Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A KSH álláshirdetéseinél...

A KSH álláshirdetéseinél mekkora fizetésigényt érdemes megjelölni? Valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A KSH szinte minden állásjelentkezése során kérnek fizetésigényt, viszont nem igazán vagyok képben azzal, hogy mekkora összeget célszerű megjelölni? Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni. Mi van akkor, ha túl nagy összeget jelölök meg? Célszerűbb nagyobb összeget megadni, vagy inkább kevesebbet? Mesterszakos diplomával rendelkezem. Valamint a végére egy kissé hülye kérdés: bruttóban vagy nettóban célszerű megadni? Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. dec. 21. 19:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

#10

Azért írtam ide ma annak ellenére, hogy régebbi ez a kérdés, mert ma beszéltem a KSH HR vezetőjével, ugyanis a szakmai gyakorlatomat lehetséges, hogy náluk csinálom. Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki alkalmazott közgazdaságtan alapszakot és közgazdasági elemző mesterszakot végzett egyetemen, vagy szakközépiskola után jelentkezik ugyanarra a pozícióra. Lehetséges, hogy mindkettejüket felveszik, de egész biztos, hogy az előbbi minimum 2-szer annyit fog keresni, mint a másik és több mindent rá is mernek bízni. Valamint egy elemző sokkal több fizut kap, mint egy adatrögzítő. Ezért tűnik nekem randomnak, ha valaki azt mondja, hogy bruttó 4-500 eFt-t lehet kérni.

Milyen pozícióra? Milyen végzettséggel rendelkezel? Hány év releváns tapasztalatod van? Milyen skilljeid vannak? stb.

2021. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#11. Ha a gyakornoki pozíciót akarod belekevered a dologba, akkor már értem, hogy mi vitt félre, de ott nincs kormánytisztviselői jogállás sem, meg fizetés sem (semmilyen). Ha valakinek alk. közgáz BSc-je és közgáz elemző MSc-je van, annak eleve nem kell gyakornoki pozira jelentkeznie, szimplán felvetetheti magát a meghirdetett kormánytisztviselői pozik egyikére, és ha letelt a gyakorlati idő, akkor leigazolják azt neki (ő meg eldönti, hogy marad-e tovább). Amúgy pedig mindenkire a Kit. vonatkozik ennél a szervezetnél, az pedig nem "teljesen random". Ezért is írtam (5. válasz), hogy nézd meg, hogy abban mi áll, és az alapján be tudod magad lőni az álláshirdetés alapján a megfelelő sávba. Mondjuk most kicsit megdöbbentő dolgot észleltem. Van most fenn egy külkereskedelmi árstatisztikus pályázat, hivatali főtanácsos I. besorolással keresnek embert, és az a durva benne, hogy a hirdetés szerint legalább középfokú végzettség kell hozzá, amire a KSH-nál az utóbbi legalább 10 évben szerintem nem volt példa (furcsálltam is, hogy írtad a szakközépiskolát, de már értem, miért), amikor tavaly ezt a kérdést feltette a kérdező, akkor holtbiztos, hogy kizárólag diplomásokat kerestek minden releváns pozícióba, az egyedüli kivétel a titkárnő/ügykezelő/stb. munkakörök voltak, ahová elég volt az érettségi is, nagyon alacsony fizetésért. A lényeg, hogy említett pozihoz a br. 400-600 sáv tartozik. Elég világos, hogy ha diplomás pályakezdő vagy, akkor ez jó eséllyel neked a 400 lesz, ha meg középfokú végzettséggel rendelkezel, akkor meg végképp nem fognak 400 feletti ajánlatot elédtenni. Az minden esetre komoly alkupozíció, hogy szemlátomást iszonyatnehezen találnak embert a feladatra.


Ami nem változott: mindig az adott poziban szereplő besorolást kell nézni. Ha a fent említett hivatali főtanácsos I-ről van szó például, akkor 400 bruttónál alacsonyabb fizetést nem adhatnak annak, akit felvesznek, de ha mondjuk hivatali tanácsos van odaírva, akkor meg 350 bruttó felett nem kaphatsz még akkor sem, ha te mondjuk aktuárius vagy 15 év tapasztalattal. De ez nem random. Ez mind oda van írva, és megnézhető a Kit.-ben.

2021. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

#12 Igen, a szakmai gyakorlatosok nem kapnak fizut, és ők nem is jelentkezhetnek a ksh weboldalán meghirdetett pozikra.

Mivel nagyon szeretem a statisztikát, gondoltam rá, hogy ingyen elvégezném a szakmai gyakorlatomat ott. Viszont tartok attól, hogy csak mondvacsinált feladataim lennének és nem fejlődnék eleget. Szóval valószínűleg máshol csinálom. (még gyűjtök infókat, hogy milyen a ksh-nál a szakgyak)

2021. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
#13. A feleségem statisztikus, dolgozott egy ideig a KSH-nál is, ezért van egy-két infóm. Jónak mondható pozícióban is sok gagyi feladatról, olykor üresjáratról számolt be. Néhány okból kifolyólag viszont elég jó volt. Az egyik a béren felüli, nem feltétlenül pénzben kifejezett dolgok. Finanszírozott képzések, külföldön is (pl. az Eurostatnál Luxemburgban, nem fapadoson utazva, jó helyen elszállásolva, napidíjjal, ahogy illik, és ez egyáltalán nem elérhetetlen a kevés szakmai tapasztalattal bíróknak sem), nagyon jó könyvtár (időkorlát nélkül, ingyenesen, és MINDEN benn van, ami a tanulmányainkban is nagyon sokat segített, nagyon sok ritkaságot ki tudtunk kölcsönözni, amit máshol alig vagy egyáltalán nem találtunk meg, a Szabó Ervinre köröket ver), szintén nagyon jó és ingyenes fogorvosi ellátás munkaidőben, nyári óvoda (sokkal több, mint egy sima gyerekmegőrző), iskolakezdési támogatás, jól szervezett családi nap a szervezet ingatlanában a Római parton, pályakezdőként lényegesen több szabadnap, mint a versenyszférában, a szabit kivenni is nagyon rugalmasan megy, kamatmentes lakáscélú munkáltató kölcsön, tanulmányi szerződés, ingyenes jogi tanácsadás a szervezetben dolgozóknak, extra szabadnapok szűrővizsgálatokra, véradóknak is plusz szabadnap stb. A másik dolog, ami nagyon sokat jelentett, az az, hogy a munka mellett simán lehetséges volt mindenféle tanulmányokat folytatni, a feleségem közgáz MSc-re járt mellette a Corvinusra, végezte a mérlegképes könyvelői tanfolyamot, el tudott járni vezetni stb, de páran a doktorit is megcsinálták már a szervezetnél, és nem okozott nekik gondot mindezek mellett a munkát is teljeskörűen ellátni. Ez persze ugyanakkor azt is jelenti, hogy ha nem csinálsz mást is a munka mellett, akkor könnyen érezheted azt, hogy időpocsékolás ott lenned, ez főleg pályakezdőként eléggé tudja nyomasztani az embert. A feleségem abban a helyzetben volt, hogy megtalálták egy sokkal jobb pozícióval (lényegesen nagyobb fizetés, magas beosztás stb.), de a szervezetnél dolgozók nagyrészére nem ez lesz a jellemző, hanem inkább az, hogy berendezkedtek a "kényelmes" létre, ahonnan ha elég idő eltelik, akkor majd nyugdíjba vonulnak. Pályezdőként ez is elég nyomasztó tud lenni. Nem biztos persze, hogy az egész szervezetre igazak a fentiek, ezek csak a mi tapasztalataink (ő makrogazdasági szakértőként dolgozott ott, a főosztály nevét nem árulom el).
2021. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#14 Én is a Corvinusra járok jelenleg és szakmai gyakorlatra jelentkeznék. Valami statisztikával vagy pénzügyekkel kapcsolatos munkát vállalnék szívesen, viszont csak és kizárólag olyat, ami támogatja a későbbi előrelépésemet/karrieremet. Gondoltam a Morgan Stanley-nél credit risk management-es gyakornoki pozira is, viszont tartok attól, hogy a szakmai angolom nem elég jó hozzá, úgyhogy amíg alapszakos vagyok, addig csak olyan munkát vállalnék, ahol elég emailben használni az angolomat (mert akkor tudok szótárazni). Most készülök C1-es nyelvvizsgára angolból és tanultam egy kicsi franciát is, viszont hiába C1-es az angolom, ha nem tudom a pénzügyes kifejezéseket. Szóval adok magamnak még 1 félévet megtanulni azokat és minden jó lesz.

Mérlegképes könyvelőit én is kapok, hiszen Pénzügy és Számvitel Bsc-n vagyok és +1 vizsgát kell csak elvégeznem hozzá valami számviteles-infós témából (mert pénzügy specializáción vagyok). Emellett a programozás is érdekel, a BCE-n elvégeztem pár kurzust (webfejlesztés, java, python, excel vba), de természetesen közel sem vagyok olyan jó, mint egy ELTE-s programozó. A jogsit gimi alatt megcsináltam, de tőlem pl a KSH 6-7 percre van itt Budapesten gyalog.

Egy kicsit bántana a KSH-nál az, hogy nem kapnék pénzt (általában amiért nem fizet valaki, nem értékeli annyira), de ha biztosra tudnám, hogy fejlődök pl. a statisztika területén egy jó mentor által, akkor bevállalnám. Sajnos az egyetemen megszívtam az ilyen "mentorosdit" a konzulensemmel, aki nem válaszol az emailjeimre és nem érdekli, hogy haladok a szakdogámmal.

A feleséged szakmai gyakorlatát is a KSH-nál töltötte? Esetleg tudna picit mesélni, hogy milyenek a szakmai gyakorlatosoknak a feladatai, mennyire lehet fejlődni stb.?

2021. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

#15. A feleségem kermark alapszakon végzett, majd az ELTE-n tanult statisztika szakon. Azért is klappolt a kettő, mert a statnak van (vagy csak volt?) piackutató szakiránya, bár utóbb a kermark is háttérbe szorult és a szakirány sem volt túlzottan lényeges, minden esetre lehetett mennie teljes kreditérték beszámítással egy amúgy eléggé másfajta MSc-re, és ez jó dolog. Itt valamennyit kellett programoznia sok tárgy teljesítéséhez. Nem annyit, hogy az önmagában elég legyen mondjuk egy jó adatelemző álláshoz, de mindenképpen többet, mint a Corvinus legtöbb képzésén. Ezt követően pénzügy MSc-re ment a Corvinusra, és mivel sem ez, sem a kermark BSc nem váltja ki a mérlegképest, így azt még ezen felül kellett (vagy nem kellett, de szerette volna) megszerezni. Nem a KSH-nál kezdett, hanem telkom multinál volt piackutató gyakornok, nappali képzés mellett ez jól működött, heti 20 óra munkáért akkor elfogadható fizetésért, a tapasztalatot illetően viszont nem bizonyult olyan jónak, hogy maradjon junior, majd senior stb. pozícióban is ott. Innen ment a KSH-hoz, már a fent említett munkakörbe, így a gyakornoki programjukról nem tud beszámolni.


"de ha biztosra tudnám, hogy fejlődök pl. a statisztika területén egy jó mentor által, akkor bevállalnám"


Vannak jó szakembereik, akik olykor még foglalkoznak is a kezdőkkel, de sajnos ezt nem lehet megígérni. Megvan az esélye, hogy olyan helyre kerülsz, ami rövidtávon alig tesz hozzá a fejlődésedhez (sőt, azt gondolom, hogy sajnos erre van nagyobb esély). Ez persze megtörténhet a Stanley-nél is, ott is sokan "készítenek elő tárgyalót meetingre", meg színeznek excel-táblákat ránézésre jónak tűnő pozíciókban is, viszont jól néz ki a CV-ben (de azt nyilván tudnod kell, hogy inkább kvant, vagy IT-pozíciókban igazán jó az a hely, nem annyira az üzleti közgáz képzésekkel betölthető munkakörökben). Az angolt ők elég jól letesztelik, tehát ha bejutottál, akkor nem lesz gond (de azért a középfok nem lesz elég, ez biztos).

2021. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16 Igen, a Morgenes barátaimat már kérdezgettem az ottani állásinterjúkról. 3-4 forduló, az összes angolul (mindenkivel kötelező angolul beszélni munka közben, hiába magyarok). Az első forduló telefonos ismerkedés, a második telefonos szakmai beszélgetés és a harmadik volt személyes/kamerás (ha jól emlékszem volt olyan, akinek 4 forduló volt). Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy a Morgennél 2 évnél tovább nemigen éri meg maradni, azt is csak a CV miatt, mert ott nagyon kicsi az esély a ranglétrán való feljebbmenetelhez és általában olyan pozikra is diplomásokat vesznek fel, amit egy idomított majom is meg tudna csinálni excelben. :) Én is voltam egy cégnél egész menő pozícióban, de kb 2-3 hét után uncsi, monoton munkává vált és nem jelentett kihívásokat. Még jó, hogy csak 1 nyarat dolgoztam ott. Szerették volna, hogy maradjak suli mellett és tök jól fizettek volna, viszont fejlődés és előrelépési lehetőség közel 0 volt, úgyhogy adios-t mondtam.


A marketingeseknek valóban fontosabb a statisztika, mint amennyire gondolják. Corvinuson nekünk, PSZ-eseknek (Pénzügy és Számvitelesek) külön volt több alapozó tárgyunk is a többi G-karosétól (már nincsenek karok egyébként), például Informatikán mi tanultunk makrókat, VBA-t és eléggé kimaxoltuk az excelt (volt ráépülő tárgyunk a Pénzügyi-Számviteli informatika I-II.), valamint Statisztikából is külön volt az előadásunk, de ott ugyan azt a vizsgát írtuk, mint a többi szak. Gondolkodtam az Ökonometria I-II. tárgyak felvételén is, ugyanis még ha nem is olyan pozícióba megyek, hobbinak nagyon jó lenne, viszont pont egy nehéz félévem van jelenleg, úgyhogy kihagytam. Kicsit bánom.


Én is Pénzügy Msc-re megyek, szintén a Corvinusra. Tag vagyok 2 diákszervezetben és nyaranta dolgozok, amik talán kicsit kipofozzák a linkedin profilomat. Most nyártól elkezdek végleg dolgozni, szakmai gyakorlat miatt is és utána folytatom suli mellett minimum 20 órában.


A statisztika mester biztos nehéz váltás volt a feleségednek, mert a BCE G karon eléggé "krumplimatekot" oktatnak, azaz negyed olyan erős, mint a K karon, a Statisztika pedig kő kemény matek.

2021. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"mert ott nagyon kicsi az esély a ranglétrán való feljebbmenetelhez"


Van néhány garantáltan, európai szinten is kimagaslóan jó pozíció a Stanley-nél, de ahhoz koponyának kell lenni. LinkedIn-en ha nézelődsz, jó területen, magas pozícióban lévő embereknél nemritkán azt láthatod, hogy pl. fizika PhD-je van (vagy valami hasonló, nagyon komoly dolog, és keresnek is még ilyen embereket maguk mellé). Nincs kérdés, ők valóban ott lesznek kvantban, de ezzel sajnos a Corvinusos pénzügy és számvitel nem fogja tudni felvenni a versenyt. Van azonban egy MSc ott, ami igen, ez pedig a BPM, ami egy igazán nívós szak. A probléma az, hogy ha nem matek alapszakról mennél oda, akkor sajnos nagyon jó eséllyel nem fog sikerülni (bár ezeket gondolom, már tudod, meg nem is mész ide, hanem pénzügyre mész).


"és általában olyan pozikra is diplomásokat vesznek fel, amit egy idomított majom is meg tudna csinálni excelben. :)"


Én már nem akartam írni, de valóban, nagyon sok beszámoló erről szól (túl sok), és nem csak a Morgannél. És tudom, hogy a glassdooron éppen lehet, hogy csak a sértettség beszél sok emberből, amikor nagyon durván lepontozza, olykor rendesen gyalázza is a(z addigi) munkahelyét, de néha mégiscsak elgondolkodtató.


"Tag vagyok 2 diákszervezetben és nyaranta dolgozok, amik talán kicsit kipofozzák a linkedin profilomat."


Persze, ezek eleinte mind dobnak rajta. Sok zsigert a továbbiakhoz! :)


A közgáz matek valóban nagyon gyenge (nyilván nem ideértendő a gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés szak sem például), illetve az ELTE eléggé elméletközpontú. Ez persze nem baj, de a századik tételbizonyításhoz valószínűleg már az oktatónak sincs túl sok kedve. Amit nehéznek értékelt benne, az az, hogy olykor sokkal absztraktabb volt, mint egy közgázos matek, illetve a matek szóbeli vizsgák sem biztos, hogy mind vidám emlékek. De azért teljesíthető, nem arról van szó, hogy olyan durva lenne, mint egy matek alapszak (tanultak ott matekszakról érkezők is, ők többségében azért mintatanterv szerint elvégezték, ami a szak nagyobbik részéről nem volt elmondható). Aztán pedig a pénzügy MSc-n el tudott fogadtatni több tantárgyat is emiatt (ingyenötös), szóval az sem rossz.

2021. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Az SPM-eseseknek azért egész jól leadják a matekot.


Köszönöm, remélem tényleg sok sikerem lesz. :)

2021. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Persze, nem az oktatás színvonalának szólt a megjegyzésem, hanem a tantervben szereplő matek mennyiségének és milyenségének.
2021. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!