Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtudtam hogy az egyik...

Megtudtam hogy az egyik kolléganőm TBC-s (tuberkulózis). Olyan munkakapcsolatban vagyok vele és a többiek is hogy elkaphatjuk tőle. Szóljak-e főnökömnek róla, nem sértek-e ezzel személyiségi jogokat?

Figyelt kérdés
Lehet hogy már gyógyult, de ez a betegség visszatérhet. Lehet hogy az üzemorvos tud is róla mert az ambuláns lapján rajta van, mert más tüdőbetegsége is van. Mondjam el a főnöknek az aggályaimat? Mi lesz ha megtudja a kolléganőm? Tehetek-e ilyet?

2021. ápr. 27. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Első körben beszélj a kolléganővel. Jobb lenne, ha ő mondaná el. Meg ő tudja, hogy pontosan mi a helyzet. A "lehet, hogy már gyógyult"ból én arra következtetek, hogy csak hallottál egy pletykát. Az alapján meg nem lenne szerencsés rohanni a főnökökhöz.
2021. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvos dolga, nem a főnöké. Ha az üzemorvos szerint nem gond, akkor nem gond. Ha a főnököd megkérdezi, hogy honnan tudsz ilyen személyes adatról, akkor mit mondasz: megnézted az ambuláns lapját? Szerintem nem fognak megdícsérni.
2021. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Semmilyen személyes jellegű orvosi információval nem élhetsz vissza, pláne, hogy szóbeszédre hagyatkozol. Már az nagyon furcsa és gusztustalan, hogy egyáltalán hogyan láthattad az ambuláns lapját.
2021. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ezt nagyon komoly tema, ha netan te meglebegteted az infot es valaki bekopi hogy toled hallotta akkor lehet hogy ebbol a munkahelyedbol repulsz de az is lehet hogy mashova nem fognak felvenni... Nagyon nagyon okosan kezeld ezt a dolgot inkabb kussolj meg akkor is ha csak folyoso pletyka vagy ha konkretan kerdezik toled hogy mit tudsz errol.
2021. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rám is mondták már, hogy biztosan TBC-m van, pedig csak egy ostoba dohányos vagyok, de jó régen.

Ezt COPD-nem hívják és sehogyan sem fertőz.

Aktív TBC-st viszont rögtön kivon egy üzemorvos, nem hülye az!

2021. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ambuláns lapját ő mutatta meg a másik kolléganőmnek, mert kérdezte hogy ezekre a betegségekre lehet-e igényelni adókedvezményt? Letette az asztalra az ambuláns lapot és akkor láttam a diagnózist.
2021. ápr. 28. 04:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy a TBC-s kolléganőm azt mondta, hogy őneki nem is mondták az orvosok, hogy van ilyen betegsége, nem is tudott róla. Ami biztos hogy nem igaz, csak nekünk nem akarta elmondani az igazat.
2021. ápr. 28. 04:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondták el, hogy TBC-s? Aha hogyne. 😅 Igazad van ez brutális nagy kamu.
2021. ápr. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!