkéntes nyugdíj sza.rság lesz! Én tuti másba fogom tenni a pénzemet. 11es voltam
2021. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
13as, Béci: több helyen us láttam, több formában megfogalmazva. Bevallom, amikor először megláttam, azt hitten, kamu, és meg se néztem, ki írta. De aztán egyre több helyen találkoztam vele, többek közötz az indexen is. Szóval nem egy cikk van erről. Több is. Vmi konferencián elhangzottakat foglaltakat össze benne, több "szakértő" nevet is említve. Én el is keseredtem picit...
2021. jún. 6. 12:27
 16/28 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes felvetés, de azt a hülye is látja, hogy nagyjából 10 év és úgy dől össze a nyugdíj rendszer, ahogy van. Meg kell reformálni, az biztos. Én őszintén kíváncsian várom, hogy hogyan fognak tudni igazságos rendszert teremteni. Alapvetően kétféle látásmód van az én fejemben is, mint gyermektelen, lombikra váró fiatal nő fejében.

Egyrészt a rendszer nem úgy működik, hogy amit én beleteszek, azt veszem ki később, ha nyugdíjas leszek. De miért? Hol igazságos az, hogy én eltartom a mostani nyugdíjasokat, engem viszont már nem fog senki? Ugyanakkor, ha erről az oldalról közelítem meg, akkor hol igazságos az, hogy a családunk két nyugdíjas személye, akik végig dolgozták ugyan az életet, csak nem túl magasan kvalifikált munkahelyen, nevetséges nyugdíjat kapnak úgy, hogy 3 mérnök unoka van a háznál, meg egy színész és még a gyerekeik is aktívan dolgoznak? Vagyis marha magas járulékot fizet összesen a család, a nagyik mégis fagyoskodnának inkább télen, csak ne kelljen 5 ezer forinttal többet fizetni gázszámlára. Ez lenne így igazságos? Nem maradhatna inkább családban ez az összeg?

És akkor ott van mégegy szemlélet. Én, aki mérnökként, a szintén mérnök férjemmel, ha nem jön össze a lombik sem, nem érdemlünk semmit... Így viszont hadd döntsem el én, hogy a saját járulékomat Jóskának adományozom egész életem során, vagy megtartom magamnak 30 évig...

Szóval a rendszer most is sok sebből vérzik és nem igazságos. Nem lenne az sem az, amit felvázoltál a kérdésben.

Lassan kezdem azt gondolni, hogy nem véletlenül került alaptörvénybe az, hogy a gyerekeknek kötelességük gondoskodni a szüleikről. :) Végülis ez a felvetés is erre tendál már és valahol jogos az, hogy aki többet tesz a kasszába, az többet is vegyen ki, csak az idősávval van némi képzavar.

2021. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
37%

#11

Kétséges lenne a jogszeruseg, ha olyan embereket büntetne, akik már nem tudnak gyereket vállalni.


A nyugdíj korhatar emelés is mindig korosztalyos.

2021. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
30%
ez zsarnoság lenne, ha ilyet tennének. Ugye rengeteg pasinak nem jön össze a nő, a feleség, most ne firtatsuk miért (irgalmatlan válogatós a legtöbb nő, nem csak instanőkre gondoltam most), akkor hogy a búsba legyen gyereke? Ilyen nem tehetnek, vagy óriási háború fog itt dúlni.
2021. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
34%
Aki él és mozog és állami alkalmazott (nem politikus, meg csókos minisztériumi dolgozó) az nem fog Viktorra szavazni, az fix. Rendőrök, tűzoltók, ápolók, tanárok, köztisztviselők, stb az éhhalál szélén állnak, olyan förtelmes a fizetésük. Kizárt, hogy rá szavaznának.
2021. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
12%
19es! Mit gondolsz ha a Momentum nyer, Gyurcsány elvtársékkal az élen akkor jobb lesz majd a fizetés? 2006ban én 25 éves voltam, fiatal, ők tették tönkre előtte is az oktatást, majd hozták sorra a megszorító intézkedéseket, sorra zártak be cukor gyárakat, kórházakat, priavtizáltak össze, vissza! Ezt komolyan nem látja senki? Lehet hogy Orbán kormány is vétkezik, de nem csinál akkora kárt, mint az ellenzék. Mi mai 40esek nagyon, nagyot buktunk az ő kormányzásukkal 2008ban volt a gazdasági válság, 2006os megmozdulást, ami kormány ellenes volt (mondjon le!, Gyurcsány takarodj vidd az összes haverod! stb.) gumilövedékekkel, gázbombákkal, szemkilövésekkel oldotta meg. És nem érdekelte semmi csak a privatizáció, a biznisz. Mi meg cumiztunk, aki nem tudott elmenni az országból. megmondta akkor is Gyurcsány: "El lehet menni, akinek nem tetszik el lehet innen menni!", "Lesznek tüntetések, igen, lesznek!" stb. Kinek kell ez újra, hogy bedöntse a gazdaságot? Nekünk nem, ti meg fiatalon fogalmatok sincs arról mi volt, ha elvennék a babavárót, a CSÓK-ot, a segélyezéseket, mit csinálnátok? Ti is aki tudna menne kifele. Maradna a fekete munka, a kilátástalanság, ti sem vállalnátok gyereket lenne a nagy pislogás. Látom a fiatalabb réteget akiket ismerek innen, onnan, veszik fel bizony a csók-ot is meg a babavárót is, így jutnak saját lakáshoz, autóhoz! Nem mindegy ám, ezt a jelenlegi kormánynak köszönhetik. Gyurcsány lexarná az egészet, venné fel a hiteleket és döntené befele a gazdaságot, miközben adná el azt is ami nincs. Sajnos mi 40+osok sok mindent láttunk az elmúlt 20 év során :/
2021. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!