Ügyvéd, villamosmérnök, vagy mérnökinformatikus fizet jobban?
Ezek végezettségek, nem munkák.
Minden szakmát el lehet úgy végezni, hogy ne tudj benne labdába rúgni a szakmádban.
Az ahol van kapcsolatod.
Ha nincs sehol akkor mérnökinformatikus.
Ügyvédként az elején, a húszas éveidben semmilyen fizetésed nem lesz, miközben látod hogy a mérnök ismerőseid milyen jól keresnek, de utána fordul a dolog, és ők beállnak egy átlagos közép-felsőközéposztálybeli szintre, ahova vagy beilleszkedsz te is valami hivatali csinovnyikként vagy multis jogászként, vagy ha szerencsés és ügyes vagy, sikerül nagy pénzeket szerezni praktizáló ügyvédként.
Mindhárom jó.
Jó nőgyógyász is kevés van. Ez nem tart vissza senkit attól, hogy nőgyógyászként végezzen, és utána idióta dolgokat mondjon egy várandós kismamának.
A cél nem az idióta szint.
Programozók és infósok közül a legjobban a program tervező matematikusok (ELTE) teljesítenek, utána jönnek a villamosmérnökök, a műinfósok még lentebb vannak jóval. Ennek az oka, hogy szemléletet kell tanulni, nem csak tananyagot és a villamosmérnököknek és a progmat-osoknak ez megadatik. A többinek munkában kell tanulni, mert egyetem nem ad eleg a sok követelmény ellenére sem.
Hálózati programozós és CI-os kollégákra iszonyat nagy szükség van. Aztán mit tanulsz az egyetemen ebben a témában? Nekünk még egy normális GIT kezelés sem volt, nemhogy Kuber, meg Jenkins.
What?
Az ELTE-s programtervező infónak rendkívüli híre az, hogy nincs értelme.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!