Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki szegénynek nőtt fel,...

Aki szegénynek nőtt fel, mindig félni fog, hogy elfogy a pénze?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban nagyon szegények voltunk. Most jól keresek, a férjem is. Van két gyerekünk, saját ház (hitellel), fix megtakarítás + spórolt pénz, jól élünk. De folyton rettegek, hogy mi lesz, ha elvesztem a munkám, vagy baleset ér, vagy a gyerekek megbetegszenek... Minden nagyobb kiadásnál napokat fontolgatom, hogy biztos kell-e, pedig megengedhetjük magunknak. Normális ez, más is van így? Elmúlik valaha ez a létbizonytalanság érzés?

2021. ápr. 23. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az normális, ha felkészülsz minden eshetőségre, és van tartalékotok. A szegénység sokszor a rossz pénzügyi kultúrával jár együtt, amikor hirtelen pénz áll a házhoz, rögtön elverik valamire. Nálatok láthatóan nem ez a helyzet, tudtok spórolni. Az viszont nem normális, hogy folyton ezen izgulsz. Lehet hogy megérné rááldozni egy kisebb vagyont egy pszichológusra...
2021. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Én kötöttem egy jó életbiztosítást és elmúlt ez az érzés.
2021. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Feleségem is viszonylag szegény csladból jött, többször is volt olyan időszak, amikor munkanélküliek voltak a szülei. Ő is jobban fél az átlagosnál a szegénységtől, munkahely elveszítéstől, hoába van egyre több tartalékunk, és hiaba keres ő is többet, mint a szülei valaha.
2021. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Én is hasonló cipőben járok, mint ti. Bár a szüleim nem voltak szegények, a rossz gazdálkodásnak köszönhetően folyamatosan pénzügyi problémákkal küzdöttünk, likviditási problémáink voltak.

Most, felnőttként, talán ennek hatására folyamatosan túlbiztosítom magam anyagilag. Nem vállalok ésszerűtlen kockázatot, folyamatosan takarékoskodom, egyre biztosabb a helyzetem. Az érzés lassan enyhülni kezd, de azért még ott van. Igazából, titokban a nyugdíjas éveket várom, mert akkor már tutira eltart egy minimum szinten az állam. (38/f)

2021. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha átalakítod a gondolkodásodat, akkor nem. Ez hosszú és kemény munka, mert rengeteg beléd táplált hiedelmet kell lebontani hozzá. De megéri, ugyanis a hiedelmek a legritkább esetben szolgálják az ember érdekét, általában csak korlátozzák az alapján, hogy mások mit tanítottak meg nekik az életről.
2021. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekkoromban évről évre egyre rosszabb volt az anyagi helyzetünk és anyám (egyedülállóként) csak nekem mondogathatta hogy mennyire meg vagyunk lőve. És meg voltunk lőve, folyamatosan, én pedig semmit nem tehettem gyerekként. Emlékszem az állandó aggódásra és a hóvégi vajaskenyérre (vagy ami épp volt otthon). Arra hogy szívesen jártam volna bizonyos tanfolyamokra de nem tellett. Akkor jöttem rá hogy a pénz választási lehetőségeket ad az életben, ellenőrzést a sorsod felett, nem többet, nem kevesebbet. És elegem volt abból hogy nincs opcióm.

20 évvel később már annyi megtakarításom van hogy zsebből ki tudnék fizetni egy 2 szobás lakást abban a városban ahol felnőttem de egyrészt ehhez külföldre kellett mennem már a legelején ÉS mégis úgy élnem ahogy otthon élnék, másrészt még mindig bennem van hogy mi lesz ha történik valami ezzel a pénzzel. Csak gyűjtöm és gyűjtöm 10-12 éve, de legalább az nincs bennem hogy HOLNAP miből lesz kajám. Az kikészítene.

33/F

2021. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélsz, igen, ez sajnos így van - az ilyen dolgok nagyon mélyen beleégnek az emberbe. Láttam ezt magamon is, másokon is. Nem tudom van-e erre megoldás.
2021. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!