Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrier szempontjából mennyire...

Karrier szempontjából mennyire jelent hátrányt, hogy valaki gyengébb középiskolából jött?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban végeztem el a gimnáziumot, majd ezek után Budapestre mentem egyetemre. Az első évben hamar rájöttem, hogy sok hiányosságom van, főleg nyelvtudás területén. Gimnáziumban a tanár felolvasta az új szavakat a könyvből, majd felírta a táblára, ezekből írtunk tesztet. Meg időnként a kapcsolódó nyelvtant is elmagyarázta, néhány példamondatot meg kellett tanulni. Többen is sikeresen teljesítettük a középfokú nyelvvizsgát, de valahol éreztük, hogy nagy hiányosságok vannak. Összetettebb szövegeket nehezebben értettük meg és más hasonló problémákkal küzdöttünk. A szülők is látták a problémát, így magántanárhoz is elküldtek, de ott is csak nyelvtani gyakorlatokat csináltuk, meg szótesztet írtunk. Az iskolában így jó jegyeim voltak idegennyelvből, de a gyakorlatban nem nagyon boldogultam vele. Egyetemen hamar leesett, hogy ebből baj lesz. Láttam, hogy sok évfolyamtársam nem hogy középfokon használja a nyelvet, hanem 1-2 nyelvet (tipikusan angol-német) ténylegesen is, nagyon komoly szinten tudnak alkalmazni a mindennapokban. Volt olyan is, aki külföldön járt középiskolába, hozzájuk viszonyítva azt éreztem, hogy versenyhátrányban vagyok. Elkezdtem tanulni a nyelvet, de csak az egyetem közepén. Be is iratkoztam egy pesti nyelviskolába. Ekkor döbbentem rá életemben először, hogy a szövegeket a tankönyvben el kellene egyáltalán olvasni. A tanár gimnáziumban ezzel nem akart bájolni, így mindig csak a szavakat, meg a nyelvtant kérte. A magántanár, akihez jártam, szintén ezt követelte

meg. Én mindent szorgalmasan úgy csináltam, ahogy a tanáraim mondták, de utólag azt látom, hogy a módszer hibás volt. Hiába kaptam jó jegyeket az iskolában, így nem lehetett elsajátítani a nyelvet. Közeledek az egyetem végéhez, azt érzem, hogy most már tudom használni a nyelvet, komoly szövegeket is megértek. A bökkenő az, hogy az egyetemi évek alatt, amíg mások menő cégeknél voltak gyakornokok, mivel jól beszélték az idegennyelvet, addig én a nyelvtanulásra szántam minden szabadidőmet. Eljutottam az egyetem végéhez, a szükséges nyelvtudást megszereztem, de elég gagyi helyeken dolgoztam gyakornokként, nagyon kis cégeknél. Szerintetek van esélyem utolérni az évfolyamtársakat, vagy ez örökre ráütötte a bélyeget a karrieremre? Az egyetemi tanulmányi eredményeim egyébként viszonylag jók.


2021. jan. 12. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Senkit nem érdekel, hogy milyen középsuliba jártál, meg hol voltál gyakornok. Ha megfelelsz az általuk kiírt teszteken, felvételi (idegennyelvű) elbeszélgetéseken, akkor van esélyed karriert építeni ugyanúgy, mint a szaktársaidnak.
2021. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tökmindegy
2021. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Vidéki gyenge középiskolába jártam, ahol az osztálytársaim nagy része épp csak le tudott érettségizni nyelvből. Én már akkor magam tanulgattam hozzá, önszorgalomból. Főiskolás éveim alatt Olaszországba jártam ki dolgozni, felszolgáltam egy étteremben, és a nagyszerűen megtanultam a nyelvet. 25 évesen gondoltam egyet, nekiálltam spanyolul tanulni, és 4 hónap múlva felmondtam, és kimentem Spanyolországba dolgozni egy évet. Évekkel később a férjemmel, aki szintén vidéki középiskolába járt, kitaláltuk, hogy kiköltözünk Kanadába. Nekifeküdtünk az angolnak, és 1,5 múlva kint voltunk. Azóta felsőfokon beszélünk angolul, én mellette olaszul és spanyolul is, bár ez utóbbi már kicsit megkopott. Szóval felesleges a tanáraidat hibáztatni.
2021. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!