Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ismételgeti magát a...

Miért ismételgeti magát a főnököm?

Figyelt kérdés
Értékesítéssel is foglalkozunk. Megkaptuk a tervet, hogy mit kell elérni. A főnök viszont folyamatosan ismételgeti, sulykolja, hogy csináld, értékesíts, akkor is, ha például nincs kinek. A kérdésem az lenne, hogy mit vár az ismételgetéstől, hogy csoda történik? Ennek lenne valami pszichológiai alapja? Egyébként totál nem dolgozok ettől jobban, egyszerűen nem értem mit gondol.

2021. jan. 20. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Ő így motivál. Rá kell hagyni.


Azt meg nem tudom értelmezni, hogy nincs kinek értékesíteni. Egy jó értékesítő akkor is értékesít, ha nincs adatbázis, vagy bejövő érdeklődő. Aki jó, az tudja hol lehet értékesíteni.

2021. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ügyes, érti a dolgát, jól kiképezték hajcsárnak.
2021. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
mert papagáj
2021. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Vannak emberek, akikből ki lehet sajtolni extra teljesítményt, ha pszichológiai nyomás alá helyezik őket. Ha az őrületbe kerget a mantrázással, talán belehúzol és csinálsz üzletet. De sokkal valószínűbb, hogy a főnököd egy félművelt idióta, aki olvasott valamit egy magasröptű amerikai háutubiznisz könyvben és a maga primitív módján megpróbálja alkalmazni.
2021. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Miért? Mit kellene csinálnia? Várni 3 hónapot, és akkor rájönnie, hogy az első héten elfelejtettétek az egészet, és van negyed év lemaradásotok?


Az embereket muszáj hajtani, főleg az ilyen "értékesítünk is" posta, meg hasonló helyeken, mert 2 perc alatt a saját nevüket is elfelejtik

2021. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Valszeg rossz a memóriája s elfelejti hogy már mondta
2021. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Embereket muszáj hajtani?


Látom te is kényelmesen élsz :D

Szerintem meg fel kell venni elég embert, hogy meg lehessen csinálni a munkát. Persze nálam is az volt minden cégnél, ezt is hozzá tették meg azt is hozzá tették aztán a végén már nem volt kb kajaidőm sem, fogtam magam és leállitottam a gépet... persze a fizetés meg marad ugyan annyi, le kell tojni, csináld kényelmesen, nem a te bajod hanem az övé, vegyen fel mást ha nem tetszik, ilyenkor szeretik mondani van helyetted más 100 kint a kapuban, hát tessék :)

2021. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem meg fel kell venni elég embert, hogy meg lehessen csinálni a munkát"


Elolvastad a kérdést? Nem arról van szó, hogy ássák az árkot, és nincs elég ember, így a jelenlegieknek kell többet ásni.


Értékesíteni _IS_ kell. Tehát visznek valami ügyfélszolgálatot, amiben nem elég elvenni a leveleket, hanem el kell adni a sorsjegyet is. Mégis, hány embert kell felvenni ahhoz, hogy értékesítsenek is, ha amúgy egy sem csinálja? Mi különbség van 2 ügyfélszolgálatos aki nem értékesít menet közben és 4 ügyfélszolgálatos között, akik szintén nem értékesítenek?



Másrészt jó duma, hogy elég embert kell felvenni. Csak azokat az embereket ki is kell fizetni ám. És mikor fizetsz 8 óra munkát 4 embernek, de ők késnek, kávéznak, megy a csevegés, cigike negyed óránként, és nem halad a munka, mert napi 2 órát mindegyik elszórakozik, akkor ne hajtsuk szegényeket, hanem vegyünk fel még egy embert, mert akkor majd 5en megoldják.


Persze, az új ember sem fog 8 órát dolgozni, csak 6-ot, mert közben cigike, kávécska, tércselés ezerrel, így még mindig hiányozni fog 2 óra meló, szóval vegyünk fel még egyet...


Végeredményben ők 6-an majd tényleg kihozzák a 4x8 óra munkaórát, csak az a probléma, hogy fizetésben nem elégszenek meg a 4 ember bérével, hanem 6-ot kérnek, sőt rinyálnak, hogy emelés kellene, és mint tudjuk csak a gonosz vállalkozón múlik, hogy nem ad többet

2021. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

#7 vagyok


Nos igen utolsó mérlegelés kérdése az egész, persze ha ez megy egy cégnél nem is kell plusz ember, de azért azt se várjuk már el, hogy 2 ember munkáját egy végezze, azért valjuk be ebben az országban ebből van több.


Kedvencem mikor 4 ember dolgozik egy helyen és 2 beteg lesz, majd jön a főni reggel 8 kor 2 órával műszakkezdés után, és kérdezi a dehidratált, wc-n nem volt még emberünket miért van elúszva a meló, mert még nincs megcsinálva a fele.

Arról ne is beszéljnük, hogy vannak a "nem kötelező de erősen ajánlott túlórák", mert annyira sok ember dolgozik egy-két cégnél, hogy csak brahiból miért ne csesszük el a szombatukat? Végülis jobb a tólórát kifizetni és a hirtelen megrendelést a szerencsétlenekkel megcsinálni mint, hogy fix embert felvegyünk.

2021. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

9: nekem is van olyan emberem, akiről tudom, hogy nála a munkaidő és a munkával tölött idő 100%-ban megegyezik. Szoktam is mondani, hogyha őt látom kávézni, nem is szólok neki, mert annak mindig jó oka van, hogy "ráér"


Azzal is egyetértek, hogy sok főnök úgy van vele, hogy a munka mennyisége adott 1 emberrel ugyanúgy megpróbálja elvégeztetni, akkor is, ha 10 emberes meló.


Másrészt, neked is be kell ismerned, hogy rengetegen csak "dolgozgatnak", ha napi 6 órát sikerül kisajtolni belőlük, akkor már zseni vagy.



A konkrét kérdésben meg még mindig olyan téma van, amit nem lehet simán plusz emberek felvételével megoldani. Ha azt mondom az embereknek, hogy vegyék fel a fejvédőt, mert meg.asz a felügyelet, és nem teszik meg, akkor hiába veszek fel még 2 embert, attól még egyiken sem lesz fejvédő. Ilyen esetben marad az, hogy kajtatsz utánuk, mantrázod, esetleg néha kivágsz egyet, hogy érezzék a törődést.


Az értékesítés ugyanez, hiába veszel fel még 2 embert, ha azok sem fognak értékesíteni, akkor nem új emberek kellenek, hanem a régieket kell meggyőzni, hogy ezentúl nem elég kasszáni, vagy postázni, de meg kell kérdezni az ügyfelet, hogy akar e kiegészítő biztosítást, vagy sorsjegyet.

2021. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!