Egy hegesztőmérnök mit csinál pontosan és könnyen el tud e helyezkedni a világ különböző országaiban?
A nemzetközi hegesztőmérnöki szakmérnökire gondolok...
Olvasgattam kérdéseket a témában, és itt általában azt mondják hogy nagyon könnyen el tudnak helyezkedni bárhol és sokat is keresnek.
Ami reálisnak is tűnik, annak fényében, hogy ahhoz hogy egyáltalán el lehessen kezdeni ezt a szakmérnökit, a BSc mérnöki diplomán túl, még kell egy másik szakmérnöki is és 3 év releváns (tehát gondolom nem akármilyen) hegesztésben szerzett munkatapasztalat...
Mivel sem a gépészmérnökök nem keresnek rosszul, már kezdőként sem, sem pedig a szakmunkás hegesztők -Ők néhány év tapasztalattal elég sokat- és mindkettőre elég nagy a kereslet is, ezért logikusnak tűnik, hogy egy nemzetközi hegesztőmérnökre is nagy a kereslet és sok pénzt kereshet...
És az OE tájékoztatóban is azt írják, hogy ezt a papírt az egész világon mindenhol elfogadják.
Szóval ezalapján nagyon jónak tűnik ez a karrier.
Viszont nem igazán találok ilyen álláshírdetéseket (sem magyaroeszágon, sem máshol... IWE a kereső szó.) és azzal sem tudok nagyon szembesülni, hogy ez a diplomás munkaerő egész pontosan mit csinál.
Mivel a YouTube-on van kb. 3 ilyen videó, valamilyen külföldi egyetem/technikum csatornáján például. De semmi olyan, ami komolyabb betekintést ad...
Szóval Ti mit tudtok és/vagy gondoltok erről az egészről?
Bármit írhattok a témában!
Előre is köszi!
Ez is az én kérdésem volt még tavaly:
https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
Azóta különböző okokból, sajnos nem kerültem közelebb semmihez, sőt inkább távolabb...
Köszi a válaszokat!
Igazából minden létező állás hirdetést néztem pár hónapja... Nem munkakeresési célzattal természetesen. Lehet nem egyértelmű, de én még továbbtanulás előtt állok.
Nincs még alapszakos diplomám sem. Illetve még nem iratkoztam be egy egyetemre sem...
Jövőre lenne ez valószínűleg esedékes. Van néhány mérnöki szak amiben gondolkodom, csak a hosszútávú lehetőségeimet szeretném mérlegelni.
Egyébként anno amikor néztem az álláshirdetéseket, természetesen találtam néhány állást, sőt fizetéssel kapcsolatos információt is, csak nagy durván kevesebbet mint mondjuk gépészmérnöki vagy villamosmérnöki pozícióból... Igaz, ez egy specifikus terület, azokra meg általánosságban kerestem rá, de akkor is, szerintem nem túlzás azt mondani hogy 100* annyi meghirdetett pozi van világszinten.
Hegesztőmérnöknek lehet Msc-n is tanulni. Utána pedig a nemzetközi hegesztő szakmérnökit megcsinálni. Valóban kevesen rendelkeznek ilyen papírral, de ez még nem feltétlen jelenti azt, hogy hatalmas a kereslet. A legtöbb cégnél nincs szükség millió ilyen mérnökre, sokszor úgy lehet betölteni ilyen állást, hogy gépészmérnökként elhelyezkedsz és utána átveszed a hegesztőmérnök pozícióját, miután kiöregedett vagy megpattan. Persze ez nem törvényszerűség, hisz más cégeknél simán lehet ilyen pozíciót egyből betölteni.
A munka tekintetében pedig elég sok mindent tudnak csinálni, például varratokat minősíteni, eljárásokat fejleszteni, felügyelni a szakmunkásokat és a munkájukat,hegesztőrobotokkal is foglalkoznak stb. Mint minden mérnöki munka, úgy ez is változatos és attól függően más a munka, hogy milyen profilú cégnél dolgozol.
No igen, ahogyan az utolsó is írta ez a legjellemzőbb itthon, hogy nincs is papírja róla az illetőnek, de majd más aláírja meg elvégzi azt a munkát.
Jó dolog, hogy ennyire előre nézelődsz és keresgélsz. Ennyire elhivatott lennél a hegesztőmérnökség felé vagy a pénz motivál esetleg külföld?
Köszönöm neked is 7. válaszoló!
A Miskolci egyetemen van/volt gépészmérnöki MSc-n hegesztő szakirány, nem?
Ha még mindig van és valaki azt megcsinálja, akkor az mit ad még hozzá ha utána még a nemzetközi hegesztő szakmérnökit is megcsinálja?
Az szakmérnöki előnye, hogy “nemzetközi”, az MSc előnye, hogy diplomát ad... De nem tudom. Nem sok egy kicsit együtt a kettő?
Nem értékesebb ha valaki csak az egyiket csinálja meg és a fennmaradó időben pedig munkatapasztalatot gyűjt?
Vagy ez lenne a bevett szokás, így szokták csinálni mások hogy először megcsinálják ezt az MSc-t, majd IWE képzés?
8. Alapvetően a pénz nem motivál annyira, de van az a fizetési szint ami alatt kudarcnak érezném, hogy éveket pazaroltam az egyetemre és kevesebbet keresek mint akár egy szakmunkás. Hiszen nem csak fizetést illetően lennék mögöttük, de időben is.
De amúgy a fizetés csak sokadik szempont nálam...
Az, hogy külföldre tudjak menni dolgozni, akár csak 2-5 évre, vagy akár ott letelepedni, már sokkal előrébb van, fontosabb számomra.
Különben meg van néhány mérnöki szak ami nagyon érdekel, csak sajnos egyikbe sem látok annyira bele, sosem volt mérnök rokonom, vagy közelebbi ismerősöm akitől lehet kérdezni.
Mérnöki szakok közül inkább a gyakorlatiasabb mérnöki ágak érdekelnek, tehát inkább a gépészmérnöki mintsem a villamosmérnöki...
Az anyagmérnöki és a kohómérnöki (mester) is érdekel, csak amennyit utána olvastam, abból az derül ki -amit sejtettem is előre-, hogy akármennyire is lassan, de valóban haldokló iparág, ahogy már a laikusok is szokták mondani.
Elméletibb képzések közül a műszaki földtudományi ami még tetszett, de nagyon sok az olyan vélemény és beszámoló, ami elrettentett ettől a szaktól.
A hegesztés pedig még egy szakmunka szintjén is érdekelne, amúgy... Szóval gondolom a hegesztőmérnöki is olyan lehet talán, ami az én érdeklődésemet felkelti.
És ha előre találok valami célt, hogy konkrétabban mi szeretnék lenni a kicsit távolabbi jövőben, akkor az egyrészt egész alapszak alatt ad nekem egy ilyen biztonságérzetet, hogy tudom nem leszek elveszve a végén, nagyjából tudni fogom, hogy merre tovább... Másrészt pedig talán motivációt is tudok belőle meríteni a mindennapi tanuláshoz. Legalábbis jobb, mintha az utolsó évben agyalnék ezeken... És ha nem jön össze, egy gépészmérnökivel azért elég sok felé tudok mozdulni, akkor is. Tehát most emiatt leginkább ebben a szakban gondolkodom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!