Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a mostani árakat...

Szerintetek a mostani árakat figyelembe véve mi számít Budapesten egy vállalható, kényelmes fizetésnek, ha az ember saját lakásban lakik (bővebben a leírásban)?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lehet általánosítani, hiszen mindenkinek mások az igényei, de, ha valaki:

- rendelkezik saját lakással Budapesten, tehát nem kell lakásbérlésre költenie

- átlagos, annál kicsit talán jobb minőségű élelmiszerekre költ, főként a Lidl-ben, Spar-ban

- ritkán étterembe/kávézóba jár a barátaival, párjával

- nincsen gyereke, háziállata

- szeretne minden hónapban fixen félretenni

- van autója, bár azt ritkán használja


Szerintetek ilyen paraméterek mellett mennyi az a nettó fizetés manapság Budapesten, amiből viszonylag kényelmesen jut mindenre?

A kérdést azért írom ki egyébként, mert jelenleg külföldön élek és már nem igazán vagyok tisztában a magyarországi árakkal, viszont tervben van a hazaköltözés.

Megkerestek egyébként egy állásajánlattal, ahol bruttó 480 000 Ft-ot ajánlottak, ami nettóban nagyjából 320 000 Ft lenne a bérkalkulátor szerint. Amikor elhagytam Magyarországot, akkor ez még egy jó fizetésnek számított volna, de nem tudom, manapság mi a helyzet.



2021. márc. 27. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Amikor 450k nettot kerestem mar akkor ugy ereztem hogy mindenre van pénzem es megtakaritani is tudok. Szerintem 300 felett mar biztos sikerul megtakarits meg ha szuper albid is van
2021. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Az általad leírt szempontokkal 300-ból kijössz bőven, kérdés mit értesz a félretevésen. Ha csak egy kis biztonsági tartalékot akarsz akkor is elég a 300, ha nagyobb projektekre akarsz félretenni hát akkor a határ a csillagos ég.


Én 300-at kerestem 1 éve BP-n saját lakással és bőven kijöttem még kajarendelgetésekkel is meg 1-2 extra kiadással, vmennyit még félre is tudtam tenni.

2021. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
300bólki lehet jönni, de az Pesten csak egy átlagos fizetés. A jó fizu 450 felett kezdődik.
2021. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
300 nettó tehermentes saját lakásban Pesten nem rossz szerintem. Luxus életed nem lesz, de azért nem rossz ez. Ez Pesten átlagos fizetés, de ha nem lakhatásra költened 100 ezreket, akkor mégiscsak jobb helyzetben vagy.
2021. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nettó 400.

Ennyivel már érdemes Budapesten kezdeni, akkor is, ha albiban laksz.

2021. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez így még kevés.

Nem is akarsz gyereket, családot? A lakáson hitel sem lenne? "életed végéig" megfelelne ez a lakás?

Vannak olyan nagyobb rendszeres kiadásaid amivel érdemes számolni? Pl. drága hobbi, rendszeres utazás stb?

Nettó 300 k-ból kényelmesen el lehet lenni szerintem, ha nincsenek nagyobb, hosszútávú tervek. De én 500k körül gondolkoznék inkább

2021. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

A paraméterek nálunk ugyanezek, s ugyanannyi pénzből élünk ketten, hasonló igényekkel.

( egy kereső)

Nekünk bőven elég.

2021. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Számolj avval hogy a 320.000 néhány éve még 1.000 euró volt ma ez az összeg kb. 880 euró ha 360 árfolyammal számolsz.

Az árak borzalmasan megugrottak, az emberek többsége lecsúszott amit látsz a mindennapokban és nem kellemes látvány. Szolgáltatások, élelmiszer, ruha borzalmasan drága van ahol 380 árfolyamon számolnak euróból igy minden sokkal drágább mint kinn.

Ha félre is szeretnél tenni és normálisan eljárni ide-oda, fodrászhoz járnál, étterembe akkor havi 500.000 szükséges.

Egy Aldiban ha annyit vásárolsz hogy éppen belefér az Aldi papírzacskóba a bevásárlás 6000-8000 és nem a legszuperebb dolgokat vásároltad csak néhány alap dolgot.

Tavaly az újbudai piacon az újburgonya 2000 forint volt kilója, a termelői húsvéti sonka 5000 / kiló, egy pár jobb cipő a Salamanderben 30000 indul tavasszal. Egy női vágás 10000/festés 30000.

A Vapianoba is szükséges egy személynek 3600 ha szeretne egy alacsonyabb árú tésztát és egy desszertet ebédelni üdítő nélkül, pedig nem egy exkluzív étterem. Normális étteremben Budapesten 5000 alatt alig jöttél ki ha nem ebédmenüre mentél még a covid előtt.

1600 egy Mcdonalds Big Mac menü plusz.

2021. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!