Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A KPMG-nél miért ilyen fontosa...

A KPMG-nél miért ilyen fontosak a külföldi tanulmányok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagy előny, meg tapasztalat, meg valami alapján szűrni kell, de miért csak ezt nézik? Miért nem a gyakornoki tapasztalatokat nézik vagy a nyelvtudást? Felfoghatatlan, hogy egy ilyen nagy és elismert cég HR-esei az alapján döntik el, hogy lesz-e sikeres karriere valakinek vagy sem, hogy a jelentkező szülei tudták-e fizetni a külföldi félévet.

2020. nov. 30. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg példát is tudnál linkelni, ahol külföldi tanulmány a feltétele egy pozícióra jelentkezés elfogadásának? Vagy csak hallottál valakiről, aki hallotta valakitől, hogy mondtak valami olyasmit, hogy Szingapúrban a kpmg-nél mintha előnyben részesítenék a külföldi tanulmányt?
2020. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Magyar KPMG-ről beszélek. Több olyan alláshirdetést is láttam, amiben fel volt tüntetve, hogy előny. Több HR-essel is beszéltem allásbörzeken, ahol mondták, hogy igen, előnyben részesítik.

Csak épp nem így kellene legyen, mert nem a szakmai tudást nézik, szakmai kérdést fel sem tesznek. 1 perc alatt megy a kukába a cv, ha nem szerepel ott egy külföldi egyetem vagy valami egyetemi verseny.

Egy munkahelyen az kellene fontos legyen, hogy a tudás alapján válogassanak, meghallgassák a jelentkezőt, írassanak vele tesztet stb, nem az, hogy kitaláljuk, hogy mi most gazdag gyerekek klubja leszünk és ide be nem jön senki, aki nem rázta a rongyot fél évig Nyugat Európában.

2020. nov. 30. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy előny, nem jelenti azt, hogy feltétel. Ha van egy rakás jelentkező és van, amelyik egy jónevű külföldi egyetemen tanult, akkor persze, hogy azt részesítik előnyben és nem azt, aki mittudomén a Tomori Pál Főiskolán szerzett diplomát. Köszönd azoknak, akik hagyták, hogy ennyire lesüllyedjen az oktatás színvonala Mo-n (azaz fidesz és szavazóik), hogy már a magyar cégek is inkább a külföldön tanultakat veszik fel. Nincs szó rongyrázásról, egyszerűen csak van tapasztalatuk a multiknak a magyar egyetemekről érkezők tudásával, hiszen elég sokat interjúztatnak. Én is Mo-n tanultam, szóval nem azért mondom, mert én nem. Ez van. Manapság már egyébként annyira nem nehéz és drága külföldi egyetemen tanulni - legalábbis az EUn belül. Sőt, olcsóbb is! Konkrétan az egyik legdrágább európai városban, Koppenhágában olyan ösztöndíjat adnak, amiből kényelmesen meg lehet élni akár külön munka nélkül is. Próbáld meg ezt bármelyik magyar egyetemen.

Na de elkalandoztam kicsit a kérdéstől. A lényeg, hogy nincs ebben semmi kivetnivaló, a legjobbakat akarja felvenni minden munkáltató.

2020. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Azért előny, mert multikulturáis közegben kell goldozni, amihez jó tapasztalat némi külföldi tartózkodás.


Mellesleg az Erasmus korában arról beszélni, hogy ez csak a szülők pénztárcáján múlik kicsit vicces.



Nekem amúgy 3 ismerősöm dolgozott náluk, és egyiknek sem volt külföldi tapasztalata, mégis felvették őket.


Az előny ugyanis nem egyenlő az elvárással... Téged pedig a szövegértés hiánya miatt nem fognak felvenni, nem a külföldi iskolákkal lesz a gond.

2020. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Jah, és még valami!


A B4-nél rengetegen akarnak dolgozni, gyakorlatilag a legjobbak (mondjuk fogalmuk nincs, mennyire nem azt kapják, mint amire gondolnak, de az egy másik kérdés).


Ezek a cégek pont a jelentkezők nagy száma miatt megengedhetik maguknak, hogy a legjobbak közül válogassanak. Ne csak azt, aki jól megtanult egy nyelvet, hanem azt, aki képes volt kamatoztatni is kint.


Az, hogy ehhez csak a szülők pénztárcáján át vezet az új meg úgy hülyeség, ahogy van. Rengeteg ösztöndíj van, ha a legjobbak közé tartozol, és kíváncsi vagy egy-két félév külföldre, akkor ki tudsz jutni csóróként is. Középszerűként már valóban gond.


És még valami, amit a HR-ek nem mondtak valószínűleg a szemedbe. A B4-nél, de minden jobb multinál első sorban a karaktert nézik, és nem az eredményeket. A rinyával, amit itt levágtál én sem vennélek fel, pedig nálunk még csak nem is előny a külföldi tapasztalat

2020. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én most az egy féléves Erasmusról beszélek, nem egy konkrét külföldi diploma megszerzéséről, az nyilván más helyzet. Az ELTE-n konkrétan valami 300 eurót adtak volna ösztöndíjként. Na az pl semmire nem elég nyugaton. Mert ugye a lakhatást, kaját, tankönyveket neked kell finanszírozni. Ezt nem mindenki tudja kinyögni egyetemista korában.

Lehet nem vennének fel a karakterem miatt, de pont azt mondom, hogy esélyt sem adnak hogy megismerjék a karatert.

2020. nov. 30. 22:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hívnak be, akkor ott nem a küföldi tanulmányok hibáznak... hidd el nekem, bármit is mondanak a lelked nyugtatására.
2020. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan felmentem LinkedIn-re megnéztem az első 10 profilt, aki a KPMG magyar ágánál dolgozik és ebből kettőnek voltak külföldi egyetemi tanulmányai. Nagy részük a Corvinuson végzett. Ez alapján a kérdés nem biztos, hogy megalapozott.
2020. nov. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Ezek a cégek droidkeltetők, valójában szervilis, középszerű multis katonákra van szükségük akik soha nem emelnek szót a túlzásba vitt ingyen túlóráztatás miatt, a genyó, pszichopata kollégák és vezetők ellen. Ez a szemfényvesztés a recruitmentben azért van, hogy a kiválóság illúzióját keltse az emberekben és kiváltsággá tegye a céghez való bejutást. Aztán az értelmesebbje rájön, hogy hova került, fogcsikorgatva kibír 1-2 évet aztán dobbant. Ezért kell folyton az utánpótlás, mert csak azok maradnak meg, akik minden fenntartás nélkül lenyelik ezt a típusú szervezeti kultúrát.
2020. dec. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
34%

nov. 30. 21:54


Te nagyon szerencsétlen még azt sem tudod hogy az Erasmus nem azt jelenti hogy külföldön diplomázott a magyar felsőoktatás helyett.

Ez csak egy maximum 2 szemeszteres RÉSZKÉPZÉS.


Az pedig hogy a Fidesz és szavazói süllyesztették volna le a magyar felsőoktatást?


Nyilván honnan tudnád de sosem volt akkora mértékű modernizáció, nemzetköziesítés és a munkaerőpiachoz alakítás mint az utóbbi 5-10 évben de főleg az utóbbi 5 évben.

2010 óta van a Fidesz kormányon.


Ezerszer több a lehetőség ma mint 10 éve. A kötelezőkön kívül sokkal többet lehet ma tenni mint régen.


Rengeteget nőtt a felsőoktatás színvonala.



Tájékozódni kellene és nem az ellenzéki propagandából, mert alternatív valóságba visz.

2021. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!