Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire lesz gáz...

Szerintetek mennyire lesz gáz állást keresni úgy hogy a villamosmérnöki szakot 3,5 helyett 7,5 év alatt fejezem be?

Figyelt kérdés

Gondolom fizetésileg is hátrányosan fog ez érinteni pl kezdőfizetésnél és hoszabb távon is.Vagy az számít hogy mennyire értek ahhoz amit csinálok és mondjuk halottam hogy a nyelvismeretet is nagyon nézik interjún.

4év után váltottam iskolát és ez a mostani sokkal könnyebb mint az előző.Nem akartam más szakra jelentkezni mert már öszekapartam egy fél diplomát az előző sulimban.


2010. aug. 17. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen mindegy.


A Tescoba árufeltöltőnek igy is jó leszel.

Amúgy sem várt volna más rád.

2010. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

a tudás számít elsősorban, persze mérnökhöz kell a papír is.

de ha nincs beleírva a diplomádba, hogy "bukott szamár", akkor mondhatod, hogy halasztottál x évet vagy ilyesmi.


amúgy a bért multiknál általában szabályok határozzák meg amiben tuti nincs ott a diploma elvégzésének ideje. de ha úgy kezded, hogy 4 évvel tovább tartott mert nem ment, akkor el is küldenek azonnal.


magyar kis cégeknél pedig megállapodás alapján megy a fizu. amennyit nem szégyellsz és meg is adnak persze, alkudozás stb.

2010. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon sokan hosszú ideig járnak egyetemre, praktikusan azért, mert egy-egy évet kihagynak, amíg pénzt keresnek a további tanévre.(Nem biztos, hogy ez tandíj, lehet megélhetés is.)
2010. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, többet is kellett volna járnod, ha még mindig azt gondolod, hogy ez határozza meg a fizudat :)


Semmi köze hozzá. A tudásod, a felkészültséged, ismeretséged a fontos.

2010. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
hát azért villanyosmérnökként el tudna helyezkedni, máshol is, mint a teszkó, mert a pályakezdőket is keresik...de: "4év után váltottam iskolát és ez a mostani sokkal könnyebb mint az előző." - ebből látszik, hogy mérnöknek alkalmatlan ;)....ehhez k.rva jó diplomamunka kéne, hogy valami értelme legyen befejezned a sulit...különben tényleg a teszkóban kötsz ki...bár nem is értem minek erőltetni, ha nem megy
2010. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Miért szerinted az alkalmas aki a jelenlegi sulimban végez? nem kevesen vannak? Ugy hogy átbulizza azt a max 5,5 évet? Bár itt művészet 2 szer megbukni mert komikus hogy a tanárok mennyire leszarják az egészet (nem örülök annak hogy nem tanítanak és az ember eleve 2-es 3 asról indul ha nem is tanul semmit a vizsgára de ez van).Ahol kezdtem ott 1 év alatt kellett annyit tanulni mint itt 3,5 év alatt kell.Gyakran diákok tanítanak diákokat mert nincs elég tanár persze hivatalosan Dr x y van beirva tanárnak .épp most volt egy olyan vizsgám hogy a felsőbbéves diák aki minket tanított a tanár helyett megcsinálta mindekinek a zh-ját (megkérdezte hogy kinek hány pont kell a 2-eshez és ugy csinálta meg a gyerek helyett hogy meglegyen a 2-es) de még mesélhetnék.
2010. aug. 17. 16:00
 7/15 A kérdező kommentje:
a nem kevesen vannak kijelentő módban ment volna
2010. aug. 17. 16:01
 8/15 A kérdező kommentje:
miért olyan fontos a jó diplomamunka?Van ismerősöm akinek a diplomáját sem nézték meg meg azt sem hogy hanyas lett a diplomája hanem szakmai beszélgetés, nyelvismeret ,meg a személyes benyomás alapján döntöttek.
2010. aug. 17. 16:04
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de én egy ilyen váltással tuti nem vennélek fel. Ezek szerint a gyengébb sulib an diplomáztál, valamint semmi tapasztalatod nincs a munkaerőpiacon.

Én is hasonló területen kezdtem, mint te, infón bme-n, de amikor nem ment, akkor területet váltottam, elmentem olyan szakra, ami köszönő viszonyban nincs ezzel, viszont jó vagyok benne. Ha te is mondjuk bme-n kezdtél aztán átmentél valami vidéki fősulira, én tuti nem vennélek fel. Pontosan azért, mert tudom, hogy ott gyakorlatilag hozzád vágják a diplomát.

Az a fő probléma, hogy ezt általában tudja, aki a területen dolgozik, ezért nem lesz túl sok esélyed jó helyre bekerülni...

2010. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mivel Magyarország legelmaradottabb területén élek megelégszem azzal is ha nem jó helyre kerülök be (de elszeretnék menni innen mindenképp Bp-re dolgozni majd ha végzek persze így tényleg rosszul jön ki ez a váltás). Ha meg nem vesznek fel diplomás helyre akkor megpályázok technikusi állásokat....
2010. aug. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!