Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire lesz gáz...

Szerintetek mennyire lesz gáz állást keresni úgy hogy a villamosmérnöki szakot 3,5 helyett 7,5 év alatt fejezem be?

Figyelt kérdés

Gondolom fizetésileg is hátrányosan fog ez érinteni pl kezdőfizetésnél és hoszabb távon is.Vagy az számít hogy mennyire értek ahhoz amit csinálok és mondjuk halottam hogy a nyelvismeretet is nagyon nézik interjún.

4év után váltottam iskolát és ez a mostani sokkal könnyebb mint az előző.Nem akartam más szakra jelentkezni mert már öszekapartam egy fél diplomát az előző sulimban.


2010. aug. 17. 14:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem gond, ha az egyetem annyira laza...lényeg, hogy te ne engedj a kísértésnek és tanulj keményen. A munkáltatót úgyis az érdekli, hogy mennyit tudsz...persze azért egy erősebb egyetemi diploma se nem árt.
2010. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel vitatkoznék, ha egy munkáltató választhat ugyanolyan szakot erős és gyenge suliban végzett közül, eleve az erősebbet hívja be interjúra.


Esetleg csinálj msc-t egy normális egyetemen, azzal feledtethető e ballépésed.

2010. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy tapasztalt főnök minden jelentkezőt behív és már tudja, hogy mit kell kérdezni.
2010. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt hogy egy tapasztalt főnök tudja hogy mit kell kérdezni?Szakmai kérdésekre gondolsz vagy milyen jellegűre(önéletrajzzal a személlyel magával kapcsolatban vagy miért jelentkezett pont ide mit tud a cégről stb)? Msc-re nem szeretnék menni mert 25 leszek mire ideadják a diplomát és mivel enyhén szólva nem egy millioner családból származom jó lenne minél hamarabb munkába állni és az sem garantált hogy 2 év alatt el tudom végezni.Kösz az eddigi hozzászólásokat (az első kivételével).
2010. aug. 18. 19:40
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az utolsónak igaza van, feltéve, hogy nem 500 jelentkező akad egy pozícióra. Mert akkor már muszáj szűrni.

Mit kell kérdezni... először is ugye megnézi a referenciáidat. Például a diplomamunka egy ilyen lehet, ezért érdemes olyat csinálni, amit utána bátra mutatsz be bárkinek. Aztán felméri az intelligenciádat, a szakmai tudásodat, és mindent, amit fontosnak ítél. Egy jó vezető rendszeresen képzi magát, emiatt pontosan tudja, milyen kérdésekkel milyen információ húzható ki belőled (nem direkt módon). Ezen kívül gyakran adnak feladatokat is az interjú keretében, ez lehet iskolai anyaghoz kötődő, de akár egészen elvont is.

2010. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!