Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba a nyári diák...

Önéletrajzba a nyári diák munkákat bele szokták írni? A bizonyítványt (érettségi stb.) kell hozzá csatolni?

Figyelt kérdés

Májusban lesz OKJs vizsgám, (pálya kezdő vagyok) , ezért nem dolgoztam úgy rendesen sehol sem még viszont 2 nyáron is dolgoztam diák ként, de egyik hely sem kapcsolódott a leendő szakmához

Az önéletrajzom elég üresnek tűnik (szerintem emiatt sok helyen nem is fognak vele foglalkozni) és ezért merült fel bennem, hogy ilyet bele szoktak e írni? Mi az ami az alap adatokon (iskolák, végzettség, elérhetőségek, jogosítvány stb.) kívül bele kerülhet?

Bizonyítványok másolatát kell egyből küldeni az önéletrajzzal, vagy csak később, ha esélyes vagyok az állásra?



2021. jan. 2. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha pályakezdő vagy, akkor mindent írj bele!


A diákmunka nyilván szakmai szempontból nem releváns (vagy csak ritkán az), de sokat jelent, hogy legalább van munkatapasztalatod, nem nekik kell elmagyarázni majd, hogy mi az, hogy munkaidő, ebédidő, szabadság, meg a többi hasonló dolog (meglepődnél, ha tudnád, hogy hányan kezdenek úgy dolgozni, hogy erről kb fogalmuk nincs, így ez máris előny).


Nem kell csatolni semmit, ha nagyon akarod, akkor a bizonyítvány számát beírhatod, de ezt inkább csak diplománál szokták ellenőrizni, hogy nem kamu e (nekem sok helyből eddig 1x tették meg).


Másolatok elegendőek lesznek, ha kérik (gyakran csak a belépéskor kell bemutatni).


A diákmunkánál pár sorban (nem kisregény) nyugodtan írd le, hogy mivel foglalkoztál, pl emberekkel kellett e dolgoznod (ügyfélszolgálat jelleggel), vagy kellett e mondjuk pénzzel foglalkozni, ilyesmi. ezek olyan skillek, amik egy kevésbé szakmai munkában is előnyödre válhatnak.


Esetleg az OKJ-s gyakorlati helyedet írd be, és ott ís írhatsz 2 sort, hogy milyen részterülettel foglalkoztál.


Nagyon pályakezdőné senkinek nincs 1 A4es oldalnál hosszabb.

2021. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyetértek, hogy pl előny lehet, mert látták, hogy már dolgoztál és nem csak úgy elvoltál eddig az életed során. Bár szakma válogatja. Én mikor meglátom ezt akkor arra gondolok, hogy oké, de ennek most semmi értelme a mi munkánkhoz. De azt viszont megértem, hogy egyetemistaként valamit mégis akarok beleírni (én is így voltam vele, bár nem írtam bele mikor gyakornoknak jelentkeztem), így is kezelem, hogy azt a részt szépen ki is hagyom ha értékelem. Lehet másnak is volt, de ő meg úgy volt, hogy most minek beleírni. Ha releváns tudás lenne akkor teljesne megértem, még ha csak 1-2 hónap is.


De mondjuk ezzel nem értek telejsen egyet:

"de sokat jelent, hogy legalább van munkatapasztalatod, nem nekik kell elmagyarázni majd, hogy mi az, hogy munkaidő, ebédidő, szabadság, meg a többi hasonló dolog (meglepődnél, ha tudnád, hogy hányan kezdenek úgy dolgozni, hogy erről kb fogalmuk nincs, így ez máris előny)."


Pl én sokat szoktam interjúztatni (friss diplomásokat is), de számomra egyáltalán nem fontos, hogy most ezeket tudja e vagy sem. Ezek olyan dolgok amiket 10-15 percben ledarál a HR a friss embereknek. (illetve kiküldi írásban is)

2021. jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Pl én sokat szoktam interjúztatni (friss diplomásokat is), de számomra egyáltalán nem fontos, hogy most ezeket tudja e vagy sem. Ezek olyan dolgok amiket 10-15 percben ledarál a HR a friss embereknek. (illetve kiküldi írásban is)"


Én ugyanebben a cipőben vagyok, rengeteg gyakornokkal és pályakezdővel interjúzok, és utána velük is dolgozom, tehát akit felveszek, azzal később is nekem van feladatom, vagy hozzám jönnek a szeniorok, hogy van egy kis bibi.


Nyilván interjúztatója válogatja, hogy ki, mit értékel, de nálunk a cégnél tudom, hogy a többie szemében is piros pont, ha van bármilyen munkatapasztalata (innentől meg nyugodtan beírhatja, mert ha egy hozzám hasonlóval találkozik, akkor előny, ha hozzád hasonlóval, akkor nem hátrány, mert gondolom neked sem hátrány, max irreleváns)



Nyivlán nem azt jelenti, hogy a szakmai elbeszélgetésen középszerűen teljesítő jelölt egy 2 hónapos nyári meló miatt fogja beelőzni a kiválóan teljesítőt, de 2db egyforma szintű között ez simán lehet a mérleg nyelve. Valamint segít az interjút is felépíteni, mert teljesen kezdőnél legalább valami alaphangot ad, hogy mirő kezdjünk beszélgetni.


Másrészt, ezért írtam, hogy érdemes kicsit "out of the box" gondolkozni. Hogy mit is tanultál valójában abból a munkahelyből. Volt egy jelölt nálam, aki nyáron szállodában dolgozott recepciósként, az ügyfelek kívánságait teljesítette.


Mi meg kőkemény műszaki területen vagyunk. Mi köze a kettőnek egymáshoz? Elsőre semmi!


Másodikra, hogy rengeteg társterülettel dolgozunk együtt, és nálunk nagyon fontos a kommunikáció. Sok igazi kőkemény kocka szaki (nem csak pályakezdők) csúsztak már el azon, hogy az én csapatom nem arról szól, hogy bemegyünk az irodába magunkra zárjuk az ajtót, és megtervezzük amit kell, hanem 80%-ban egyeztetünk, összehangoljuk a társterületekkel a melót.


Na itt máris előny ha valakinek van emberekkel történő kommunikációs gyakorlata, az interjún meg rá lehet kérdezni, hogy mennyire élvezte, hogyan kezelte a nyűgös vendégeket, ha ügyes vagy, akkor ezt meg tudod úgy tenni, hogy ne vágja rá rögtön a PC választ ("az ügyfél mindenek előtt").



Én ezért javaslom, hogy minden ilyet írjon be egy pályakezdő.



(ui: az meg nagy szerencse, hogy nálatok a HR 15 perc alatt megtanítja ezt a kezdőknek, nekem van egy-két horror sztorim teljesen pályakeztő találkozik a munka világával kapcsolaban :))

2021. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!