Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 50 évesen, érettségivel, némi...

50 évesen, érettségivel, némi informatikai (nem csak Office) ismerettel és angollal szerintetek mennyi fizetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Még nincs konkrét állás, valamilyen irodai munkára gondoltam. Most egy webáruházban írok termékismertetőket, töltögetek ki adatokat, stb., elég kevés pénzért.
2021. ápr. 30. 09:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem sokhoz, ami hasznos lehet. Szerencsére most sincs szükség többre, csak ugye kevés a pénz. Némi "informatika", közepes angol, ez a fordításoknál jön jól, de nem ragaszkodom irodai munkához, sokkal jobbat valószínűleg úgysem találnék.
2021. ápr. 30. 18:32
 12/20 A kérdező kommentje:
Már többször elkezdtem tanulni a webfejlesztést (frontend és backend is), de mindig abbahagytam. Szerintetek ha most újra ráfekszem, mondjuk pár hónap, vagy egy év alatt szert teszek valamennyi tudásra, van esélyem a munkaerőpiacon, figyelembe véve a konkurenciát, és a koromat, vagy tanuljak inkább egyszerűbb dolgot, ne programozást?
2021. ápr. 30. 21:08
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

"Szeretem" az ilyen mihez értesz kategóriájú kérdéseket. Mihez érthetne az ember? Hiába végzel el szakmákat, ha gyakorlat hiányában sehol nem alkalmaznak, tehát nem tudod benne tovább képeztetni magad és nem tudsz gyakorlathoz sem jutni és nem tudsz hol fejlődni, mert az önképzés édes kevés ezt láthatjuk a munkaerő piacon, hogy pont lexarnak ha te magadtól próbálkozol, az nem számít gyakorlatnak sem tudásnak! Szóval akkor hogyan érts bármihez is ha csak ócska betanított xarokra adnak ocska lehetőséget, ahol kb. 8 általánossal is be lehet jutni?


Ahhoz hogy érthess valamihez ahhoz egy frissen végzett szakmabelinek kéne lehetőséget biztosítani a szakmájához kapcsolódó munkához! Így a kérdező hiába végez még e 8 tanfolyamot, ha nem dolgozott egyikben sem, tehát 0 év gyakorlata van megint csak nem fog tudni elhelyezkedni sehol. Ördögi kör, amit itt sokan nem bírnak agyilag felfogni, csak osztják az észt, hogy tanuljál, meg diplomázz le, meg miért nem csinálsz akkor saját vállalkozást :D Ebben merülnek ki a nagyszerű válaszaitok. Mert ez ennyire tök egyszerű. Nem egy diplomás ismerősöm, meg programozást tanult ismerősöm nem tud benne elhelyezkedni és éveket szántak a tanulásra, hiába ért hozzá, hiába ír jó teszteke, meg 90%osakat mégsem adnak lehetőséget a munkaadók, szóval elmentek a p.icsába.

2021. máj. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a helyzet, legalábbis bízom benne, hogy sikerül összehoznom pár projektet, és az elég lesz mint referencia. Már nem is csak webprogramozásban gondolkodom, nyitott vagyok más területek felé is, bár a komolyabbakhoz nyilván egyetemi végzettség kell. Legrosszabb esetben megpróbálok szabadúszóként (is) megélni. Olvastam nálam idősebben kezdőkről is, akik sikeresek lettek, pl. mint Python-programozó. Persze tudom, hogy semmi garancia arra, hogy egy forintot is fogok keresni ezzel.
2021. máj. 1. 10:44
 15/20 anonim ***** válasza:
Háát sok sikert! A weblap készítésben én is gondolkozom 40 éves fejjel, hogy megéri e az időt, pénzt belefektetni tanulásba és hogy van e esély rá 0 háttérrel. Egyenlőre csak nézegetem miket kéne hozzá tudni, de még nem döntöttem el,hogy belevágjak e vagy sem, mert rengeteg időt vesz el és e mellett tananyagokat kéne vásárolgatni hozzá, az ami fenn van ingyen elérhetően szerintem az édes kevés lesz
2021. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Rengeteg idő lesz, az biztos, de nem látok más alternatívát, ha többet akarok keresni, vagy ha megszűnik az állásom. Angolul rengeteg hasznos anyag van, bár lehet, hogy pár (e-)könyvre így is szükség lesz, de úgy tekintek rá, mint befektetésre, ami jobb esetben megtérül. Neked is sok sikert, ha belevágsz!
2021. máj. 1. 12:09
 17/20 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Kell mindkettőnknek a sok siker :)
2021. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
13-as: részben egyetértek, de abban nem, hogy ha nagyon akarod és teszel érte, akkor nem találsz semmi gyakorlati lehetőséget. Akármit is tanulsz és akárhol, ha nem vagy talpraesett, életképes, nem mész utána akár több száz céget megkeresve és újra és újra, akkor igazad van, akkor lehet otthon sírni, hogy senki nem alkalmaz és szidni lehet a kormányt, a rendszert, a cégeket, az életet. Aki akar, az boldogul, én ezt látom. Aki meg nem akar eleget tenni, az meg sír és másokat okol érte.
2021. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nem egy diplomás ismerősöm, meg programozást tanult ismerősöm nem tud benne elhelyezkedni és éveket szántak a tanulásra, hiába ért hozzá, hiába ír jó teszteke, meg 90%osakat mégsem adnak lehetőséget a munkaadók, szóval elmentek a p.icsába."


Ha valaki tényleg 90%-osan érti a szakmai részt, annak a világ legnagyobb bunkójának kell lennie, hogy ne vegyék fel. Mert ha szakmailag érti, akkor már csak emberi oka lehet annak, hogy munkanélküli. És ha ilyen tudással nem kell sehova, akkor nem lehet mellette megmaradni.


Javaslom, hogy keress rá a soft skillek kifejezésre, és tanácsold neki is, mert ezért tart ott, ahol a part szakad.


Aki ma programozói tudással munkanélküli, azzal komoly bajok vannak.

2021. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy ezek az ismerőseim munkanélküliek, csak nem ebben a szakmában vannak, informatikához közeli helyeken de nem azt csinálják amit szeretnének, és hidd el, egy idő után az ember belefásul a rengeteg tanulásba, jelentkezésekbe, teszt írásokba, a bizonygatásokba, a küzdelembe úgy hogy nincs gyakorlatilag eredmény, mert azt látod, hogy a 20 jelentkezőből megint csak azok kerülhettek be akik már dolgoztak pár évet benne. Ez elég letörő érzés ám, és ők nem 20on évesek már hanem 30+osok, bele lehet fáradni 10 év küzdésbe és bizony van köztük aki a tesztet megírta 90%osra és mégis elutasították, mert mást ettek fel a helyére és nagyon frusztráltá válik az ember egy idő után, kimerülnek az energiák hidd el.
2021. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!