Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen könyvelőt keressek...

Milyen könyvelőt keressek majd fel árfolyamnyereséggel kapcsolatos adófizetéssel?

Figyelt kérdés

Nem nagy összegről van szó, igazából 5000 forintot szeretnék befektetni egy cryptovalutába, aminek jelenleg nagyon alacsony, körülbelül 3 forint / egység az ára, viszont potenciált látok benne a jövőre nézve, a Bitcoin múltjára pillanatva.


Ha jól értelmezem a jogszabályokat, csak akkor lesz adóköteles az árfolyamnyereségem, ha eladom a nálam lévő cryptovalutát, viszont az adózás mértéke, illetve hogyanja számomra eléggé homályos.


Milyen könyvelőt lesz majd érdemes felkeresnem ezzel kapcsolatban, ha bevállnak a terveim?



2021. jan. 3. 15:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Annyit még fontosnak tartok megjegyezni, hogy nem üzletszerűen csinálnom, maximum kétszeri alkalommal szeretném eladni a nálam lévő cryptovalutát, így elvileg ezt SZJA-val le lehet tisztázni.
2021. jan. 3. 15:54
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
abból az 1500 Ft nyereségedből adót akarsz fizetni?
2021. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

nem kell könyvelő.


Az SzJA bevallásodban van egy rovat "Árfolyamnyereségből származó jövedelem" vagy valami hasonló címen, oda beírod a nyereséged 15%át

2021. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2 Nem akarok ingyen üzleti tanácsokat osztogatni senkinek, annyit azonban segítek, hogy megfelelő árfolyam mellett nem lehetetlen így 5000 forintból akár 800 - 1 millió forint körüli bruttó összeget kreálni.


#3 Köszi szépen! Azt az összeget hogyan tudom majd befizetni?

2021. jan. 3. 16:03
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az összes SZJA elmaradást. Az ABEV Java program a végén kiszámolja, hogy mennyi SZJA-t kell még befizetned, és találsz ot egy számlaszámot, amire elutalod.
2021. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Uh, eléggé laikus vagyok ebben a témában, én eddig ugyanis mindig a NAV által előre elkészített bevallásokkal foglalkoztam. (Jelenleg egyetemista vagyok, viszont diákmunkákat szoktam vállalni nyaranta, és diákmunkáim során be voltam jelentve, így a NAV számomra automatikusan megcsinálja az adóbevallást)


Szóval ebben az esetben szimplán beírom a NAV által előre elkészített adóbevallási tervezetembe az "Árfolyamnyereségből származó jövedelem" rublikába az aktuális jogszabályoknak megfelelő adómennyiséget, majd megkeresem a NAV-nak a számlaszámát, és szimplán befizetem azt az összeget?


(Bocsánat a laikusságom miatt)

2021. jan. 3. 16:09
 7/15 anonim ***** válasza:

6:


[link]


6-os pontot olvasd el, de az egészet érdemes lenne, mert kb mindenre választ kapsz.

2021. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
49%

Tudtommal itthon a kriptovaluták értékesítése során realizált jövedelem nem tőkepiaci ügyletnek minősül, hanem egyéb jövedelemnek, ami az SZJA (15%), ezen felül szocho (15,5%) befizetési kötelezettségét vonja maga után.

Ha kriptót bányásznál, úgy már önálló tevékenységnek minősülne a dolog, itt csak annyi a különbség, hogy el tudod számolni a bevétellel szemben felmerülő költségeket és a tárgyi eszközök amortizációját, de nagyjából ugyanaz a téma.


Az, hogy nem üzletszerűen csinálod, innentől kezdve lényegtelen, az SZJA törvények határozzák meg a fizetési kötelezettségeid.


Ebben szerintem bármilyen könyvelő segítségedre tud lenni, aki hajlandó pár órát utánaolvasni a dolgoknak. Esetleg érdemes egy adószakértőt felkeresni, elég ködös még a kripto az emberek fejében (nem csoda, az egész téma elég ködös).

2021. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
kb 26% adót kell fizetni a jövedelem után
2021. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szochot csak akkor kell fizetned, ha nem volt 3.861.000 forintnyi jövedelmed, amire már megfizetted (minimálbér 24x-e)
2021. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!