Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kellett ekkorát hazudni?

Miért kellett ekkorát hazudni?

Figyelt kérdés

A múlt héten volt egy "potya" interjúm.

Van egy cég, ahol dolgoztam, viszont másfél éve felmondtam,váltottam, mert nem voltam elégedett a bérviszonyokkal,szervezéssel.


2 hete hívott onnan (volt munkahelyemről) a személyügyi vezető,hogy adott egy jó lehetőség számomra, egyeztessünk interjú időpontot.A telefonban előre megmondtam mennyi a fizetésem és csak akkor van értelme a részemről a tárgyalásnak,ha ezt az összeget túl tudják licitálni.

Természetesen azt mondta, persze.


Volt egy megérzésem,hogy valami sántít.

Német multicégről van szó, ami hihetetlenül smucig.Körülbelül még a WC papír rendelést is Németországban hagyják jóvá, a béremeléseket,költségeket meg pláne.


A megérzésem bejött.

Nem akarták túllicitálni a jelenlegi béremet, hanem kevesebbel akartak felvenni és azt mondták fél év után eléri a jelenlegi béremet.Rámenősek voltak, rá akartak beszélni.Mondtam, én nem megyek bele ilyen játékba.



Miért kellett a telefonbeszélgetéskor hazudni?

Egy felelős HR vezető nem hazudik.Főleg nekem, aki ismeri a céget, hiszen ott dolgozott, kvázi hülyének nézett.


2021. ápr. 3. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha igaz, h fél év múlva eléri, akkor nem olyan nagy hazugság, mert "eléri" csak nem mindegy mikor. A Hr-esnek is az a dolga, h próbálkozzon minnél több embert előkeríteni, veled még jól is jártak volna, hogy nem a 0-ról kell "betanítani".
2021. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#

Ami nincs a munkaszerződésben leírva, az nem létezik.

Milyen garancia lett volna arra,hogy fél év múlva eléri azt a szintet?

Ha fél év múlva eléri, miért nem éri el most rögtön?


Ennél a cégnél, amikor ott dolgoztam, volt már rá példa,hogy a beígért béremelés mértéke kevesebb lett az ígértnél, mert "a németek így döntöttek". Ezért, nem bízok bennük.

2021. ápr. 3. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Most mi a gond?

Azt mondod, hogy nem, és kész.

Lehet haladni tovább.

2021. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Add meg az adott cég elérhetősegeit, ha vége a munkaszüneti napoknak felhívom őket
2021. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a gondja, hogy elment interjúra és feleslegesen rabolták az idejét.
2021. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg add meg melyik cég meg a hres telefonszámát email címet, ma elküldöm emailben a kérdéseket, kedden reggel fél is hívom őket, aztán ide még beirom a választ.
2021. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nincs ember, és sajnos ennyire nem akarnak fizetni. Mondjuk én egy előző helyemre biztosan nem mennék vissza, nem véletlenül hagytam ott.
2021. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos a HResek az alapján is kapnak jutalékot, hogy mennyi értékelhető embert tudnak behívni az interjúra. Volt, hogy nálam is bepróbálkozott nagy német spúr multi, hogy olyan ember kellene nekik, mint én, nem mennék-e vissza, megadják, amit most keresek. Mondtam, hogy 800br, mondták, hogy jajjjajj, legyen 750. Mondtam, hogy akkor nem olyan ember kell nekik, mint én.
2021. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!